putrakaduk Publish time 7-6-2012 02:15 PM

Ok pengalaman dikedai tayar dengan bengkel bagus jugak citer kat sini.

edvanpc Publish time 7-6-2012 02:29 PM

berguna sungguh info2 ini semua...tq yer{:2conggalo

zulka Publish time 7-6-2012 02:41 PM

kalau bengkel motosikal pun boleh kan...
ni aku nak share satu pengalaman aku sendiri kat bengkel moto Jln. Tar KL...dlm taun 2005
aku nak tukar minyak enjin je (moto EX5)...pomen tu terus tolak moto masuk dlm kedai...
tanpa syak apa2 aku lepak kat luar sambil hisap rokok...tak sampai 5 minit pomen tu panggil aku....."bos mari sini....lu tengok minyak itam lu tarak....sudah kosong wooo!!"
dia tunjuk penadah minyak hitam tu memang kosong...ader la dua tiga titik minyak hitam turun......aku tanya apsal jadi mcm ni?...pomen tu ckp..."lu punya moto makan minyak itam woooo... mesti mau obohol punya...!!"
yg aku pelik....sebelum tu aku pakai moto elok je, takde masalhpun....
aku tanya berapa lama siap? dia ckp..."nanti petang sikit lu mari la.....dalm pkul 5.."
masa tu baru pkul 11am....

pkul 5.45pm aku gi amik moto...sekali dia bagi bil RM750......amik ko..pitam!!!...
nak taknak kena byr juga la....
lebih kurang sebulan kemudian aku tukar minyak itam sendiri kat rumah.....
sekali buka skru oil sump....minyak keluar setitik dua je...aik???? apasal lak ni??kata dah obohol???!!!...sekali aku godek2 lubang oil sump tudiaaaa.....penuh dgn kertas suratkabar....rupa2nya dia sudah sumbat paper dlm oil sump tak bagi minyak keluar.......masa tu memang aku menyumpah....rupanya dia tak buat apa2 pun kat moto aku....aku bagi free je RM750 tu....
agaknya banyak sgt menipu org...kedai tu pun dah tutup dah skang....memang padan dgn mukadia...mkn duit haram....

ajis_kg Publish time 8-6-2012 11:03 AM

kalau bengkel motosikal pun boleh kan...
ni aku nak share satu pengalaman aku sendiri kat bengkel m ...
zulka Post at 7-6-2012 14:41 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

aku penah kena kat kedai motor puchong.. mmg sial.. tapi silap aku sebab tinggal motor kat situ..
nak wat camne dah keje ari tuh..
asal nak tukar piston ring jer.. anta kul 1.00pm.. die call aku kul 5.00pm kate rod piston dah goyang teruk.. clutch dah patah.. bla.. bla.. aku kate xde duit nih.. ko org pasang balik seme tuh.. pomen tuh kate dah barai engine.. aku marah2 pomen tuh.. kate aku mmg xde duit nih.. nak bayor camne.. last hanggus gak 450.. cinabeng betul..

moralnya kalu nak repair jangan sesekali tinggalkan motor anda di kedai.. tggu sampai siap{:smileo

ajis_kg Publish time 8-6-2012 11:04 AM

luper plak nak cakap.. motor aku RXZ supercharge turbo nano{:thumbo

bro_kr Publish time 8-6-2012 03:28 PM

Salah satu freegift yang aku kasi kat buyer, free security tinted siap pasang harga dalam lingkungan rm2,000- Maknanya, kalau buyer pergi kedai Tinted tu tak payah bayar apa-apa, cuma pilih color yang dia berkenan, pastu order jer tinted tu untuk dipasang. Kos semua aku dah cover.

Selalunya aku pergi sekali dengan buyer. Tapi last week aku busy sikit, tak dapat temankan buyer ni.

Kedai tu sudah pusing kat buyer aku ni, katanya tinted yang aku kasi free tu untuk cermin tepi dan belakang sahaja. Yang depan kena top-up lain. Walhalnya semua kos tu aku dah cover. Tak pasal-pasal buyer aku kena top-up lagi rm300-Walaupun jumlah tu mungkin takde masalah bagi buyer aku tu, tapi aku memang frust. Aku tau pun kes kena top-up tu lepas aku call balik buyer tu....

