zorrro_03 Publish time 12-8-2012 09:37 AM

abas8888 posted on 18-7-2012 08:35 AM static/image/common/back.gif
kalau gi bengkel selalu mekanik sarankan tukar tayar depan sebab masa brek, lebih cengkaman..kalau b ...

kalau tayar botak, wajar tukar semua tayar.:D

ps-apa maksud siggy ko ek? ce citer....

metalique Publish time 12-8-2012 12:43 PM

Thanks for sharing.... skarang ni tayar depan aku ade lagi dlm 80% bunga (dalam 3 bulan pakai)... belakang 10-15% je bunga... anggaran...

pemanduan di PLUS weekend lepas... pagoh - ayer hitam, hujan lebat... air mmg banyak atas jalan... aku boleh max 70KM/j je... lebih mmg kereta aku kekiri kekanan... serammm.... pelik gak sbb bunga depan tebal tapi tak leh nak control...

metalique Publish time 12-8-2012 12:44 PM

persoalan sekarang, bunga yang lebih tebal, patut letak di belakang atau di depan...... sekian...... {:mlbaby3:}

menggangu emosi tul thread ni..... mmg nak tukar tayar belakang weekend depan... {:mlcar:} Last edited by metalique on 12-8-2012 12:48 PM

H4dRi Publish time 12-8-2012 09:22 PM

Bunga yg tebal letak belakang le

asam_boi Publish time 13-8-2012 06:29 AM

metalique posted on 12-8-2012 12:44 PM static/image/common/back.gif
persoalan sekarang, bunga yang lebih tebal, patut letak di belakang atau di depan...... sekian...... ...

sabo2 bro....jgn ter emosi lebih bln2 pose ni....ramai member2 kat cni sedia membantu...hehehe...   ;P

batu_bergolek Publish time 13-8-2012 08:03 AM

Ntah apahal cari.com.my format baru nih, youtube embedded dah tak jalan lak, kalo sesiapa nak tengok video pakai link yer.

batu_bergolek Publish time 13-8-2012 08:14 AM

metalique posted on 12-8-2012 12:43 PM static/image/common/back.gif
Thanks for sharing.... skarang ni tayar depan aku ade lagi dlm 80% bunga (dalam 3 bulan pakai)... be ...

Kadang2 kat highway lagi kene jaga, kebanyakan highway kita pakai concrete, kalo atas buku traction dia sama jer ngan highway pakai bitumen, tapi bila kita drive kadang2 boleh rasa beza dia:mad::mad:terutamanya bila time hujan.

abas8888 Publish time 13-8-2012 10:14 AM

zorrro_03 posted on 12-8-2012 09:37 AM static/image/common/back.gif
kalau tayar botak, wajar tukar semua tayar.

ps-apa maksud siggy ko ek? ce citer....

ada rangkaian bengkel di ipoh yg guna logo tayar falken ni..salah satu di exit tg rambutan kalau dari utara tu..yg dekat dgn bercham..atas sikit dari tesco extra rasanya..masa tu aku gi bengkel ni sebab lampu enjin aku menyala..pastu mekanik melayu di bengkel bukan melayu tu cucuk alat dia..pastu kereta aku terus takleh hidup..dia kata body throtle rosak..dia kata nasib bengkel dia ada simpan stok..kena RM700.00. Pastu tak lama lepas tu lampu enjin tu menyala balik..so confirm bukan sebab throtle body problem..

Dah lama lepas tu baru aku sedar..rupanya lampu enjin menyala tu sebab mekanik lain sebelum tu salah pasang wiring speedometer..sebab sebelum tu speedometer aku tak berfungsi.masa tu aku pakai wira se isteri aku..mekanik yg salah pasang wiring tu bila dah betulkan pasang wiring baru tak menyala lampu check enjin tu..

sekian cerita sedih saya..:'(kejadian ni berlaku masa ondeway dari penang - ipoh - klang - ipoh- penang..bengkel yg pasang wiring speedometer terbalik tu kat penang..

zorrro_03 Publish time 13-8-2012 11:58 AM

abas8888 posted on 13-8-2012 10:14 AM static/image/common/back.gif
ada rangkaian bengkel di ipoh yg guna logo tayar falken ni..salah satu di exit tg rambutan kalau d ...

