telfast Publish time 13-2-2012 03:39 PM

Orgasme : kenapa salah lelaki je?

Aku nak tanya pendapat korang. Kenapa everytime perempuan tak orgasme, mesti salahnya jatuh pada lelaki? Asyik2 lelaki tak 'kuat' la, tak tahan lama la, tak complete tegang la, premature ejaculation (PE) la, etc. Apa pompuan takde problem ke?

Reason aku tanya sebab aku dah berbini and dia selalu complaint. So aku ingat betul2 la aku ada problem and mula jumpa urologist, usaha buat therapy and so far aku rasa semua ok. Nak kata tak tahan lama pasal PE, aku dah buat long therapy and skarang ni boleh tahan lama. Problems lain aku rasa takde pun. Tapi wife aku still takleh orgasme.

Yang paling tak best, aku dapat tau lak dia ada affair. Reason dia kata aku tak perform. Padahal punyelah lama projek tapi dia tak gak sampai2. Nak je aku tempeleng bini aku tuh. Kang aku testing kat orang lain and ok, naya jer....

Anyway, apa pendapat korang pasal hal ni? Betul ke lelaki je ada problem bila pompuan tak orgasm?

Munnalicious Publish time 13-2-2012 03:53 PM

Bini hang curang?

eniliana Publish time 13-2-2012 04:03 PM

huhuu...
aku pernah baca kalau org biasanya buat senirik (onani) nanti dia mmg sukar capai orgasms through normalsexual intercourse, tak kire lelaki atau perempuan.
tapi tu jugak bermakna.. dia gi curang ngan org lain pun blm tentu orgasm.
aa..sukar jugak tu.
mcm ni, since ko takde masalah utk jumpa pakar sakit tuan.
bawak wifey jumpa sama2. both of you need counseling .. ko sorang je buat itu ini, mana nak jadi.. huhuh

marumaru Publish time 13-2-2012 04:04 PM

maknanya dia tak pernah orgasm ke?
setengah pompuan takleh orgasm ngan seks semata2...I mean dengan masukkan zakar dalam faraj...
maybe kena ransang dia punya clitoris lebih sikit kut...

winsonyu Publish time 13-2-2012 04:12 PM

pernah tak cuba bagi dia blowjob kat clitoris? dapat tak orgasm.... selalunya melalui rangsangan n, girl dapat orgasmi

alphawolf Publish time 13-2-2012 04:42 PM

Aku rasa ko kena cara lain la kasi dia terangsang kawwww macam diaorang cakap kat atas....

nurulcomfykid Publish time 13-2-2012 05:18 PM

ko kena creative bang oi. banyak cara2 yg boleh stimulate bini ko.... apa kata ko buat wild exploration sket.

BTW, dah berapa lama kawen?

one more thing, aku respek la ko sanggup pergi theraphy segala bagai {:1_132:}

meritokrasi Publish time 13-2-2012 05:27 PM

adakah langsung tidak pernah mengorgasmkan isteri TT??? :o larikkkkkkkkkkkk....

niezam_cs Publish time 13-2-2012 08:12 PM

dear tt,

Fungsi ereksi yang normal harus mampu dipertahankan agar dapat melakukan hubungan seksual dengan baik dan lancar, dan tidak dibataskan oleh waktu. Jadi, kalau ereksi tidak dapat dipertahankan sehingga hubungan seksual tidak dapat berlangsung dengan baik, berarti seseorang telah mengalami disfungsi ereksi.

Disfungsi ereksi dapat diatasi dengan cara pengobatan yang praktis. Pada wanita normal ereksi akan membuahkan orgasme dan ejakulasi. Kalau TT dapat mencapai orgasme tanpa ejakulasi, berarti kemungkinan besar terjadi gangguan pada proses ejakulasi, atau mungkin terjadi ejakulasi, tapi ke arah kandung kencing, yang disebut retrograde ejaculation.