Takpe lah, jadi pengajaran kat aku.

ejai601 Publish time 8-6-2012 03:42 PM

Reply 26# bro_kr

kedai dkt mana tu?

bro_kr Publish time 8-6-2012 03:52 PM

kedai dkt mana tu?
ejai601 Post at 8-6-2012 15:42 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

Area KL. Aku baik dengan taukey dia tu... Tapi biasa la, kalau kita tak monitor, diaorang ni jenis cari duit. Dia ada dua kedai, kedai yang dia sendiri jaga dekat Setapak. Yang satu lagi Batu Caves / Gombak. Yang jadinya, sebab buyer aku pergi kat Batu Caves punya branch. Kalau kat Setapak ni senang, boleh aku pesan direct kat taukey.

Cumanya, next time, aku buat kat Setapak jer la kut... Anyway, buyer aku pun tak complain apa, dia pun puas-hati. Tinted tu ada warranty dalam 10 tahun. Cuma dari kes ni aku belajar, kedai aksesori ni memang pandai musing...

asam_boi Publish time 17-6-2012 10:31 PM

Reply 1# putrakaduk

stakat ni alhamdulillah aku xpenah kene tipu lgi....sbb aku ni terlampau cerewet...aku belajar dari pengalaman.....klau aku hantar kereta ke kedai aksesori or bengkel....aku akan tunggu sampai kete aku siap...cth la kan klau kerete gi hantar buat alignment ngan balancing pun aku snggup tunggu biar la berjam ke smpai sok pun aku snggup tunggu..tukar timing belt pun aku sanggup tunggu....klau aku dah confident ngan 1 kedai tu aku akan pi repair kat kedai yg sama {:mlsmile:}

aku ni bnyk tanya....aku suka tengok apa yg mekanik tu buat supaya aku dpt belajar dan tambah ilmu....klau aku boleh buat aku akan beli brg kat kedai spare part then aku pasang sndiri......aku pulak tu jenis x pecaya kat pekerja kat kedai...lgi satu yg selalu menipu ni aku tengok kedai cina....ni mmg hakikat....org melayu ni nak menipu takut jgak...fkir 2 kali klau nak menipu...mekanik ni klau kita xtau lagi la dia hentam kita...kene pulak yg dtg tu org perempuan....sian jadi mangsa...{:mlcry:}

cth nya: adik ipar aku prp gi hantar kete myvi air cond rosak habis kene repair sampai beribu...katanya compressor rosak ngan cooling coil bocor...ni apa yg adik ipar aku cite kat aku...ntah btul ntah x pe yg org kedai tu habak kat dia...pelik aku kete baru rosak sampai mcm tu....alih2 xsampai sebulan air cond xsejuk balik...check2 kat kedai lain rupa2 nya bnyak brg2 ori kete tu dia da tukar brg tiruan...erm haru haru.....kete tu dah jual pun...dia dah pakai kete lain..{:mlfaint2:}

esbestos Publish time 18-6-2012 10:53 AM

mmg hampeh kedai yg menipu customer ni..cepat2 la ko bankrup ..

cmf_kunyit Publish time 18-6-2012 11:10 AM

elok je dedahkan nama kedai-2 tsbt supaya kita semua berwaspada...

putrakaduk Publish time 19-6-2012 09:00 AM

elok je dedahkan nama kedai-2 tsbt supaya kita semua berwaspada...
cmf_kunyit Post at 18-6-2012 11:10 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

Betul2 setuju sangat.

haji_one Publish time 19-6-2012 12:06 PM

Post Last Edit by haji_one at 19-6-2012 12:12

Nak citer skit..memang sakit hati ni bila kenangkan balik.

Satu hari tu, saya dalam perjalanan pulang dr Pahang ke Bandar baru Bangi..sampai je masuk simpang LEKAS (highway yg simpang 4 senawang/bukit putus ke kajang/KL), saya notice yg cermin kereta belah pemandu tak boleh tutup..seolah2 tempat tuil tarik/tekan automatik tak berfungsi..adoii la..

