rahmat90 Publish time 13-7-2012 08:17 PM

SUSAH NAK DAPAT KERJA: ISU ORANG DALAM!

Aku geram betul dengan orang yang dapat kerja melalui kabel. dah berapa kali aku tersempak dengan kes2 camni walhal yang diterima tu memang tak layak lansung. selidik punya selidik rupanya ada family atau kawan yg kerja dlm company/jabatan tu, so senang la nak rekomen cincai2. Jangan kata dlm sektor swasta, intervew keja gov pun ada jugak terjadi. :@

jazaa Publish time 13-7-2012 09:48 PM

so....kau nak kaunseling apa kat sini?...
Yang boleh aku cakap, kau cari gak lah kabel yang besor-besor.dah dari zaman aku dulu, memang mcm tu.:o

otai_g Publish time 13-7-2012 10:25 PM

rileks la... org yg pakai kabel ni selalunya x ke mana. lain la kalo kompeni tu abah dia punya..

pd org2 yg pakai kabel, 1 jerk la nak pesan. agak2 halal ke rezeki tu?

p/s: sakit hati bila dgr opismate cerita psl company s****a. requirements nak masuk punya la ketat. alih2 dgr cerita opismate yg pernah praktikal kat situ kebanyakan staff yg keje sana ada hubungan kekeluargaan. keje plk dr siang smpi ptg dok main game. patot la x maju dan asyik rugi. time rugi kerajaan tanggung... apa ada hal?

lavendernovella Publish time 14-7-2012 10:43 PM

benda ni dah berbillion tahun terjadi dgn billion kes2..

mikasa Publish time 15-7-2012 01:05 AM

anggap je la itu rezeki dorg....

harap TS tak ulangi menda yang sama jika ada peluang kelak.Sebab kekadang menda dimelibatkan banyak pihak..ada yang terpaksa rekomenkan sedara/sepupu/sepapat atas desakan tertentu walaupun hati tak suka buat menda macam tu

gurlfriday Publish time 15-7-2012 04:46 PM

kalo full gomen mmg ssh sket pkai kabel tp kalo yg bdn berkanun or agensi kerajaan mmg kabel kuat gila babs, kalo de vacancies mmg advertise kt org dlm dulu br advertise kt public, 2 pn diorg dh siap reserve la adik bradik, sepupu sepapat org dlm kn...

mikasa Publish time 15-7-2012 07:16 PM

Universiti Keluarga Malaysia...:lol:

Donatello86 Publish time 15-7-2012 10:20 PM

mmg msh wujud benda mcm ni...malu la wei kalau diri tu tak berpotensi tp

diambil bekerja...kesian la padan yg lain yg benar2 layak...:L

tokwan_jantan Publish time 16-7-2012 10:45 AM

jangan salahkan orang yg guna kebel, anggaplah itu advantage kpd dia... yg bersalah, orang yg mengambil dia... kalau panel pemilih tak ambil, kabel besar mana pun tak pakai!... jadi, bersikap positiflah... ikut rezeki yg Allah nak bagi... jangan kecam orang itu orang ni...

PICes_Boy Publish time 16-7-2012 10:47 AM

yup, agak frust..sb aku selalu sgt terkena camni..lgpun aku ni sapelah ,mana ada kabel2 besar ni huk3..{:7_447:}

johnlabi Publish time 16-7-2012 12:42 PM

Xpayah la bersusah hati sgt pasal kabeling2 ni..Aku pun pernah jgak pergi interview dengan orang yang ada cable ni kat satu Ministry tu...huhu of kos la die yang dapat post tu..tapi, ada aku kisah sgt...dah rezeki dia walaupun post tu pada aku, aku lebih familia la n tau nak deal dgn sape....Kalau dalam public sector, aku rase mcm dah satu lumrah...Kalau frust sgt2 pun nanti buat sakitkan ati kita sendiri je..Biarkan..
Kalau kat private aku belum ada pengalaman pasal isu2 cabling ni...Beberapa intebiu private yg aku pergi,ok je..dapat la w/pun xbrape membrangsangkan dr aspek ekonomi...huhu

mushroomsup Publish time 16-7-2012 12:43 PM

mmg geram tp takleh nak wat apa..cgpa tak payah bagus2 sgt, pas graduate boleh terus kerja.. bila dah kerja malas plak tu.. kita yg takde kabel punyalah susah payah cari kerja sana sini..

jazzquenn Publish time 16-7-2012 04:36 PM

aku pun dah kene dulu..sabar je la bebanyak...bagus x pakai kabel..tu menunjukkan kita ni lebih hebat

selyusi Publish time 16-7-2012 07:05 PM

bukan setakat kerja je, biasiswa pon ade kabel, nak masuk skola top2, ada kabel. kalau layak dan jalani prosedur macam biasa takpe, ni macam...:bruce3:

DayangKirana Publish time 13-8-2012 01:15 PM

memula nak masuk keje, pakai kabel..

