selyusi Publish time 24-6-2012 07:09 PM

-

Edited by selyusi at 4-8-2016 02:46 PM

--------------------------                                                                                                         

pakwetizzaqyah Publish time 24-6-2012 07:40 PM

Reply 1# selyusi

kalau kau tk terer matematik ko rentikan je la belajar sains komputar ni... KALKULUS LA mende la smenye ade... boring...

myralolx92 Publish time 24-6-2012 09:59 PM

ofcourse la ada programming.mcm2 la c++,java,c#.maths mmg ada.ada psl maths and addmaths.

kerja apa?paling kurang programmer.computer engineering ,system analyst mcm2 la.google la.

peluang keje tu aku xtau sgt.tp kna pandai hidup la.

ssh cari keje tu sbb kau fresh graduate,xd pengalaman.sbb tu la.org nk ambk keje qualitification dia cert dgn experience.ada cert je tak guna.so kna pandai cari keje la.

klau xd ilmu,kte bole blaja kan.yg pntg minat,sifat ingin tau psl course yg kau ambk ni.klau terpaksa ssh sikit la.sbb makin lama dia makin ssh dan memeningkan.so minat tu plg penting.

selyusi Publish time 25-6-2012 08:08 AM

Reply 2# pakwetizzaqyah

aku tanye, aku tak xckp pon aku tak minat math. instead, aku rasa bagusla ada math. aku ingat network n security ni has no calculation subject, menghafal je. boring. macam bio. budak sc.comp ke? jawablah soalan lain jugak

selyusi Publish time 25-6-2012 08:20 AM

Reply 3# myralolx92

aku dah google, tanya orang sana sini, baca situ, tapi sehabuk pon aku tak faham. so, ini kiranya last resort aku, kat sini mesti ramai budak sc. computer kan? yang dah grad takde nak reply ke? lecturer ke?

lagi satu nak tanya... IT consultant tu kerja camna??

pakwetizzaqyah Publish time 25-6-2012 11:09 AM

Reply 4# selyusi

aku tk minat math....

annadellia Publish time 26-6-2012 12:29 PM

byk bende ko akan bjar pasal network security ni... antaranya network management , data security, pasal OS especially Linux Server, firewall, programming, algorithm and bla2x...

pasal keje plak, dont wory lah... peluang banyak. cuma ko mmg kena pandai both on technical + theory . one more thing aku suggest nti ko amik la CCNA ye. ni prof cert Cisco.

kmkd Publish time 26-6-2012 09:22 PM

nak jawab tapi aku bukan dalam net n sec. aku soft eng.
bagi aku minat nak belajar kene ada. walaupun kau kene campak tapi kau nak study, akhirnya kau akan ok. *at least aku dah tengok beberapa clasmate aku dulu gitu, akhirnya semua ada kerja ok*

so kalau betul kau nak teruskan on network. cisco cert tu aku cadangkan. tapi macam biasa, mula2 kerja rasanya kalau network dah macam wajib akan masuk bawah meja, masuk lubang sana lubang sini tarik wayar.

kalau oobi reply mungkin dia boleh bagi jawapan lagi baik.

orang_letrik Publish time 27-6-2012 12:02 PM

belajar dengan ikhlas.

perbanyakkan skill semasa masih belajar. asal ade kegiatan/aktiviti persatuan yang ko minat/teknologi.. register dan ikut dgn ikhlas.

lepas dah grad.. nk jd freelancer pn bole.

oobi Publish time 29-6-2012 03:43 AM

apa yang dia belajar dalam bidang ni? programming ada? subject math ada?
selyusi Post at 24-6-2012 19:09 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

well, banyak bergantung pada korikulum kolej-kolej yang berkenaan. biasanya, programming dan matematik adalah subjek asas untuk bidang-bidang teknikal, terutama sekali yang berkaitan dengan komputer dan elektronik. untuk programming, bergantung jenis macamana; high or low level. matematik, tentunya akan digunakan dalam alam pekerjaan - secara terus and sebaliknya. cuma, caranya saje yang biasanya tak seperti kita belajar di kolej.

