gurl80 Publish time 30-9-2012 09:46 PM

nape laki2 ni cepat marah n panas baran??

dah lama aku nak tnya forumer laki2 kat cni...sbb aku tgk kbnyakan laki2 ler bkn semua...suka sngt marah2....tanpa usul periksa...panas baran yg keterlaluan..

kdg2 sbg wanita sndiri aku rasa x abis ckap lg dah kene marah..nape ye mereka jadi cmni....mmg dah lumrah ke kaum lelaki ni suka marah2..panas baran?kdg2 penah aku tgk kat tgh2 town tu si somi marahkan isteri di depan orang ramai...drop my face kan..smpai anak2 sekali kene marah...

kenapa ye..sbb hormon juga ke, macam prmpuan???sebab aku ni dikelilingi orang yg panas baran shaja...trmasuk somi,ayah,adik2 laki,n ipar2 laki..semua panas baran..:sweat3:

seeriesagain Publish time 30-9-2012 09:59 PM

Aku pompuan boleh jawab x??? :lol:
Pada pendapat aku, bukan semua lelaki jenis panas baran. Macam dalam family aku, ayah aku memang panas baran. So, abang aku pun lebih kurang gak ler angin dia kekadang bila datang. Tapi, 2-2 brother in law aku ok jerk aku tgk... memang x garang ler. Soft spoken n cool jerk. So, persepsi ko tentang semua lelaki panas baran adalah tak tepat. Aku rasa lebih pada ikut keturunan kut... Hehehe...

gurl80 Publish time 30-9-2012 10:31 PM

seeriesagain posted on 30-9-2012 09:59 PM static/image/common/back.gif
Aku pompuan boleh jawab x???
Pada pendapat aku, bukan semua lelaki jenis panas baran. Macam...

hehehe...x baca keterangan ke cik kak...mksud aku bkn smua...kebnyakannya mcmtu...tp betol jga mybe disebabkan ktrunan

tahanlasak Publish time 30-9-2012 11:39 PM

nasib badan ........

tahanlasak Publish time 30-9-2012 11:42 PM

bukan semua lelaki mcm tu...mungkin angin puting beliung nya sampai kot........

cagOO Publish time 1-10-2012 11:17 AM

Kononnyee.....

Lagi garang seorang lelaki tu lagi terserlah la kepimpinannyeee.... :I:laugh3:

niezam_cs Publish time 1-10-2012 11:54 AM

kdg2 kalu keadaan serabut mmg boleh datang rase panas baran tu...

neofim Publish time 1-10-2012 10:14 PM

Angin kuskus datang.. kena lepaskan segala kemarahan...

roblucci Publish time 1-10-2012 11:40 PM

sifat panas baran boleh datang daiprada keturunan dan tekanan/desakan hidup.tapi apa yg aku nampak kebanyakan org2 lelaki biasanya barannya dtg daripada keturunan.kalau org perempuan aku rasa sama je.yelah manusia

moyas Publish time 2-10-2012 12:23 AM

dah lama aku nak tnya forumer laki2 kat cni...sbb aku tgk kbnyakan laki2 ler bkn semua...suka sngt marah2....tanpa usul periksa...panas baran yg keterlaluan..
# kurang kasih sayang la tue

kdg2 sbg wanita sndiri aku rasa x abis ckap lg dah kene marah..nape ye mereka jadi cmni....mmg dah lumrah ke kaum lelaki ni suka marah2..panas baran?kdg2 penah aku tgk kat tgh2 town tu si somi marahkan isteri di depan orang ramai...drop my face kan..smpai anak2 sekali kene marah...
# ni kisah awak ker?

kenapa ye..sbb hormon juga ke, macam prmpuan???sebab aku ni dikelilingi orang yg panas baran shaja...trmasuk somi,ayah,adik2 laki,n ipar2 laki..semua panas baran..:sweat3:
# xdek nya pasai hormon. pasai karektor @ dari azali dia mmg camtu. perangai camtu biasanya terjadi disebabkan stress yg berpanjangan, environmental factors, loud conditions n mcam2 lagilah. cer amalkan zikir ni. pakcik gugel yg ajar

Zikir ini elok dia amalkan oleh isteri-isteri yang mahu hati suaminya menjadi lembut:

"Ya Aziz Ya Jabbar Ya Mutakabbir "

Selepas membacanya beberapa kali, hembuskan ke atas suami sekira-kira suami tidak perasan. Atau isteri membacanya waktu suami tidur nyenyak.

