a_dira Publish time 30-5-2012 02:00 PM

invalid URL bila nak buka fb

sapa leh tolong saya bila nak buka fb kuar perkataan invalid URL

Loloq89 Publish time 30-5-2012 02:43 PM

https://www.facebook.com/

Loloq89 Publish time 30-5-2012 02:43 PM

try la.. :curse:

a_dira Publish time 30-5-2012 02:57 PM

Reply 2# Loloq89

The requested URL "/", is invalid.
Reference #9.3e556acb.1338360976.308d7c75

keluar yang ini

Loloq89 Publish time 30-5-2012 03:02 PM

www.facebook.com
xpon try search google facebook

a_dira Publish time 30-5-2012 03:11 PM

gooegle tak leh ...kuar benda atas tu juga
yahoo pun tak leh

ada lari setting tak?

saya mmg letak facebook shortcut kt tab

Andy47 Publish time 30-5-2012 07:24 PM

Post Last Edit by Andy47 at 30-5-2012 19:52

Kalau bab Facebook problem (gambar tak keluar/tak boleh update status, etc), biasanya berkait dengan penggunaan browser. Contohnya (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome).

Try guna browser lain selain dari yang anda guna sekrg. And yes, try login guna pc org lain (but make sure jgn lupa log off. nanti topik ni bertukar jadi 'how to claim my facebook acount back from hijackers'). Kalau login guna pc org solved ur prob, please uninstall ur browser atau reset setting browser anda ke default setting.

Since maklumat tak lengkap, so tak tahu nak bagi solution yg terperinci. Maklumat lain yg perlu di provide berkaitan dengan masalah Facebook adalah :

1. Sebelum masalah tu jadi, apa yang paling last u buat pada pc/laptop u?
2. Jenis browser yang diguna.

Untuk kes ini, jenis browser diperlukan so i olz boleh bagitahu cara untuk clear cache browser anda.

Hope ini membantu :)

a_dira Publish time 30-5-2012 10:06 PM

Reply 7# Andy47

harap jawapan ini dpt membantu
- last guna pun buka word program edit gambar utk assignment
- guna mozilla firefox

***web cari, mayban2u, gmail etc boleh pula buka....pasal apa fb ja tak leh buka ni??? huhu

sy try buka akaun fb kt hp, laptop adik boleh pula
kalau kena seting tolong ajar satu2 ya nak klik kt mana...huhu

tq ya

Andy47 Publish time 31-5-2012 06:42 AM

Reply 8# a_dira

Ya, for sure ianya membantu. ;P

Ok, ini cara dia : Delete Cache Firefox

Cache ni dalam ayat yg mudah difaham adalah, ianya digunakan oleh laptop anda untuk simpan maklumat website yg anda lawat. So lawatan kali kedua ke website tersebut, loading time akan berkurangan since ada sesetengah gambar/elemen dah di pre-load ke dalam laptop anda. Tapi sayangnya kadang-kadang cache ni terekod benda salah.

Kalau tak boleh gak, let me know.

izaraif Publish time 31-5-2012 03:42 PM

Andy47 Publish time 31-5-2012 05:58 PM

Reply 10# izaraif

I believe previously ur reply cakap tak boleh.. So macam mana? Kalau step 'clear the cache' tu settle ur prob, update sini kay. So forummers lain boleh rujuk.:)
Note : Lepas 'clear cache', sila restart browser. Kalau restart browser still sama, try restart laptop.

a_dira Publish time 1-6-2012 01:41 AM

Reply 11# Andy47

saya adira nak jawab;P

tapi jawapan saya ni boleh diterima ke tak jgn la ketuk kepala saya...
iskk tak tau la nak mula dari mana

tp berkenaan panduan yg andy bg tu saya tak dapat buat la...:'(
tp masa ikut step tu refresh browser tak jln, then sy restart laptop kuar pula kt screen semua biru tulis lebih kurang yg ini....:'(sblm ni tak da pula

sy tulis ehhh

checkin file system on D
the type of the file system is NTFS
volume label is.... blabla

harddisk problem ke ni andy? mmg tak dinafikan laptop yg sy guna BENQ versi masa anak saya tak lahir lg..nak cerita pjg pulak sy shortcut la...

sy terpaksa guna balik laptop BENQ lama ni... laptop baru beli brand asus tak sampai sebulan beli hujung bln april lalu dh ada problem kuar berkataan serupa yg di bold diatas...sy guna jugaa buat kerja terdesak nak buat asign sambil berfb...tp laptop asus tu buleh pula ber FB
last2 terus tak leh on laptop

ada kaitan ke laptop lama n baru ni?? adakah fb saya kena virus? baru2 ni sy ada deactivate timeline...hhuuhuu

sorry la memenigkan kepala awak dgn soalan saya yg pening tak tahu nak explain mcmana keadaan sebenar

ikut hati nak format ajaa...tp kena antar kedai la juga...