Uwaaa.Sedih gak 'cerita sedih' ko nih. Sebab tu kita kena ada basic ttg apa2 yg kita nak buat.Mmg byk bengkel yg kerja dia cekik darah dgn menukar apa2 yang tidak sepatutnya.
Aku pula pernah kena di kedai tayar 2tahun lepas. Tayar aku pancit.205/50/17 baru guna sebulan kebih.Aku gi tampung kat satu kedai ni. So bila dorang siap aku balik. Ptg tu tayar sama bocor lagi, aku pergi balik kedai tadi. Dorang cabut rim then masukkan angin pastu biartayar tu kembung.Pastu kata tayar tu rosak dan tak berkualiti. Giler geram aku. Suruh dia pasang tayar spare. Ptg tu gak aku gi kedai rangkaian sama yang lagi besar dan cerita apa ug berlaku, bos dia takmo tanggung gak, aku ugut akan bawa ke TTP. Dan2 tu dia setuju kasi tayar sama dgn diskaun 70%. Bersorak sorai laa aku menang.{:1_152:} {:1_152:}

abas8888 Publish time 13-8-2012 04:54 PM

zorrro_03 posted on 13-8-2012 11:58 AM static/image/common/back.gif
Uwaaa.Sedih gak 'cerita sedih' ko nih. Sebab tu kita kena ada basic ttg apa2 yg kita nak buat.   ...

betul.. kena ada basic ttg kereta..tapi lampu engine menyala ni agak sukar diduga..mcm exora bold cfe bini aku..masa mula2 tu ada gak lampu enjin menyala..pastu ok je tak menyala dah..tak sure apa punca masalah..takut masalah yg terperap menunggu masa nak meletup...moga dijauhkan..sori off topic sat..

saga aku baru2 ni gegar semacam...ingat sebelum gi bengkel nak isi angin sikit, takut kena sound dgn mekanik awat tayar tak jaga angin....rupa2nya angin aku kurang byk dan tak balance antara setiap tayar..patutlah gegar..sekarang bila angin dah sekata baru kurang gegarnya..tak jadi gi bengkel..

zorrro_03 Publish time 13-8-2012 06:47 PM

abas8888 posted on 13-8-2012 04:54 PM static/image/common/back.gif
betul.. kena ada basic ttg kereta..tapi lampu engine menyala ni agak sukar diduga..mcm exora bold...

Mujurlaa ko isi angin dlu, kalau tak malu je.:D

ruffleen Publish time 17-8-2012 04:29 PM

good info....tq tt

azzella Publish time 17-12-2019 09:36 PM

Tumpang tanya, saya ni noob psl keta, lagi2 psl tyr, sy ganti tayar baru 3 bji... ada masalh tak? Mksd sy ada efek tak? Ada yg ckp ok, ada yg ckp tisau tayar bileh bengkak sbb tak balance, so nak tanya pendapat dlm forum ni, pelik knp tukar 3 bji je?
Sbbnya ...
1) tayar depan memg teruk abis, xleh nak guna
2) tayar belakang tu ada koyak lepas tu mmg boleh tampal tp aku pula mls nak pikir, dah la bunyi bising, leps tu slalu kurang angin..
3) bajet aku memg takat tu je, ingt nak beli lagi 1 tu tunggu gaji bulan depan

So sy just nak tau, bhya tak? Atau ni akan menyebabkan tayar baru ganti tu akan rosak dgn cepat?

zulka Publish time 18-12-2019 09:28 AM

azzella replied at 17-12-2019 09:36 PM
Tumpang tanya, saya ni noob psl keta, lagi2 psl tyr, sy ganti tayar baru 3 bji... ada masalh tak? Mk ...

boleh aje, takde masalah pun....aku pernah pakai 4 biji tayar berlainan jenis, takde masalahpun
Pages: 1 [2]
View full version: [Fakta]Kalo terpaksa tukar 2 biji tayar, Sila tukar yang dibelakang.