Sampai je kat BB Bangi, saya pergi la satu kedai aksesori kat Bandar Baru Bangi..berdekatan dengan area Hospital Az Zahrah tu, saya pergi kat kedai tu sebab kedai tu kedai melayu la..lagipun kedai dia agak menonjol sebab besar. Bila sampai kat kedai tu, saya bagitau la yg cermin saya tak boleh tutup. Datang la 2-3 orang staff tu tolong tengokkan..dioarang kata, box yg ada tuil/tekan untuk menggerakkan cermin tu dah rosak..so, nak tak nak kena ganti la seketul, RM250.00...terkejut jugak saya..lupa nak bagitau, kete saya time tu proton pesona.

Memikirkan kalau tingkap tak boleh tutup..bahaya plak sebab saya rumah apartment..tukar la benda tu..lebur RM250.00.., tak lama lepas tu, jadik balik..saya pergi ke kedai yg sama, kata mereka, "tak boleh la bang, memang proton mcm ni, pakai kabel kecil..problem ni biasa jadik kat Gen2, Persona..kalau nak, abang kena tinggal kete kat sini 2 hari, nanti kami tengok balik..boleh jadik ada kabel dlm kete ni rosak..maklumlah kabel dan wayar kete proton biasaya kecik2"..dalam hati saya, "takkan la proton tak pikir benda ni masa RnD..siap dakwa pakai kabel kecik menyebabkan elektrik power tak sampai dll..".

Last2 saya bengang, saya blah je la..mcm kena tipu je..baru je terbang RM250.00 dan nak kena tukar lagi benda alah tu (yg kat pintu, ada tuil untuk buka tutup tingkap)..lagipun, tingkap tutup..lantak la..kena pakai air-cond la ni.

Then, saya pun pergi la servis air-cond kat satu kedai, nama kedai tu Kedai SUID Aircond, kat area Mydin seksyen 7 BB Bangi (yg ni kena sebut nama sebab bagus servisnya).

Lepas servis aircond, saya bagitau la pasal tingkap saya yg tak boleh tutup bukak..mcm kuasa elektrik ta smpi je kat rotor power window tu. Saya cerita la pasal pendapat kedai aksesori yg sebelum mendakwa semua ni disebabkan oleh rekaan proton yg defect (pakai kabel dan wayar kecil)..ketawa si Suid (tokey kedai ni), kata dia.."mana ada bang..proton dah buat yg paling elok utk kete proton..mengarut je tu..biasanya mcm ni tentu kabel tak pasang ketat".

Dia pun bukak kotak yg ada tuil tu, bila belek2, ada kesan terbakar skit kt fius penyambung..katanya tu tandanya fius tak rapat..so, dia soh budak dia cuci dan buang kesan terbakar dan sambung balik ketat2. Then, tadaaaa...tingkap boleh je bukak dan tutup...kata dia, abang kena tipu ni, tak perlu tukar pun dengan box baru. Hampeh betul..free2 kena kencing je..

Pastu, kat kedai aksesori kedai tu (yg tipu saya tu), ada cawangan dia kat area kedai Suid ni, tapi area kedai Sup Urat Keting (UK) tu. Kat situ saya servis aricond, pastu pekerja dia bagitau filter kat bawah dashboard saya teruk sangat..dia syor ganti, kena RM120.00 (kata dia paling murah). Lupa lak nak bagitau, kat kedai tu saya tak servis full aircond, cuma check tekanan gas dan tukar aircond..tak buat sebab kata sales boy kat situ, servis aircond dlm RM250 ke RM300.

So, bila servis kat si Kedai Suid ni, si Suid ni terkejut sebab filter saya lain..saya bagitau yg ada servis aircond kat kedai R** sebelum ni, depa tukar..kata suid, tak perlu tukar ke brand lain, filter Proton ni boleh dicuci dengan sembur pam udara kompresor tu. Pastu dia ganti baru sebab filter tu terkoyak dengan filter Original proton..baru RM60.00..cisssss.. Yg lega, sebab saya servis aircond kat Suid baru RM160 (+ RM60 untuk filter proton yg baru)..memang murah, kalo tak memang kena kencing lagi dengan kedai aksesori ni..

sekali lagi saya kena tipu dengan kedai aksesori tu..memang hantu dan bodoh la kedai aksesori yg dok menipu tu, agaknya depa ni memang sengaja makan untung lebih..elok la tu, makan la benda harammmmm..

haji_one Publish time 19-6-2012 12:19 PM

Lagi satu, sebab saya selalu travel pagi (gelap) dan balik pun malam..saya ada pergi satu kedai kat BB Bangi, kedai aksesori yg dekat dengan Masjid Hasanah..satu row dengan Maybank. Saya pergi sana, bagitau kat staff kedai aksesori yg lampu (mentol) keta saya dah malap..tak terang (dah 6 tahun tak tukar)..so saya nak tukar ke mentol lain yg lebih baik dan terang..boleh plak diaorang ketawakan saya dan kata mana boleh tukar mentol ni nak bagi terang lampu standard ni maa..cukup terang..

