yayaalia Publish time 23-7-2012 01:06 PM

sekadar nak luah....

Last edited by ParinAmat on 23-7-2012 01:20 PM \n\n

saya anak sulung dalam family yang x besar mana.... 4 org adik beradik... perempuan semua..... saya dah kawin n ader anak sorang..

masalah sekarang mak saya selalu cari gaduh ngan saya... saya di suruh buat kerja mcm2... kalau x siap kena marah.....pernah pergi menyewa duk asing dari mak...dia pegi umah sewa suruh balik duduk ngan dia... alasan dia sunyi... adik yang lain x duduk sini..

saya pernah di tuduh ambik duit dia.... sedangkan masa tu duit saya pun hilang... hal nie terjadi sebelum saya kawin... tapi baru2 nie... dia tel cakap saya ambik duit dia... sebab dia x der org nak tuduh coz saya sorang jew yang ader kat umah masa tu....saya kecik hati sgt2... sampai sekarang dia x nak ckp ngan saya walaupun last2 saya ckp kat dia x pelah nanti saya ganti..... saya cakap saya ambik untuk puas kan hati dia.... tapi dia ckp x payah nak tunjuk baik lah mengaku.....

saya thu saya tak keja pangkat tinggi... husband pun kerja biasa... menumpang umah dia... bila kami nak cari umah sewa ayah mesti x bagi.... sejak dari kecil sampai sekarang saya disuruh buat semua kerja..... beralah dari adik2 walaupun kadang2 diaorg yang buat salah... saya tetap kena marah...pernah dulu rumah kena pecah masuk...semua duit hilang n barang berharga... diaorg tuduh saya x jaga umah sedangkan masa tu saya ader kelas tambahan masa saya nak ambik spm......

mak ngan ayah saya nie ader anak feveret masing2, mcm mak saya adik yang no 2 tu memang kesayangan sebab bakal nurse... dia x kan marah walau ape pun yang adik saya tu buat...... walaupun cakap dgn nada tinggi ngan mak saya.... ayah saya adik no 3 dia akan tunaikan ape ajer permintaan adik saya...... yang bongsu of course lah feberet semua.....saya memang ketinggalan..... kalau nak aper2 kena kerja... xkiralah mcm mana pun...

saya kecik hati lepas kawin saya haritu dia ader ckp dia rasa saya ngan husband memang akan hidup susah sebab kami sama2 anak sulung..... ada ke seorg ibu ungkap perkataan mcm tu bila anak dia kawin.... sedangkan masa nak kawin dulu my husband dah tanya dia direct boleh ke tak.... dia ckp ok.... nak kata x suka menantu bila husband saya nak pegi duduk jauh dia x kasi....

sekarang saya pun kecik hati ngan dia.... pernah terpk nak lari jauh2 x nak balik dah sampai bila2... tapi saya syg kat dia.... syg sgt saya takut hilang mak ngan ayah saya..... banyak lagi sebenarnya nak cerita saya dah rasa mcm tersepit antara suami ngan mak ajew.... dia cakap husband saya x leh bgi kesenangan...... x pandai nak jaga isteri....saya x pandai nak minta.... sedangkan dia yang ajar dulu... saya dah terbiasa terima aper org bagi, saya jarang meminta kalau hendakkan aper2 saya akan usaha dengan keringat saya..........

mak x pernah bangga dengan saya walaupun saya seorg graduan....cuma dalam bidang pekerjaan saja saya x dapat pangkat yang tinggi...masa saya belajar sekali pun x pernah telefon....sampailah sekarang....kalau saya rindu saya akan telefon dia......sekarang dia x nak bercakap ngan saya....dia x nak tegur saya....saya telepon terus letak..

mcm mana saya nak hadapi sekarang nie......

cmf_blingblings Publish time 23-7-2012 01:12 PM

So carilah kerja bagus-bagus yg boleh membanggakan seorg mak...habis cita

esyuefeei Publish time 23-7-2012 01:13 PM

ala... syiannya...:D

Fantaghiro Publish time 23-7-2012 01:17 PM

kekadang aku pun pelik....nape yer mak susah nak jaga lidah dari ckp mende2 tak elok kat anak?:mad:

yayaalia Publish time 23-7-2012 01:17 PM

cmf_blingblings posted on 23-7-2012 01:12 PM static/image/common/back.gif
So carilah kerja bagus-bagus yg boleh membanggakan seorg mak...habis cita

dah cari tapi susah sgt nk dapat......mak nak anak 2 dia kerja kerajaan....bukan swasta mcm saya....ntah lah ...

cmf_blingblings Publish time 23-7-2012 01:20 PM

yayaalia posted on 23-7-2012 01:17 PM static/image/common/back.gif
dah cari tapi susah sgt nk dapat......mak nak anak 2 dia kerja kerajaan....bukan swasta mcm saya.. ...