Dah masuk keje, pakai ekon/kipas plak.. sng nak ampu boss yg bingai..

Kalau pompuan lg senang, takyah pakai kipas bagai..pakai skirt pendek pun boss dah teruja.

Kitorang yg keje cara elok2 nie, berharap la sgt2 akan ade penyudah yg baik. Sampai la nie, gaji pompuan tu dah naik 100% in less than 3 years. dah naik 2 takuk plak tuh..

True story. {:limpo

mushroomsup Publish time 13-8-2012 08:06 PM

DayangKirana posted on 13-8-2012 01:15 PM static/image/common/back.gif
memula nak masuk keje, pakai kabel..

Dah masuk keje, pakai ekon/kipas plak.. sng nak ampu boss yg ...

bencik btoi ngan spesis kipas2 ni.. keja takde pon melalak je banyak keje itu ni.. meja sepah2 mcm kapal karam depan bos.. camnela bos2 ni leh tepedaya ngan lakonan swasta derang ni...:@

DayangKirana Publish time 14-8-2012 08:00 AM

mushroomsup posted on 13-8-2012 08:06 PM static/image/common/back.gif
bencik btoi ngan spesis kipas2 ni.. keja takde pon melalak je banyak keje itu ni.. meja sepah2 m ...

btul.. tp,the best part is that bosses are easily fall for this.. Wat a dumb2.. {:beato

sakurahati Publish time 15-8-2012 01:03 PM

yang aku nampak la, misal kata untuk 1 post yg ditawarkan..pemohon yg apply nya smp beribu org..tapi yg nak pakai cuma 2-3 orang aje..so kita nak expect mcm mana?..yg perlu di shortlistedkan mungkin dlm 5-10 org..so, bila jadi kes mcm ni, of course la ketua jabatan tu just shortlisted kan org2 yg dia kenal sahaja,atau sedara-mara staf kat tempat tu sendiri..yg mana sedara-mara staf tu mungkin ada memaklumkan kepada ketua jabatan tu bahawa sedara-mara/anak/isteri/adik dia mmg ada apply utk post tu..selalunya ketua jabatan takkan nak check details satu2 pemohon yg apply utk job tu..sbb dia pn byk keje lain..senario ni mmg berlaku..

tapi kdg2 benda ni bergantung pada rezeki jgk..ramai je org yg aku jumpa yg dpt keje govmnt takde pakai kabel2 pn..

interferens Publish time 16-8-2012 02:28 PM

aku dapat keja gov pun pakai kable jugak..kabel baekk lagi maha besor punya...direct terus dgn Allah...

kalau ada yg dapat melalui kable org dalam tu, mmg nasib dia lah kan..dah rezeki dia..kalau korang pun,xkan nak tolak pulak kan ?? benda ni bukan takat mintak kerja, tetapi dlm semua aspek, dlm business pun kalau nak dpt supply dgn harga murah, kena baik dgn supplier ... nak dapat markah baik masa dkt u..kena balik dgn lecture..nak panggil org baca doa selamat, kena baik dgn pak imam dan geng surau...nak naik pangkat, kena baik dgn bos/penilai... dlm hidup nie, skill teknikal tu 70-80 % utk capai sesuatu, soft skills adalah lagi 15-20%balance ialah luck/takdir/rezeki....

pensilmaya Publish time 16-8-2012 11:15 PM

dh biasa dgn situasi ni...sma jgk dgn tender2 kerajaan...kalo xde link/cable confirm xdpt...sb ayh sy penah dioffer utk dberikan tender tp soklan ptma yg diorg tnya da cable/link/org kuat x? jwpnny X, trus direject...
Pages: [1] 2
View full version: SUSAH NAK DAPAT KERJA: ISU ORANG DALAM!