kurasatakada Publish time 10-7-2012 04:31 PM

Reply 40# unhas

tu lah pasal ...Oi nyer pasal ratus2 gak abis...siap tgkap Doc Martin lg..kire mmg complete dah la...tp, skg ni nak cari mamat2 skin ni pun susah..Megat ACAB pun dah mcm x lyn skin dah sbnrnyer...siap penah dia sound kat mmbr aku "idop kene berubah bro..baru bleh maju" perghh bebulu giler mmbr aku rase mcm nak hentak je..lagu Skin head for life mne???..lyn ska lagi bagus bro..lagu dia pun happy2 je..dulu ko Riot mane?..JB riot?..ke Northern riot jgk?..hehe best giler zaman tu..{:mlbigsmile:}

unhas Publish time 10-7-2012 04:42 PM

Reply 41# kurasatakada

pergh doc mart brape lobang tu bro? tali merah ke putih?hahaha.takde bro aku outsider.cuma lepak2 dan bercampur dengan mereka.aku skolah kat johor tu yang terkena imbas tu.johor punya scene memang meriah dari jb sampai ke daerah2 lain semua ade crew memasing.kekdang tu ade la dressup sket2 haha tapi boot pinjam la.nak beli mane ade sen.tapi kat jb banyak bundle jual doc mart dulu.
megat pun dah berubah.tak silap aku dia belajar kat timur tengah.skang ni dia buat band baru.the smoker @ addukhan. tapi aku tak tau sangat. tapi kalau nak diingat2 memang best la zaman scene tgh naik dulu.mane2 pegi nampak scooter.haha

kurasatakada Publish time 10-7-2012 05:03 PM

Reply 42# unhas

:$ 20 lobang jer bro...tali merah (Nazi la plak dah)...coz yg putih nyer ni asik duk kne jengn merah...JB riot la ni..(Riot yg paling ganas)..siap ade perknalan diri ..Chikanos...then lu jwb balik La Ondas...ni semua tiru citer Blood in BloodOut la ni...tp mase tu kan jahil skit... tp ade gak mmbr aku yg fanatik tahap gaban yg siap wat tatoo swastika kat dada.. siap kne hafal 'Bible 69" @ punk script!! ni semua yg wat aku belah terus dari skinhead ni...Hu2 Quran pun ko x hafal...alih2 nak kne bace plak "bible 69"??..hargg tuii ler jawabnyer..
antara Bible 69:
Asas2 skinhead (oi)
1) Mabuk
2) Berzina ngn pompuan
3) Riot (rusuhan)
4) Racist
5) Fight (for your right) heheh bkn fight for your religious..
so, jwpn = ade brani???

unhas Publish time 10-7-2012 08:16 PM

Reply 43# kurasatakada

pergh taksub bebnor member ko tu. agaknye mein kamfp pun dalam kepala dia je ek. aku pun rasa benda ni takat minat biase2 dah la ye tak? dulu aku penah borak2 dengan ade satu old timer ni.konon2 true la. dia cakap kat aku, " ko kalo makan kat kedai kapitalis, contohnya kedai pak aman yang ade bukak 3-4 cawangan, lepasmakan ko belah je.kapitalis ni kita takleh bagi muka kat dia.lagipun kalau ko belah dia tak rugi ape pun.kungfu kapitalis". lebih kurang camtu lah. aku pun takat dengar gitu je tak masuk dalam kepala pun.kat akhirat nanti bukan kira kapitalis ke tak kalau bukan hak kita akan dipertanggungjawabkan jugak.

tu la kadang2 ada yang terlalu taksub dengan ideologi.tatoo, minum, berzina, gaduh sana sini. taksub sangat tu. tapi ade gak yang cool je.memang sedakar minat je.lagipun kita ade agama buat ape nak ikut ideologi lain ye tak? pergh panjang plak aku berceramah ni.haha

lelakinaive Publish time 7-6-2013 11:24 AM

sekarang tengah layan

TSPO - Pride of Lions n Ska Me Crazy
Save Ferris - Come on Eileen

nanti kalau jumpa lg yg best2 aku update

punkerzoe Publish time 7-6-2013 12:12 PM

sila dengar lagu2 dari band ska JB Plague Of Happiness...
banyak lagu diorang yang sedap2 didengar...{:1_132:}

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQgaeItzN4JzjYc6tX26lXsolQQS6C6-ZQ6edElM4AClTyOPPlZ
Pages: 1 2 [3]
View full version: lagu ska kegemaran kau orang.jom share