kerja apa yang sesuai dengan apa yang dia belajar selepas dia grad nanti?
selyusi Post at 24-6-2012 19:09 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

kerja? banyak. nak jadi programmer bahagian network and security pun boleh - design firewall, OS, etc. for sure big money for top dog. or, boleh jadi architect, analyst or just an engineer. bidang ni memang luas, especially di abad ni dan akan datang di mana demand untuk guna alam maya sangat tinggi. keep in mind, network and security ni bukan hanya yang melibatkan komputer secara terus saje, bidang telekomunikasi pun ada, lebih-lebih lagi demand untuk VOIP and mobile phone is increasing. so, basically, this field will offer a lot of opportunity. cuma terpulang pada kita nak yang mana dan ada semangat atau tidak untuk berjaya.

adakah dia mempunyai bidang kerja yang sangat luas? maksudnya, senang nak cari.mana2 pon boleh

dah jawab kat atas.

macamana dia nak jwb kalau orang kata susah nak cari kerja dengan degree ni?

just senyum aje kat orang tu, buang masa argue. yang penting, yourself. do you want to do it? remember, orang zaman dulu pernah kata, boleh berjaya ke jadi pelukis kartun or menyanyi ni? biasanya, ramai orang malaysia yang masih tak kuat self esteem. that's why it's very hard untuk mereka berjaya, walau pun pepatah kita sendiri ada kata, "di mana ada kemahuan, di situ ada jalan". kalau kat sebelah west ni, majoriti memang open minded. they don't really care what your interest, they will support it as long as it's not illegal. just be strong and prove them wrong. yang berjaya, you juga.

kalau ilmu dia sangat cetek, tak pernah amik kursus/subjek computer, boleh ke dia survive?

don't worry about not knowing something. most important minat dan semangat. kalau you tau banyak pun, kalau tak de minat dan semangat, you'll go nowhere. tak de sapa dalam dunia ni yang tiba-tiba tau sesuatu. everybody starts from ground floor. berapa ramai yang lahir aje boleh terus baca ABC? and yet, we all can talk.

oobi Publish time 29-6-2012 03:51 AM

Reply 8# kmkd

patut ler oobi asik tersedak aje, rupanya ada orang sebut. just kidding!:loveliness:

kmkd Publish time 1-7-2012 01:05 PM

hehehehe. siap tersedak lagi :lol:

see agak dah. oobi punya jawapan mesti lengkap :D

outcast Publish time 2-7-2012 01:21 PM

Post Last Edit by outcast at 2-7-2012 13:22

aku x pandai maths pun ..
dah keje 4-5 tahun ...
ko kene bijak dlm logical thinkingand being creative
(aku lemah dalam dua2actually)
lupa lak aku amikIT je ;P

selyusi Publish time 3-7-2012 02:28 PM

Reply 10# oobi

thank you miss oobi! dapat banyak input disitu, dan ada beberapa perkataan yang tak pernah dengar pun.{:1_550:}

testas Publish time 5-7-2012 12:51 PM

aku bukan line network.. tapi leh la bagi komen sekt.

untuk jadi pisang panas kat market.. jgn ada degree/diploma saje. mesti ada professional cert cth from CISCO and lain2 big players. kalau ada cert cisco. sure senang dapat kerja. and alam pekerjaan lain sket ngan study. kadang2 kita tak pakai pun ilmu masa study. maybe banyak pakai ilmu yg berkaitan kerja kita.. cth cisco.. sure u akan kerja ngan network..

kalau network .. ada gak guna ilmu math. u akan belajar kira subnet mask, firewall, and sebagainya. aku tak tau sgt pasal kerja network.a ku tau basics aje.

cuma demanda dalam IT ni mmg besar. kau search la kat jobstreet. melambak2 kerja IT. nak tak nak je. and yg penting kena ada ilmu and keyakinan diri.
and sentiasa belajar bende baru.
IT ni kan bergerak cepat.. so kena la belajr bende baru.

