asteruk Publish time 1-7-2012 01:51 AM

perubahan fizikal ala2 "UGLY BETTY"

Post Last Edit by asteruk at 1-7-2012 01:53

citenye mcm ni, aku ni masa kecik2 dulu comel. ramai la or yg puji kecomelalan aku tu. nampak kemas, bersih, teratur etc. sampailah aku naik sekolah menengah aku dah start berubah. tak perlu la aku nak cite secara detail perubahan tu kan. terlalu banyak! so start dari tu kawan2 menjauhkan diri dari aku. dari seorang yg menjadi pujaan ramai waktu sekolah rendah menjadi seorang yg anti sosial and dipulaukan hanya kerana perubahan fizikal. aku down sgt2. sampailah masuk zaman u pun aku masih lg sama. salu je dikutuk kerana penampilan yg selekeh dan tak tau nak bergaya. terlalu banyak hinaan dan cacian. sampailah aku tanam keazaman dalam diri aku utk berubah. aku jadikan segala kutukan, hinaan dan kata2 cacian tu sbg motivasi utk aku berubah. alhamdulillah aku dah berubah sikit. walau tak banyak tp aku still rasa perbezaan tu dari aku yg sebelum ni. aku still dalam proses utk mengubah penampilan aku. banyak agenda yg aku rancang, siap tulis dlm notebook{:1_152:}

so apa pendapat korang tentang masalah aku ni. or korang ada tak pengalaman sendiri or kawan2 korang yg berubah dari segi fizikal ala2 "ugly betty"?:o

KumbangPolkaDot Publish time 1-7-2012 02:10 AM

ni masalah peribadi ke noks :shakehead3:

PostBanhammer Publish time 1-7-2012 02:14 AM

Kau nak jadi cute macam aku? Selalu la makan buah2 yang banyak vitamin C. Pastu minum air kosong bape gelas sehari? Ye betul.... 8 gelas sehari.. Pastu, kerapkan lah pergi berkelah kat air terjun. Kau bersiram lah lama2 kat bawah pancuran air terjun tu.. Amalan ni boleh menaikkan aura positif a.k.a. magnet daya penarik. Amalkan semuanya yang aku cakap ni, InsyaAllah kau akan jadi a better person.

akula203 Publish time 1-7-2012 12:17 PM

As Salam...semoga berjaya....tanya je pok cik google ni..nanti byk la..idea leh kuar untuk ko ubah penampilan..jd seorg yg normal...tak de la..abnormal sehingga org lain menjauhkan diri dari ko....semoga berjaya..As Salam..

cik_kiah Publish time 1-7-2012 12:28 PM

mslh ke neh?:o
biasanya kwn2 aku yg comot time budak2...dah besar lawa {:1_152:}
yg comel..ramai org geram time kecit..bila besar sendu:'(

cik_kiah Publish time 1-7-2012 12:45 PM

mohon tepek gamba time tecik dulu dan yg latest{:1_152:}
aku dulu time tecik pong comel mcm anak cina..dah besar sendu jugat:(

poison_paradise Publish time 1-7-2012 01:59 PM

Nk cantikkan kulit mkn pil vit c,pil glutamax,pure marin collagen...hehehehe...
Ye aku dulu pon ugly betty noks...smpi ex tunang aku putus dgn aku..sb aku x reti bergaya,pakai baju besar2 je..geboh,mekap pon nan hado...pastu i berazam make over,pi kuruskan bdn,grooming,pakai baju ikot body, mekap,perfume, n jaga kulit dgn supplement...now ex tunang tu duk ctc dlm fb nk jupe..i mls je jupe sb msg2 da kawen..

wekwek1 Publish time 1-7-2012 03:29 PM

aku syaki kau mengalami zaman remaja yg terok dari semua thread2 kau di PP

smpai wujud perasaan low self esteem dan asyik berpikir camner nak tarik perhatian orang yg pandang rendah kat kau dulu

asteruk Publish time 1-7-2012 03:54 PM

aku syaki kau mengalami zaman remaja yg terok dari semua thread2 kau di PP

smpai wujud perasaan...
wekwek1 Post at 1-7-2012 15:29 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

1. Buat suatu kesimpulan mengenai kesemua benang-benang yang dibuka oleh Asteruk di bod Masalah Peribadi. (10 markah)

kalau ada soalan mcm ni dalam exam, dan dgn jawapan yg kau bagi tu aku bagi markah penuh 10/10. sekian

PostBanhammer Publish time 1-7-2012 05:02 PM

amalkan la ape yang aku nasihatkan kat atas tu.. sekali ngan2 nasihat forumer len tu jugak.