boleh tak bg cadangan lain

Andy47 Publish time 1-6-2012 03:05 AM

Reply 12# a_dira

Jap, kepala saya pun kuar error sama macam tulisan biru tu..Short jap {:1_152:}

Untuk yg kuar tulisan biru tu, itu hanya appeared bila Windows tak ditutup dengan betul. So itu adalah normal. Yang tak normal hanya bila lepas dia abis scan pun tak boleh2 masuk windows.
Let say da masuk windows, cuba sekali lagi step 'clear cache' tu. Kalau tak boleh atau takut sangkut lagi, sis pakai Google Chrome instead of Mozilla. (Actually kes URL error facebook ni mmg disebabkan cache)

Click here to get Google Chrome : Google Chrome

Lepas download, install macam biasa. Pas install, try la masuk facebook macam biasa. InsyaAllah mujarab.

In other hand, seems like u got 2 laptop yg mempunyai masalah yg sama. I assumed ur laptop kena virus. So saya galakkan sis reformat balik laptop tu. Waktu anta untuk format, make sure minta tolong dia clearkan virus skali dari ur pendrive/external disk. Then kalau sis ada connect ur phone physically to laptop, pas ni jangan connect dah since ada virus yg tersebar via handset.

About application deactivate timeline tu, saya tak galakkan since ianya adalah 3rd party application. Plus this application biasanya ada hak untuk ceroboh ur personal info + post on behalf of u. So far tak ada terima complain bout aplikasi ni.:)

a_dira Publish time 1-6-2012 02:15 PM

Reply 13# Andy47

dh try install still same prob

yg di bwh ni apa maksudnya? tq

Uploaded with ImageShack.us

Andy47 Publish time 1-6-2012 02:41 PM

Erm link dia pun weird. How come dia kuar share.php?

Try login guna https://www.facebook.com dulu sebelum klik any like button or share button. Remember, ada perbezaan antara https dgn http.

Dari link tu saya percaya sis click butang share direct pada forum.

Andy47 Publish time 3-6-2012 11:35 PM

Selepas puas menggodek, antara solution lain untuk 'Invalid URL' adalah:

[*]Klik 'My Computer'[*]Klik 'C'/Local Disk C:[*]Klik file 'Windows'[*]Klik file 'System32'[*]Klik file 'drivers'[*]Klik file 'etc'[*]Klik file 'hosts'

Then dia akan tanya nak buka pakai application apa. Sila pilih notepad.exe.
So file 'hosts' akan dibuka dalam notepad. Dalam notepad tu, pergi kat line paling bawah, then tambah ni:
69.63.181.12 facebook.com
69.63.181.12 www.facebook.com

Lepas dah add, klik 'File' dan klik 'Save' (Bukan 'Save As')

Restart Pc/Laptop or kalkulator anda then try log in Facebook di 'https://www.facebook.com'. Kalau tak boleh juga, let me know. :)

a_dira Publish time 3-6-2012 11:55 PM

Reply 16# Andy47

masa nak paste code di notepad bwh skali ada tulis no ni 203.....

perlu buang ke sebab bila dh save file tak dpt juga buka fb

ni codenya dlm notepad tu

203.106.85.66 www.facebook.com
203.106.85.66 facebook.com

69.63.181.12 facebook.com ----> ni code andy suruh sy masukkan

Andy47 Publish time 4-6-2012 12:01 AM

Reply 17# a_dira

Uiks, dah ada dalam file hosts? Patutnya tak ada. Mesti ada apa2 application dah automatically create/kacau ur file hosts ni. Kalau macam tu, replace :
203.106.85.66 www.facebook.com
203.106.85.66 facebook.com

kepada yang ini :
69.63.181.12 facebook.com

a_dira Publish time 4-6-2012 12:05 AM

mmg ramai kat rumah ni yg kacau laptop saya...huhuh...laptop ni dh jadi brg mainan anak saya...

sebab tu beli yg baru...yg baru pulak buat hal tak sampai sebulan

jap nak try lagi...BISMILLAH...

Andy47 Publish time 4-6-2012 12:11 AM

Reply 19# a_dira

Sila-sila :)

But try carik siapa yang add line tu di file hosts. Kalau tak ada sapa2 yg add, takut ada application dalam ur laptop yang triggered problem ni.
Pages: [1] 2
View full version: invalid URL bila nak buka fb