kerajaan atau swasta bukan masalahnya, yg penting pitis yg kau ulur tu, kalau banyak diamlah dia....species mak-mak yg lebih kurang sama dgn mak aku..:loveliness:

yayaalia Publish time 23-7-2012 01:23 PM

Fantaghiro posted on 23-7-2012 01:17 PM static/image/common/back.gif
kekadang aku pun pelik....nape yer mak susah nak jaga lidah dari ckp mende2 tak elok kat anak?

ntahlah...dengan anak2 kesayangan ok plak x der cacat cela...saya dah x than...kalau mengadu kat suami...suami marah nak g gaduh ngan mak...saya x nak semua tu

PEPPERMAN Publish time 23-7-2012 01:24 PM

kalo famili dah tak layan...

ko sama2 begantung harap sm2 laki bini sj...
support each other.

yayaalia Publish time 23-7-2012 01:26 PM

cmf_blingblings posted on 23-7-2012 01:20 PM static/image/common/back.gif
kerajaan atau swasta bukan masalahnya, yg penting pitis yg kau ulur tu, kalau banyak diamlah dia.. ...

x cukupp kew kalau bagi 350 sorang coz kami pun bkan boleh bagi banyak sgt....tpi bila saya kasi...mak x harapkan duit anak2 mak nak anak2 mak semua berjaya...x ingat mak pun xper.....lepas tu pulangkan balik duit tu..kalau masuk akaun pun sanggup pergi ambik pulangkan

blingblings Publish time 23-7-2012 01:27 PM

yayaalia posted on 23-7-2012 01:26 PM static/image/common/back.gif
x cukupp kew kalau bagi 350 sorang coz kami pun bkan boleh bagi banyak sgt....tpi bila saya kasi.. ...

serius mak ko ada masalah dalaman:(

ParinAmat Publish time 23-7-2012 01:27 PM

salam tuan rumah.. slamat berpuasa..

isu berat sebelah ni smp bebila pon tak akan luput spanjang zaman.. camnila dik.. why not ko perbaiki diri ko.. jadikan diri ko cemerlang.. dlm kerjaya, hubungan dgn somi, layanan pada parents.. bila ko rasa dah besar sket ko cenderung membuat perbandingan antara ko dan adik2 ko.. perbandingan negatif mcm ni akan hanya melemahkan smangat dan motivasi diri ko.. ko takleh take negative, nanti ko akan mudah terpengaruh dgn gejala2 negatif hasil dari pemikiran dan gerak hati yg negatif..

aku rasa ditahap pencapaian ko skang, ko dah bleh berpuas hati dikurniakan somi yg baik dan masih lagi sudi menemani ko dirumah mertuanya.. walhal ko selalu disuruh itu ini.. sbg somi, tentu dia sendiri tak tahan melihat ko dibuat mcm tu.. pandangla dari sudut positif.. biarla cemana parents ko layan ko, anggapla Allah memberi ko peluang utk berbakti pada ibu bapa sementelah nafas mereka masih ada lagi didoniya ini..

kalo ikut sinetron indon.. mebi satu hari nanti ada pari2 penjaga datang mengabulkan permintaan ko.. sabarlah ya..

Fantaghiro Publish time 23-7-2012 01:28 PM

dok asing lagi senang la tt... susah bila mak asek nak cari gado ngan kita... apa jadi pun tetap kita je yg kena mengalah...sampai kiamat pung mak tetap betul walo apa yg dia buat tu salah...

yayaalia Publish time 23-7-2012 01:28 PM

PEPPERMAN posted on 23-7-2012 01:24 PM static/image/common/back.gif
kalo famili dah tak layan...

ko sama2 begantung harap sm2 laki bini sj...

kita org memang support masing kalau ader masalah x pernah gaduh2 tpi bincang elok2....semua masalah saya family x pernah thu....

blingblings Publish time 23-7-2012 01:31 PM

yayaalia posted on 23-7-2012 01:28 PM static/image/common/back.gif
kita org memang support masing kalau ader masalah x pernah gaduh2 tpi bincang elok2....semua masal ...

ko duduk sekali, ko bg 350.00 sebulan, anak ko siapa jaga? belanja dapur siapa bayar?

yayaalia Publish time 23-7-2012 01:35 PM

ParinAmat posted on 23-7-2012 01:27 PM static/image/common/back.gif
salam tuan rumah.. slamat berpuasa..

isu berat sebelah ni smp bebila pon tak akan luput spanjang...

