teky Publish time 11-6-2012 05:06 PM

Dermatologi... kat maner biasenye korng pegi??

Petangg...

Aku nak tnye korg biasanye pergi daptkan khidmat nasihat or cek kulit kat dermatologi maner ehh??

Apa yg biasa korang mintak dorg buat??

Bagaimana pula ngan treatment2 yang perlu dibuat tetiap bulan??

Bagaimana pula dengan product yang dorg suruh amek??

Yang penting caj yang dikenakan macamana?? mahal x? sebab kekadang kalo pergi pakar kulit konsultansi pon da ratus2 tpi kasi ubat yang tahap pahang kureng...

dan apa2 yang berkaitan dengan dermatologi ar.. dermatologi neh untuk kulitkan...

prettyuglybabe Publish time 11-6-2012 05:32 PM

dr. ranjit kat ss15. pernah gi untuk remove skin tag. mahal jugak la. around RM350.. tapi klinik tu memang bagus. ramai jugak artis or orang kenamaan gi untuk cucuk cucuk apa yang patut..

teky Publish time 12-6-2012 05:00 PM

xder org nak reply gamaknye..

gundam81 Publish time 12-6-2012 06:49 PM

dr. ranjit kat ss15. pernah gi untuk remove skin tag. mahal jugak la. around RM350.. tapi klinik tu...
prettyuglybabe Post at 11-6-2012 17:32 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

yup setuju mmg terbaik tp tipon dlu klinik ni tanya doktor ranjit ada atau tak

cikgu_cikgi Publish time 12-6-2012 07:59 PM

cikgu pernah gi dermatologist sbb alergic......ubatnya jab, 2 jenis pil mkn 5 hari n krim 10 ml ......total rm 250.....
sy gi klinik area jb

olaklempit Publish time 12-6-2012 09:11 PM

anak saya ada masalah kulit sensitif, berpeluh banyak sikit atau pegang kucing akan gatal, kulit merah dll. jumpa pharmacist je, ubat yg dicadangkan memang berkesan. kalau gi pakar mau kena RM 200 lebih, ubat lebihkurang sama je.

AnitaSabrina Publish time 12-6-2012 11:38 PM

Anak saya ada masalah kulit.Appointment dgn dermatologist kat DEMC.Sekali jumpa je beratus-ratus kena.....consultation & meds.Ubat okay ler kot.....tapi in the end stop sebab nak cuba alternative.Sekarang guna L'Occitance's products.Seems to work (for now).

Kalau boleh nak elakkan guna drugs & chemicals on the skin & ingested.Rosak liver nanti.... meds kulit biasanya ada steroids.... damaging to the organs.

SriAdila Publish time 13-6-2012 09:24 AM

klu kat kelantan yang tahu..terbaik bab2 kulit ni...klinik LEE,laluan nk gi pantai PCB...tepi jalan jer klinik tu.paling mahal pun tak sampai rm 200..tp mmg puas hati la..sbb pernah bwk ayah dulu g situ..sekali jer g,alhamdulillah penyakit kulit yang dh berkurun tu baik akhirnya.

Klinik kat Kajang...klinik Hidup Sihat...mmg murah..dan ubat pun bagus.Klinik ni dekat dengan tabung Haji..bawah jambatan.Utk check budak2 pun bagus.belanja pun tak mahal.ari tu anak kakak pergi situ,sbb gatal2...2 orang...baru dlm rm50 lebih skit...kira okla.

flitzwan Publish time 13-6-2012 07:53 PM

try la gune betnovate

tom2 Publish time 13-6-2012 08:37 PM

saya pon pening ni ngan masalah jerawat.. pernah pg dermatologi tapi saye rase cam saye lagi terel dari doctor tu.. haish.. bagi krim lagi teruk jerawat naek, kate takder pantang makan, makan jer ape2. pastu biler saye detox, kurang la plak.. sekang ni produk ape yang patut saye gune? yang takder alkohol.. sebab kulit saye memang tak tahn..

teky Publish time 14-6-2012 04:16 PM

dermatologi neh dorg lebih elok dri klinik kulit kann??

putera_zargus Publish time 22-9-2012 04:42 PM

Cari la tempat yg bertauliah

armlofi Publish time 13-10-2012 11:58 AM

Beb, ko nak improve skin muka ko ke?
Pe kata ko try produk Tabita yang aku guna skang ni.
So far mmg cepat nampak kesan. Tak sampai sebulan.
Pencuci muka, toner ngan krim malam dan siang.

Aku berani rekemen sebab mmg nampak hasilnya.
Ko bleh contact/PM aku kalau nak tau lebey2.
Nak tengok hasil (muka aku) pun bley! Heheheh..

sheiladasila Publish time 25-8-2013 09:57 PM

Gua pergi klinik Khoo kat klang. Makin mahalsiottt.

lolen Publish time 30-8-2013 10:39 AM

sheiladasila posted on 25-8-2013 09:57 PM static/image/common/back.gif
Gua pergi klinik Khoo kat klang. Makin mahalsiottt.

khoo ke ko?
yg glemer tu clicic ko kan?
khoo pon glemer gk ye

teky Publish time 3-9-2013 10:07 AM

aku g men skin centre.. doc khoo ader bukak klinik baru kat area ara damansara..tpi xpernah n xterbukak plak aku nak g...

ade lagi satu kat area pudu...aper tah klinik nye.. dermalogical pon ade..tpi aku xpenah nak g..

sheiladasila Publish time 3-9-2013 08:21 PM

lolen posted on 30-8-2013 10:39 AM static/image/common/back.gif
khoo ke ko?
yg glemer tu clicic ko kan?
khoo pon glemer gk ye

Klinik kulit tu lah yang signborad dia merata 2 sampai blh francais. semua doktornya cina. staf pun 2 _3 org jemelayu. aku dan 10thn ++ ngan dia tapi bukan kerap lah. cuma buat dotting . now buat laser tuk pigment. gi sana dia bagi harga pastu aku tawar sikit.

azilamie2 Publish time 30-9-2013 12:11 AM

berapa skang ye rate harga ko skin laser.

lololili Publish time 4-10-2013 02:17 PM

Klinik dr noh kt jalan tar

airisa Publish time 7-10-2013 12:36 PM

dato dr nathan... ada 3 klinik ..
petang .. kat hospital assunta, pj
pagi - kat klinik nathan, uoa building bangsar (blkg lrt bangsar tu)
friday pagi - kat klinik nathan & rakan2 ..sebelah shell jln bangsar tu

Pages: [1] 2
View full version: Dermatologi... kat maner biasenye korng pegi??