kabintang Publish time 31-5-2012 03:58 PM

KAT MANA NAK SEARCH FOTO

Nak tanya kat mana kita nak search seseorang tu melalui gambarnya.

Contohnya, ada mamat ni hantar msg kat FB saya, rupa melayu, nama melayu, tp kata tinggal di Scotland, kerja disana, melayu Singapore, tak tau ckp melayu... something wrong je dgn mamat ni... saya rasa dia ni gunakan pic org lain, saya mmg tahu mamat ni ade niat dan mmg mencuba nak menipu, saya layan gak, sebab nak tgk setakat mane permainan dia... jadi kalau boleh saya nak search siapa yg empunya gambar ini.

Saya nak paste pic tu kat sini, tp tak pandai la... dah lama tak ltk pic, dah lupe...

aLieNzDaToR Publish time 31-5-2012 04:04 PM

owh.. saya kenal mamat tu. nama dia Karim kalo tak silap.

kabintang Publish time 31-5-2012 04:09 PM

http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc4/572700_100003675263515_848560523_n.jpg

Ini lah orang nya, ada sesape kenal tak...

kabintang Publish time 31-5-2012 04:11 PM

owh.. saya kenal mamat tu. nama dia Karim kalo tak silap.
aLieNzDaToR Post at 31-5-2012 16:04 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

Biar betol, saya bukan main2 ye... saya tak nak ade org mengambil kesempatan di atas gambar ini, saya percaya ini kerja2 pak itam ...

Andy47 Publish time 31-5-2012 06:07 PM

Tak ada cara nak search orang melalui gambarnya melainkan 'Share kat Facebook' atau iklankan kat sokkabar.

Gambar profile oleh 'scammers' biasanya dipilih secara random di carian 'Google' atau 'Yahoo'. Atau diorg just go through profile yg sedia ada di Facebook.

Senang je. Try trap dia. Main dgn nama tempat. Let say cakap u nak gi cuti kat Langkawi, Melaka. Kalau org kita tgk Langkawi kat Melaka, on the spot dia akan tegur. Kalau mamat tu amik masa nak reply since dia duk Google kat mana tempat tu, so u know ini fake. Kalau lagi bes, dia tak perasan mistake tu.Siap cakap nak itut tapi tak de duit tambang.LOL!

kabintang Publish time 1-6-2012 09:51 AM

I memang dah taw dia ni scammer ... cuma I nak tau siapa yg empunya pic ni... TinEye tu tak berkesan langsung... saya pernah kene scam sebelum ni, mmg yg ni saya nak trap... kalau boleh biar sampai kene tangkap... sebab saya geram dgn kes pompuan yg kene tipu 5 juta baru2 ni...
Pages: [1]
View full version: KAT MANA NAK SEARCH FOTO