Sedangkan mengenai pertanyaan paling umum tentang mengapa wanita seringkali lambat mencapai orgasme, biasanya disebabkan oleh beberapa hal. Yaitu besarnya rangsangan seksual yang diterima, ada tidaknya hambatan psikis, posisi saat melakukan hubungan seksual, ada tidaknya gangguan fungsi seksual dari pihak isteri, dan faktor lainnya yang mungkin saja tidak ada hubungannya dengan masalah seksual yang dihadapi oleh kedua belah pihak, seperti masalah rumah tangga.

Jadi, kalau faktor di atas mendukung dan mampu meningkatkan rangsangan seksual bagi wanita, maka otomatis mereka akan merasakan kemudahan dalam pencapaian ke tahap orgasme.

Setelah mencapai orgasme, mereka pun dapat mencapai orgasme ke tingkat yang lebih tinggi pada sesi berikutnya, asalkan mereka tetap menerima rangsangan seksual yang cukup.

telfast Publish time 14-2-2012 01:57 AM

Reply 7# nurulcomfykid

aku dah kawin 11 years, anak pun dah 4. cumanya for the past few years dia banyak bunyik pulak. memang awal2 dulu dia kata ok, siap cakar2 badan aku sampai birat!. tu yang aku heran. ada je silap. foreplay lama pun tak kena, exploration 'laut dalam' pun tak cukup, etc. kekadang tu aku suruh dia cerita fantasies dia and aku ikut, itu pun dah tak jalan. macam mana deeeee? ada parts yang aku lupa usik lak ke?

winsonyu Publish time 14-2-2012 09:32 AM

Reply 10# telfast

Parts yg u lupa usik..... jiwa.... ni bukan lagi tentang tak boleh perform.. tapi dari cerita ni mcm beda lain yg tak kena....

errr... mcm cinta dah lupus..... lelaki kalau ade affair kat luar disebabkan ape? sama jugak kalau perempuan yg nak affair jugak.... due to money or not satisfied with sex or partner not able to understand or partner not able to give what they want dan lain2

root cause bukan sex... benda lain.. kena check ape tu

telfast Publish time 14-2-2012 03:12 PM

Reply 11# winsonyu

hmmm... ni yang payah nih. ok la, nanti check. thanks guys for the help!

nurulcomfykid Publish time 14-2-2012 10:50 PM

Reply 10# telfast

u did mention dia ada affair kan? when did that happen? sebelum dia komplen? selepas dia komplen? definitely ada underlying issue kat sini. ko kena investigate.

men and women always have different opinion about sex. For men, sex is just sex... for women, sex is more than that. sex is also about intimacy, something men always forgets.

ok, hubby dah panggil. esok sambung ye..

babai

winsonyu Publish time 15-2-2012 09:17 AM

Reply 13# nurulcomfykid

sex is also about intimacy, something men always forgets????? hmmm... boleh explain sikit tak? nak tahu jugak what u mean by that

nurulcomfykid Publish time 15-2-2012 11:07 AM

Definition of intimacy: Intimacy generally refers to the feeling of being in a close personal association and belonging together

most men cut off all tenderness and affection not only after intercourse but also before and during. they separate sex from affection and intimacy. It is also why women end up unfulfilled, even if they have had multiple orgasms.

We make love with more than our bodies. our emotions must be satisfied too.

Thus, men should look beyond the physical relation but also the emotion part attached in a relationship.

zulka Publish time 15-2-2012 12:00 PM

adeh...cakap jawa la pula...betulke aku masuk ruangan B.Malaysia ni?...

nurulcomfykid Publish time 15-2-2012 12:17 PM

benda2 camni susah nak explain bahasa melayu. hang pi gugel translate la

winsonyu Publish time 15-2-2012 01:02 PM

Reply 15# nurulcomfykid

hmmm... interesting theory.. kena digest sikit ni... :)

alphawolf Publish time 15-2-2012 02:13 PM

Reply 14# winsonyu

Shory version...takleh la nak 'wham,bam, thank you mam!'

winsonyu Publish time 15-2-2012 02:15 PM

Reply 19# alphawolf

hahaha.. boleh jugak.. kekekkeke
Pages: [1] 2
View full version: Orgasme : kenapa salah lelaki je?