Hembuskanlah di tapak tangan dan letakkan di hati (dada) suami. Mudah-mudahan Allah lembutkan hatinya. Bila hati sudah lembut, mudahlah dibuka kunci perhubungan atau pintu perbincangan. (Zikir ini juga boleh diamalkan untuk melembutkan hati anak)

Selain daripada itu amalkan doa ini:

"Ya Allah, lembutkanlah hatinya (suami) sepertimana Engkau lembutkan besi"

Munnalicious Publish time 2-10-2012 08:35 AM

Org kata lelaki panas baran ni biasanya romantik? Yeke romantik? Kolok2 tuingggg!!!~

mziskandar Publish time 2-10-2012 09:42 AM

kdg2 sbg wanita sndiri aku rasa x abis ckap lg dah kene marah..nape ye mereka jadi cmni....sbb lelaki tersebut ingatkan wanita tu dah abis ckp.. rupa2nya banyak lagi nak ckp..
punca utama utk lelaki jadi marah adalah berpunca drpd percakapan wanita mengikut format tersebut.

[*]mukadimah
[*]senarai dif2 terhormat
[*]luahan perasaan
[*]andaian
[*]kesimpulan
[*]penutup

x de isi/solution.

sekian, terima kasih.

gurl80 Publish time 2-10-2012 11:35 AM

moyas posted on 2-10-2012 12:23 AM static/image/common/back.gif
dah lama aku nak tnya forumer laki2 kat cni...sbb aku tgk kbnyakan laki2 ler bkn semua...suka sngt m ...

hahahahaha..x kuasa kurang ksih syg:lol:....x juga...tp tmpt kerja pon dikelilingi laki2...so dah byk tgk cmtu..tp aku tgk x smua ler...ada juga softspoken n understnding right????

gurl80 Publish time 2-10-2012 11:36 AM

mziskandar posted on 2-10-2012 09:42 AM static/image/common/back.gif
sbb lelaki tersebut ingatkan wanita tu dah abis ckp.. rupa2nya banyak lagi nak ckp..
punca utama ut ...

:$..betol juga....:shutup:

angguntuah Publish time 2-10-2012 12:57 PM

lelaki mase mula2 berkenalan.. kemain berbudi bahasa lagi.. pijak semut pon tak mati

tapi bila dah lama berkawan.. mulalah kuar taring.. huh..

turboturtle Publish time 2-10-2012 01:52 PM

Ada sesetengah tu memang keturunan, Ayah aku pun panas baran, yg nampak menurun perangai ni kakak & abang aku. Tension ooooo.....hidup dikelilingi org panas baran ni. Tapi bagi aku lelaki ni dikira gagal bila xblh kawal kemarahannya kalau perkara tu melibatkan perkara yg kecil, sikit je terus nak marah. Lelaki akal 9 tapi xkan xboleh guna kan akal tu. Lain lah kalu perempuan akal 1.

moyas Publish time 2-10-2012 02:14 PM

gurl80 posted on 2-10-2012 11:35 AM static/image/common/back.gif
hahahahaha..x kuasa kurang ksih syg....x juga...tp tmpt kerja pon dikelilingi laki2...so dah...

camtu pembawaan diri masing2 la:lol:

B.K Publish time 2-10-2012 02:46 PM

Lelaki yang panas baran tu sembahyangx?

B.K Publish time 2-10-2012 02:51 PM

Aku tidak panas baran tapi aku jenis xleh kneprovoke, ego tinggi... Tapi aku xpernah marah depan orang, x-awek aku sampai nages sebab aku tengking dia dalam kereta, pastu jika jumpa aku cakap sikit dia nanges, aku jenis sindir orang jika aku marah, dah tengking tu memang dah geram sangat...

Tapi ramai cakap aku jenis cool, suka senyum, rileks... Yang tahu perangai sebenar yang rapat dgn aku,

Hzsan Publish time 2-10-2012 03:00 PM

dag nama LELAKI... kalau lembut, bukanlah LELAKI
Pages: [1] 2 3 4
View full version: nape laki2 ni cepat marah n panas baran??