sepaileman Publish time 10-6-2012 12:32 AM

TT sila tukar tajuk kisah misteri dari sabah ke...kisah seram dari sabah ke...sbb boleh digest kan nanti

ainiz81 Publish time 10-6-2012 12:41 AM

Reply 141# sepaileman

orait boss...:lol:

kazman Publish time 10-6-2012 07:40 AM

Salam semua ahli forumers yg budiman,

Saya ni dah hampir 10 thn tinggal di Sabah. Saje nak kongsi apa yg berlaku masa anak kedua saya baru lahir tahun 2004 dulu. Sebelum tu nak citer sikit keadaan rumah yg kami sewa:
Rumah sewa saya ada tanah sikit kat tepi..sekangkang kera aje tapi cukup utk tanam serai, kunyit & pokok bunga sikit2. Kira end lotlah tu.
Anak kedua saya lahirwaktu pagi masa org tgh azan subuh..faham2jelah di Sabah ni waktu solat dia sejam lebih awal dr s'jung. So, pagi tu saya bawak baliklah uri utk diuruskan - cuci dia, bungkus elok2..dll. Agaknya waktu saya cuci tu tak bersih betul2 maklumle pertama kali buat. Masa anak sulung dulu mak mertua yg buat..tp bila dah pindah sini kenalah buat sendiri sbb mak mertua dok nun jauh di s'jung. Masa dok cuci tu saya dah rasa seram sgt. Mcm ada yg dok peratikan setiap langkah yg saya buat. Bila dah rasa mcm tu, semua benda jadi tak betul. Cuci uri bukan semudah cuci kain rupanya. Yg saya pelik, dah dekat sejam cuci, darah masih tetap keluar lagi - tak putus putus..saya dah cuak. Last2 telefon mak mertua, dia bgtau lapkan aje darah yg masih kluar tu dan bungkus cepat2. Lepas dah siap, saya tanamkan uri tu tepi rumah dekat dgn pokok kunyit. Masih lagi terasa diri ni diperhatikan waktu mula gali lubang hinggalah selesai.
Beberapa hari selepas tu, anak isteri semua dah tidur..saya doklayan astro kat bawah pastu tertidur kat kerusi sofa. Antara jaga dan tidur tu, saya ternampak ada seseorang berdiri membelakangkan saya mengadap tingkap luar..rambut dia panjang paras pinggang, baju putih lusuh dan...takde kaki. Yg peliknya saya sikitpun tak rasa seram. Dok peratikan dia aje yg berdiri tegak dan tak gerak ke mana2. Nasib baik dia tak toleh ke belakang dan cakap "haiiii....."
Saya bgtau diri sendiri..mimpi ni..sambung tidur balik.
Esoknya saya bgtaulah kt isteri apa yg berlaku. Kami berspeku..mgkn benda tu tercium darah psl tu dia dtg.

cocoagirl Publish time 10-6-2012 09:07 AM

Salam semua ahli forumers yg budiman,

Saya ni dah hampir 10 thn tinggal di Sabah. Saje nak kongsi ...
kazman Post at 10-6-2012 07:40 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

seramnya kalu kena camtu...lps tu ada apa2 berlaku?

idajoe Publish time 10-6-2012 09:59 AM

safie afdal ni mmg keturunan filipin rasanya...

kazman Publish time 10-6-2012 10:27 AM

Reply 144# cocoagirl

Pesan mak mertua, uri kena tanam dalam2 sikit...lbh krg 2-3 kaki atau 1 m. Pastu letak daun2 kering kt atas dan bakar sikit supaya hilang trus bau dia. Esoknya, saya check balik tempat tanam uri tu. Semua ok. Malam tu, saya mengigau...jumpa benda alah tu balik..dok tercegat mcm patung depan rumah kitaorg. Saya baca ayatul kursi dan trus terjaga sambil mulut masih baca ayat tu. Sejak hari tu saya asyik perasan ada benda yg berdiri/gerak sebelah saya tp cuma dpt pndg dr ekor mata aje. Bila toleh, dh takde. Akhirnya, kami buat keputusan baca surah yasin, jemput org masjid dtg. Alhamdulillah lepas tu takde dah gangguan.

