epal10 Publish time 13-4-2012 09:45 AM

Bagaimana membuat web based system dgn cepat dan mudah?

Salam semua.

Di sini aku ada persoalan yg belum dapat diselesaikan sepenuhnya..

Aku mmg biasa gunakan Microsoft Access utk simpan maklumat pelajar. Lagi pun aku mahir Access je. Cuma masalahnya, Access ni tidak begitu sesuai utk dibuat secara online. So, aku bercadang nak bina web based system utk menghubungkan dgn database aku tadi.

So, ada tak cara cepat tanpa perlu taip coding yg panjang2 untuk generate samada PHP, ASP, atau JSP. Lagipun aku tak mahir dgn bahasa2 ni. Selama ni, aku buat web base ASP yg sangat2 simple menggunakan perisian yg WYSIWYG. Kalau ada kawan2 di sini yg tahu software2 yg boleh generate code dan hanya perlu customize sikit2 sahaja code nya, harap dapat bantu di sini.

Web Base yg aku nak buat ni bukanlah canggih sangat. Cuma untuk mudah diakses, boleh generate report, search with criteria, serta mampu mengesan ralat pada data yg dimasukkan.

Untuk pengetahuan, aku pernah guna perisian Iron Speed. Dan mmg diakui perisian ni sangat "power". Cuma ia sangat mahal. Manakala yg trial, terhad pulak keupayaannya.

harap ada yg dapat membantu. terima kasih.

meritokrasi Publish time 16-4-2012 03:50 PM

kau belajar ajerlah PHP dengan MySQL, habis cerita....

P/S: tapi, memang best giler performance Ziana Zain dengan Lan!!!!

JohnDeSouza Publish time 17-4-2012 04:15 PM

yeah php! forum ni pung guna php

cippon Publish time 21-4-2012 02:26 AM

filemaker

dulu aku buat database guna access gak, tapi limited, dan skrg aku dah beralik ke filemaker, sama mcm access tetapi dia ada siap dgn webase, php dan lain lain kemudahan yang lebih dari access.

cara buat table dan form atau report sama dgn access, tapi webbase dia menggunkan page yg sama semasa buat form atau report, tak perlu buat set yg berlainan pon,

Andy47 Publish time 23-4-2012 12:31 PM

Cippon, takde shorcut untuk bina website berdasarkan database ni (yang stabil).

Kena banyak merujuk. Selain dari invest untuk beli buku mengenai PHP berbahasa melayu yang lingkungan harganya rm150 kebawah, untuk code-code basic seperti kesan ralat pada data yang dimasukkan boleh didapati di google. Semua pre-ready codes dah ada, yang penting untuk faham macam mana interface nak communicate dengan database. Dun give up. :)

meritokrasi Publish time 23-4-2012 09:45 PM

emangnya kamu tidak boleh lari dari PHP dan MySQL yang aman-aman sahaja konsepnya

bobok Publish time 22-5-2012 02:51 PM

pakai la apa2 php framework. tak yah pening2 coding.

tapi part nak buat repot dgn detect error tu kena coding gak tu.

firdaruddin Publish time 29-5-2012 07:56 PM

falcon?heheheh

dhiyafaris Publish time 20-6-2012 12:08 AM

cuba cari script open source..rasanya mesti ada, cuma kena search la, tgk dulu mana yg sesuai.
Pages: [1]
View full version: Bagaimana membuat web based system dgn cepat dan mudah?