Dlm hati memang panas, dah la hujan time tu..mcm aku ni tak perasan lampu kete saya makin terang lampu atau makin malap, tiap2 hari saya bawak kete ni. Memamg terasa mereka sedang memperbodohkan saya. Saya terus masuk keta dan blah ke kedai lain.

Saya pergi satu kedai aksesori lagi, bagitau benda yg sama..peliknya ada plak mentol kaler kuning (standard) yg lebih terang dan jauh cahayanya (34 meter jarak cahaya), rege dlm RM100.00++, model OSRAM apa ntah..bila tukar, betul lampu terang dan jauh dah nampak..tak payah highbeam..so, dlm hati saya, memang kedai yg first tu bodoh takkan taktau yg ada pelbagai variasi mentol..bengap...kalau tak jual mentol jenis better quality tu, bagitau je la..bengap betul la!

nekcivic Publish time 17-7-2012 04:51 PM

Reply 33# haji_one

bro,kedai suid tu sebelah kedai urat keting ke depan kedai urat keting?sy pn areaa c2 gak...nk refill aircnd gaktq bro...{:childlikeo

Acong Publish time 18-7-2012 02:43 AM

kebykkan kedai aksesori ni mmg celaka.........

kalu pmpuan gi mmg kena sembelih.... dok suruh aku tukar itu ini, aku tanya kalau free, aku nak ler....... {:2congo

haji_one Publish time 18-7-2012 07:50 AM

Post Last Edit by haji_one at 18-7-2012 07:53

Replyhaji_one

bro,kedai suid tu sebelah kedai urat keting ke depan kedai urat keting?sy pn a ...
nekcivic Post at 17-7-2012 16:51 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

Kedai suid ni yg menghadap jalan utama (yg ada jual air kelapa, taufu fa, pisang goreng tepi jalan)..signboard kaler biru. ni nombor hp Suid tu..0193113837. Dari petronas, lalu depan Open Universiti..terus lagi..nanti nampak la kedai suid tu.

Bro call tanya dia dulu, berapa anggaran kos tukar aircond bagi kete bro (bagitau model)..nanti dia bagi la harga.

Kalau berhadapan dengan kedai sup UK tu, kedai aksesori RnR ke apa ntah, untuk model persona (kete saya), diaorang nak RM250.00, kat Suid baru RM160.00++ kalau tak silap saya la..dah lama dah. Yg bagus, aircond yg dia buat sejuk sampai sekarang..puas hati.

Bell Publish time 18-7-2012 08:36 AM

Reply 33# haji_one

Tingkap rosak - apahal pergi kedai accesory. Pergilah bengkel. Tingkap tu bukan accesory. Kedai accesory tahu bab accesory jer.

nekcivic Publish time 18-7-2012 08:54 AM

Reply 37# haji_one

bagusnya dpt info mcm nih....tq ye tuan haji...
nt sy kol dulu...hehehe
{:thumbo

haji_one Publish time 18-7-2012 09:14 AM

Replyhaji_one

Tingkap rosak - apahal pergi kedai accesory. Pergilah bengkel. Tingkap tu bukan...
Bell Post at 18-7-2012 08:36 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

Yg rosak tu bukan rotor/motor tingkap..tapi suis tuil tu. Memang pergi bengkel pun sebelum tu, tapi bengkel yg mintak pi kedai aksesori sebab kata mereka prob kat pendawaian/alat elektronik..dan kedai aksesori je yg ada tau bab2 ni..so, tu yg pi ke kedai aksesori kete..kalau kedai aksesori takdak benda nak dibaiki for sure mereka dah suruh saya pergi ke bengkel balik.
Pages: 1 [2] 3 4
View full version: Taktik Licik Kedai Accessories Kereta