guaremaja Publish time 10-6-2012 01:21 PM

Reply 146# kazman
skarang pn masih tinggal di sabah ke?

sawi Publish time 10-6-2012 02:25 PM

seram siot hehehe

cocoagirl Publish time 10-6-2012 07:37 PM

psl roh kembali pun ada blaku

tak lama lepas family pindah dari kg yg terpencil tu ke pekan... b ...
perembes Post at 9-6-2012 16:25 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

tamu tu mcm pasar minggu/pasar mlm kalau kat smnanjung ni kan perembes

kazman Publish time 10-6-2012 07:55 PM

Reply 147# guaremaja

Ya, masih lagi...kat sini kena hati-hati jgn cakap sebarangan dan...paling penting jgn cuba tunjuk pandai..nanti adalah yg akan cuba test power.   

Saya nak citer satu lagi..tumpang ya TT...

Ada satu kawasan di Sinsuran/Segama, KK yg agak angker sikit. Kawan saya bgtau, kalau kita beli daging segar/ayam atau bahan mentah yg berdarah..lalu kat situ mesti terasa plastik beg yg kita pegang tu mcm ditarik2...tak kira waktu siang ke malam. TT pernah dengar ke kejadian ni?

ailoveusomuch Publish time 10-6-2012 08:36 PM

Reply 145# idajoe

SYafie tu bajau simunul :D

ailoveusomuch Publish time 10-6-2012 08:48 PM

Sedikit info yg ai tau pasal balan2@penanggal...sebelum diorang meninggal,ilmu tu mesti diturunkan,kalau x dia susah nak mati maksudnya sampai berbulan2 terlantar sakit tenat sebab benda tu Ada kat badan dia lagi...Ada 1 kes terjadi kat sepital (salah 1 daerah sabah) sorang pengamal ilmu penanggal tu sakit tenat kat hospital,waris dia pun x datang tengok ntah kenapa,so arwah tu dijaga oleh staffnurse,orang tua tu 24 meracau,sekali Ada sorang staffnurse dari semenanjung ejek benda yang arwah tu cakap,automatik benda tu masuk kat badan staffnurse tu...
Cerita ni terjadi tahun 90an,masa tu mak ai kja cleaner hospital tu....

So kesimpulannya...jangan celupar sangat bila kita baru sampai ke satu tempat,sebab kita x tau lagi adat orang kat situ :L

idajoe Publish time 11-6-2012 06:17 AM

Reply 151# ailoveusomuch

bajau filipin

ainiz81 Publish time 11-6-2012 08:37 AM

Reply 94# bluecatsus

bagus le tak tgk pun..ending nya sakit tak best..:shakehead3:

ainiz81 Publish time 11-6-2012 08:38 AM

Reply 95# Eljie

kalau family kak, kenduri arwah mmg pun 7 hari berturut2

ainiz81 Publish time 11-6-2012 08:39 AM

Reply 96# Eljie

ahaha..santek la tu..malu lak dia :$

ainiz81 Publish time 11-6-2012 08:41 AM

Reply 115# cocoagirl

kat kg huby kak pun ada ketuk2 pintu bila ada yg arwah..tp tak semua la

ainiz81 Publish time 11-6-2012 08:45 AM

Replyguaremaja

hehe..jgnlah macam tu..tak semua org bernasib baik boleh terserempak benda tu ; ...
fish_ball36 Post at 9-6-2012 14:21 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

bnasib baik ke kalau jumpa? bukan malang ke org ckp {:questiono

ainiz81 Publish time 11-6-2012 08:46 AM

Reply 126# fish_ball36

sape kata tak seram? dpt bayangkan...seram seyhhh... {:coldo

ainiz81 Publish time 11-6-2012 08:47 AM

Reply 128# perembes

tak silap ainiz bola2 api tu la balan2
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17
View full version: Arwah yg balik ke rumah & himpunan kisah seram Borneo