branchua88 Publish time 28-9-2012 12:53 AM

Tolong..Pls...Macam Mana nk buat Learning Management System?????

Hello Semua Master/Sifu......
Masalah saya: saya dah buat satu web site, tp macam mane nk masukkan satu web portal/ learning management system ke dalam supaya pelajar atau lecturer boleh pakai username dan password untuk login dan share power point slide kepada pelajar??

Saya hanya beginner....harap semua master dapat membantu saya....
saya buat web site itu pakai dreamweaver....tp tak tau macam mane nk masukkan web portal atau LMSitu....

*Web portal maksudnya lecturer boleh upload nota ke web site itu dan pelajar boleh direct download dr web site itu menggunakan ID dan password sendiri....

*Saya dah tanya ramai orang, semua suruh saya pakai moodle....tapi saya pon tak tahu ape itu....saya hanya a very beginner....

Terima Kasih Semua...harap semua dpt tolong saya....:-( SIMPLE SIMPLE cukup...asalkan dpt fungsi dan hantar kpd lecturer....:-(

TERIMA KASIH LAGI SEKALI.......

branchua88 Publish time 28-9-2012 12:57 AM

TOLONG TOLONG...ni agak URGENT.....due date assignment ni 21/12......:-(

branchua88 Publish time 28-9-2012 01:04 AM

Kalu pakai Sharepoint ?? boleh x>>

taikor Publish time 28-9-2012 09:10 AM

Website dah ada. Nak 'masukkan' Web Portal yang lain dengan Website yang sedia ada... pakai 'link' lah :lol:. Sorry, tidak berapa faham soalan kamu.

Cubalah Sharepoint dulu. Kalau tak boleh, cuba cloud-based applications macam Google Apps, Zoho... tapi cloud-based banyak configuration which you have to know like DNS settings

branchua88 Publish time 28-9-2012 08:33 PM

taikor, terima kasih....lecturer saya dah reject....dia suruh saya buat system lain.....ade cadangan x?? dia tak nk setakat web site...:-(

craduza Publish time 30-9-2012 10:16 PM

branchua88 posted on 28-9-2012 08:33 PM static/image/common/back.gif
taikor, terima kasih....lecturer saya dah reject....dia suruh saya buat system lain.....ade cadangan ...

ni utk subjek apa?.. tesis? FYP?..

alam. Publish time 3-10-2012 02:01 PM

branchua88 posted on 28-9-2012 08:33 PM static/image/common/back.gif
taikor, terima kasih....lecturer saya dah reject....dia suruh saya buat system lain.....ade cadangan ...

buat "BI Dashboard"

cuba google...

aimanfrepaid Publish time 3-10-2012 02:47 PM

kalau nak yang tak berapa canggih rasa boleh je guna CMS macam Joomla tu, sebab dia ada function registration username dan password dan boleh separate access view public, registered, dan yg lain2.. kalau penah try joomla mungkin tau maksud saya tu..

amizul Publish time 3-10-2012 04:05 PM

cuba guna moodle coz most uni kt m'sia guna benda neh : http://moodle.org/

nekcivic Publish time 5-10-2012 12:14 PM

xdpt den nk nolong...den budakk akaun...hahaha

alan987 Publish time 16-10-2012 12:53 AM

amizul posted on 3-10-2012 04:05 PM static/image/common/back.gif
cuba guna moodle coz most uni kt m'sia guna benda neh : http://moodle.org/

You can download some ebooks to learn on moodle here Moodle Ebooks

bayi Publish time 2-12-2012 08:29 PM

Cuba guna joomla... ada extensionutk buat LMS di http://extensions.joomla.org/extensions/living/education-a-culture

Boleh juga guna
DoceboLMS
Claroline
Moodle 2.0
ATutor

Kalau guna hosting berbayar, biasanya program di atas boleh direct install dari CPanel... tak perlu risau tentang script dan database system...

BorderManager Publish time 3-12-2012 06:41 PM

kalau just nk share file guna je cloud, nak yg free install owncloud

ProtonEdar.Ryan Publish time 11-4-2013 05:22 PM

boleh cuba surf webiste tentang management

mizz_aurora Publish time 23-4-2013 05:38 AM

company aku guna sharepoint utk LMS ni...so far aku impressed dgn LMS portal dorang. all in one
Pages: [1]
View full version: Tolong..Pls...Macam Mana nk buat Learning Management System?????