PostBanhammer Publish time 1-7-2012 05:06 PM

asteruk, umur ko lebih kurang 21 tahun kan?

kikiharris Publish time 1-7-2012 05:42 PM

dik,ko jangan stress sgt.silap haribulan,muka nampak tua dr usia sebenar.aku setuju dgn salah satu idea forummer2 kt atas ni ha..ko make over.kalau bdn besar,diet kasik kurus.kalau skin berkerak,byk2 makan vitamins,buah2,minum air suam.byk je skincare yg bagus2 sekarang ni.tp kena spend lebih sket ler.:P

myralolx92 Publish time 1-7-2012 07:38 PM

aku dulu pun ugly betty jgk.
gemuk,gigi tak betul,x reti style
tp skrg da ok la since msuk U aku start blaja
and now aku da kurus ,sikit lg nk smpai berat yg sesuai.aku da pkai braces.
ok la.aku comfortable with myself.

chazey Publish time 1-7-2012 08:17 PM

Reply 3# PostBanhammer

MN sapalah ko ini. anyway, good tips. ada yang bleh pakai.

otomen_taro Publish time 1-7-2012 08:39 PM

ko mmg bermasalah la mat:lol:

Munnalicious Publish time 2-7-2012 08:59 AM

Kasihan asTERUK... TERUK sangat masalah kau ni, :lol:

jangan terlalu merendahkan diri dan jangan terlalu meletakkan diri terlalu rendah... sentiasa yakin apa yang kau ada dan miliki. yg penting keyakinan, tp x boleh terlalu ober konpiden jugak... cuma dari keyakinan diri la yg akan membuatkan kau akan nampak lebih hebat daripada biasa. ini kalau kau cantik mcm neelofa n hensem macam syamsul yusof pon tp kalau keyakinan diri xde mmg org pon akan pandang kau senduuu saja...

tapi kalau ko hodoh mcm ugly betty tu tapi keyakinan diri ada sumanya insyaAllah bisa di atur~

CikSiti07 Publish time 2-7-2012 09:22 AM

ala..aku paham perasaan rendah diri yang ko alami..aku pun pernah alami jugak rasa cam ni..tapi bukan sebab rupa...tapi sebab fizikal...aku ni gemuk...tahap rendah diri aku tu sampai aku malu nak jalan ngan kengkawan aku yg hot2..aku sampai xbagi adik aku mengaku yang aku ni akak dia..tiap2 hari aku menangis..bercinta?jangan harap la, aku pendam jek, sebab aku takut kena hina macam dalam cite cinta kolestrol tu..tak sanggup aku...bila aku masuk U, baru la sedikit sebnyak aku bina keyakinan..aku tak diet pun, cuma aku tonjolkan attitude aku..aku berani berkawan ramai..aku aktifkan diri..yang penting ikhlas and jujur dalam buat apa saja...n baru aku tau sebenarnya fizikal tak penting, yang penting attitude kita...kalo attitude kita A, kita tak payah susah2 nak terhegeh2 kat orang...orang sendiri akan datang dekat kita..biarla kita xcantik rupa paras tapi kita cantik dalaman=)..chayok!!! utk ko...

kelapamuda Publish time 2-7-2012 09:27 AM

aku.gemuk.

tak de rasa nak berubah cam ugly betty pun.. :$

Parit.Hilton Publish time 2-7-2012 10:46 AM

sebenarnya fizikal tak penting, yang penting attitude kita...kalo attitude kita A, kita tak payah susah2 nak terhegeh2 kat orang...orang sendiri akan datang dekat kita..biarla kita xcantik rupa paras tapi kita cantik dalaman=)..

yup. agree.

masa aku kat uni, ada 3 sekawan ni yg memang kategori XXL. tapi aku suka sangat berkawan dengan diorang. salah sorang daripada diorang tu sangat berbakat. pandai main muzik, pandai menyanyi dan paling best pandai meniru gaya orang lain!

CintaPink Publish time 2-7-2012 11:30 AM

citenye mcm ni, aku ni masa kecik2 dulu comel. ramai la or yg puji kecomelalan aku tu. nampak kemas, ...
asteruk Post at 1-7-2012 01:51 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

mcm huduh sesangat je ko nih sampai org maki2, caci2 ko...cer tepek gambo..
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7
View full version: perubahan fizikal ala2 "UGLY BETTY"