terima kasih...suami memang baik sgt ngan saya pernah menagis sebab tgk saya menagis disebakan kena marah sebab kerja rumah...suami memang ajak pindah kalau pk sebab mak....tapi kita org pk kan perut diaorg...mak still bekerja..ayah pun kerja....mak kerja shift...ayah balik ptg x der makanan...pernah dulu saya dok asing bila balik tgk ayah mkn nasi beli sedih sgt2 tgk...mak pujuk suruh duduk ngan dia temankan dia....saya setuju sebab kesian tgk ayah asyik sakit mkan makanan kedai sebab pikir yang +ve lah saya bertahan saya anggap tu bakti untuk mak ngan ayah

yayaalia Publish time 23-7-2012 01:37 PM

blingblings posted on 23-7-2012 01:31 PM static/image/common/back.gif
ko duduk sekali, ko bg 350.00 sebulan, anak ko siapa jaga? belanja dapur siapa bayar?

anak bawak ofis....jaga sendiri...semenjak dari anak umur 1 hari lagi masa dlm pantang memang urus sendiri anak masa tu dok umah sewa....mak saya kerja lagi.........belanja dapur husband yang beli....bil letrik n astro saya bayar...rumah sendiri.....

Fantaghiro Publish time 23-7-2012 01:39 PM

yayaalia posted on 23-7-2012 01:23 PM static/image/common/back.gif
ntahlah...dengan anak2 kesayangan ok plak x der cacat cela...saya dah x than...kalau mengadu kat s ...

takyah la ngadu ngan somi kalo dah somi lak nak pi gado ngan mak...daku selalu diamkan aje...malas nak panjang cerita... melainkan kalo mak dah bukak mulut kat laki aku...baru la aku eksplen kat laki aku gitu gini...tu pun banyak ceta aku pusing supaya incik laki aku tak marah kat mak aku balik...siyes...mmg susah kalo dah tersepit antara laki n mak...kalo boleh elakkan...

kekadang kita sendiri tak sedar kita pun ada buat mak kicik ati...cam aku la kan..memanjang perasan diri sendiri betul...hehe...tapi setakat mana terdaya...aku mmg menahan diri dari menjawab apa yg mak ckp...apa yg dia pot pet tu iyakan ajalah...bagi mak rasa dia menang selalu...abih sangat kalo tahap aku tak tahan berangin...mak ckp aku diam jah...walo kekadang rasa cam nak lari jejauh takmo balik2 lagi dah...tapi nak wat cemana kan?esok2 kita dah tua silap2 kita pun jadik cam mak jugak...pot pet pot pet tanpa henti...aku pun tataw la mana tenaga mak dapat tuk pot pet pot pet nih...tak lenguh ker rahang dia eik?:lol:

blingblings Publish time 23-7-2012 01:41 PM

yayaalia posted on 23-7-2012 01:35 PM static/image/common/back.gif
terima kasih...suami memang baik sgt ngan saya pernah menagis sebab tgk saya menagis disebakan ken ...

alasan kau tu remeh le, kalau nak kasih panjang silalah cari rumah lain, berdikari dan abaikan masalah mak dan bapa kau, bapa kau tak makan ke mkn kedai bukan masalah ko, tu masalah dia dengan mak ko. Ada benda yg kita kena ambik berat, ada benda yg perlu ignore aja...pejamkan mata dan pekakkan telinga...selalunya kalau kita tinggal dgn ibu bapa mmg akan menimbulkan salah faham dsbnya. Kalau tinggal asing tak semestinya kita tak ambik berat ttg ibu bapa.

Fantaghiro Publish time 23-7-2012 01:44 PM

blingblings posted on 23-7-2012 01:41 PM static/image/common/back.gif
alasan kau tu remeh le, kalau nak kasih panjang silalah cari rumah lain, berdikari dan abaikan mas ...

betoi sangat...boleh aje cari rumah dekat2 situ...asalkan jgn dok sekali...
boleh aja antarkan makanan tuk ayah petang2 kan?:loveliness:

yayaalia Publish time 23-7-2012 01:44 PM

Fantaghiro posted on 23-7-2012 01:39 PM static/image/common/back.gif
takyah la ngadu ngan somi kalo dah somi lak nak pi gado ngan mak...daku selalu diamkan aje...malas ...

saya selalu tanangkan suami...takut bergaduh......saya pun mcm tu than ajer aper yg mak ckp tpi suami bila dgr ckp awak x rasa nak lawan blik ke...saya cakap...may be saya pernah buat salah ngan mak saya...so saya terima...saya pun takut tua2 esok2 saya jd mcm tu...tpi selalu saya mintak supaya jgn jd mcm tu.....mak masa kecik2 dulu x pernah jumpa mak dia...mak dia tinggalkan masa dia umur 3 thum dengan mak tiri....dia dok ngan nenek dia...tpi ader tekanan...saya pernah ckap kat husband kalau sebab zaman silam dia jadi mcm nie...n nak kongsi nak bagi ringgan kan beban dlm hati dia saya terima sebab dia mak saya...

Pages: [1] 2 3
View full version: sekadar nak luah....