now ni aku tgh belajar IBM datastage.. belajar sendiri. banyak tutorial kat internet. and plan nak amek cert at IBM . then leh demand kerja baru and salary.. ok

yg penting jgn berhenti belajar..

selyusi Publish time 8-7-2012 11:37 PM

Reply 15# testas

mesti terer ni belajar sendiri.. good luck la yer. terima kasih sebab bagi pendapat.

chuki2 Publish time 30-8-2012 12:59 PM

Salam.. Ini pengalaman saya..

Saya baru sahaja habis belajar. Selepas seminggu saya ditawarkan kerja sebagai Application Engineer di syarikat IT.. tapi Junior la..

Skop kerja saya :
1)System analysis
2)Design GUI, Database
3)C# programming..

Alhamdulillah, walaupun pointer saya rendah (2.6) tapi masih lagi boleh dapat kerja..

Kerja dalam bidang sains computer banyak, tak semestinya jadi programmer. Korang boleh jadi IT support, technician, IT admin, Network dan macam2 lagi...

Kalau berminat nak jadi programmer, logik kena tinggi.. Sentiasa fikir untuk memahami selok belok perjalanan sistem... Tapi kalau matematik, memang saya teramat lemah.. Jadi untuk buat beberapa formula dalam sistem, saya perlu tanya pendapat pakar matematik untuk membuat formula..

Insyallah dalam bidang sains computer, banyak kerja.. Dan satu lagi, jangan terlalu demand dengan gaji anda.... Terima sahaja dahulu, cari pengalaman....

PenjualAPAD Publish time 14-11-2012 12:21 AM

aku pun budak sc comp jugak, abis grad sempat la keja jadi programmer (keja impian tu!), pastu xde projek, office disband kerja plak sebagai budak kaunter kat HQ MLM (adoi sadis), last2 dapat keja jadi teknisen komputer, tapi beb satu je penting, MINAT kalu ko amek sc comp sebab ko rase bidang nie luas pekerjaannya ko rentikan lah amek course lain, pembelajaran ialah sepanjang masa, aku pun xsangka tetiba leh jadi teknisen komputer xde dalam course pun basic2 tue ade la yang penting minat dan will to improve yourself :lol:

PenjualAPAD Publish time 14-11-2012 12:25 AM

chuki2 posted on 30-8-2012 12:59 PM static/image/common/back.gif
Salam.. Ini pengalaman saya..

Saya baru sahaja habis belajar. Selepas seminggu saya ditawarkan ke ...

haha aku pun Math memang lemah, sejak dari skolah lagi, tapi pasal programming malas la nak citer cuma tang kena formula2 math nie gak adoii berpinar la, slow skek nak paham dari orang lain kah3

eh memang budak sc comp nie ramai xreti math ke? ingat kan aku sorang jek hahahah, slalunya taim keja programmer dulu berjam la pikir nak create equation untuk selesaikan masalah, cuma yang bestnya bila pikir camni,
Programmer CREATE equation to solve a problem
Mathematician USE equation to solve a problem
nampak kelainan situ x ahaha :lol:

otai_g Publish time 14-11-2012 08:45 AM

lecturer aku ckp seorang programmer x semestinya kena terer semua bidang mcm math, electrical ke, mekanikal ker...

sbb programmer pun akan refer pakar2 lain jgk utk create program. let say utk program yg bnyk guna mathematical utk simplified or modelkan problem, of course kena mintk bantuan dr pakar matematik. pakar matematik x reti nak buat program, bkn bidang dia.

sama jgk kalo programmer kena buat games, of course kena mintk tlng pakar grafik, 3d, fizik and so on..

so, x perlu risau kalo programmer x terer matematik, bleh je join the line. asalkan leh tahan dok dpn komputer berejam2. hehe....
Pages: [1] 2
View full version: -