tokbomoh Publish time 23-12-2011 08:40 PM

GPS pada DVD player kereta?

salam otaicari.. aku planning nak pasang DVD player kat kete aku... cap2 ayam da la.. dan setahu aku, sekarang ni kebanyakkan cap ayam player ada function/slot card GPS kan? so boleh ker kita install gps software such as garmin sendiri? aku ushar dalam Mudah.my, ada pakej. kalau sekali dengan 'Garmin' or papago kena add RM500. kalau xnak, save 500 tu..

Soalan paling penting, 'RM500' tu sebenarnya software ker or dowang ada tambah apa2 'chip' kedalam player tu utk membolehkan player tu connect ke satellite? kalau RM500 tu cuma untuk software, lbh baik bikin sendiri kan? minta tolong pakcik google pon rasanya boleh. So, ada sesiapa nak share2 knowlege?

kakikorek Publish time 24-12-2011 12:25 AM

rasanya hardware

izzman Publish time 24-12-2011 11:52 AM

a a
gua pon dh pakai double din ni tp cap ayam le.
beli gps connect ke player ke?@ ade cara yang lain.....

tokbomoh Publish time 24-12-2011 12:08 PM

a a
gua pon dh pakai double din ni tp cap ayam le.
beli gps connect ke player ke?@ ade cara yang l ...
izzman Post at 24-12-2011 11:52 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

http://sawanila.com/v10/2010/06/chap-ayam-double-din-car-audio-system-and-garmin-mobile-xt-for-windows-ce-5/
aku tengok sini.. nampak bukan mcm dowg tambah hardware... tapi aku belum cuba sbb blom pasang lagi double din ni... ada yang rajin nak cuba tak?

tungkai Publish time 24-12-2011 01:06 PM

Reply 4# tokbomoh

Kena ada hardware kalau tak cemana nak capture signal GPS. Mcm link yg ko bg tu, dlm tu mmg ada built-in antenna. Kalau camtu buleh proceed. Kalau takde harus tambah hardware...BTW, aku tak suka Garmin sbb lembab...

tokbomoh Publish time 24-12-2011 02:56 PM

Replytokbomoh

Kena ada hardware kalau tak cemana nak capture signal GPS. Mcm link yg ko bg tu, ...
tungkai Post at 24-12-2011 13:06 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

cmne nak tau ada built in antenna? dlm kebanyakkan dim ada menu utk gps kn? so x semua dbledim ada antennta ek?

batu_bergolek Publish time 24-12-2011 03:44 PM

Reply 6# tokbomoh

Apakata awak cari manual dvd player awak tgk apa dia punya technical spec, senang nak confirm ada ke tidak GPS transceiver.(kalo ada tulis SiRF III maknanya adalah GPS, sbb benda ni chipset gps generic)

tungkai Publish time 24-12-2011 05:19 PM

Reply 6# tokbomoh

Betul cam batu ckp. Kena tengok manual at least ada spec dia. Walau cap ayam sekalipun, musti ada spec melainkan kalau beli dr org & org tu just jual aje player tu.

Tak semua DVD player ada menu GPS. Kalau bebetul support ofkos akan ada menu tu mcm cap DLAA. Biasa kalau jenis 2-DIN DVD player hanya ada player aje. Kalau nak tambah GPS kena beli hardware & software. Nanti diorg install & akan ada menu GPS. Kalau nak DIY pun buleh tp kena tau nak cocok lobang mana & tau nak install software GPS tu. Lg afdhal kalau ko kenal sesape yg tau pasang. Senang nak refer kalau ada problem.

Aku penah tanya kedai semua sekali hardware, software & upah pasang utk Papago X5. Maksimum punya tawar menawar siap buat muka camni

http://4.bp.blogspot.com/-pHk05Au_hwA/Tdq9slSniTI/AAAAAAAAAOo/soC8d97CG7k/s1600/Cute+Cat+Faces+1.jpg

Harganya adalah RM1300. Mahal nak mampos..Tu yg ori punya la..Kalau yg ehem ehem..aku tak tau plak..:$

tokbomoh Publish time 24-12-2011 09:06 PM

Replytokbomoh

Betul cam batu ckp. Kena tengok manual at least ada spec dia. Walau cap ayam sek ...
tungkai Post at 24-12-2011 17:19 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

aku ushar2 kt mudah byk model DLAA (aku pon taktau ape tu dlaa) yg support garmin.. siap ada choice nak sekali dgn garmin or tidak... bagi aku, kalau dlm DLAA tu memang dah ade chip utk receive signal satellite, baik kiter install sendiri ye tak? sbb kedai charge smp 500 utk garmin.. unless kalau dowg install 1 hardware/chip dlm DLAA tu, worth it la gak... klau setakat sofware jenuh la nak kuor smp 500... pandangan aku je ni...

alinone78 Publish time 24-12-2011 10:50 PM

Post Last Edit by alinone78 at 24-12-2011 22:51

err kalau 500 tuh baik beli set garmin yang betui... sebabnyer bile gune gps kat player tuh dah tak ble dengo radio... tak ble tengok dvd... lagik pon kite tak tau sekuat mana reciver dari dvd tuh... nuvi 1350 pon 400+ kot... oke dah tuh...

tuh pendapat aku lar...

tokbomoh Publish time 25-12-2011 01:48 AM

betol gak kan... blom tentu leh main radio background kn... hurm pikir2... hehe

bzzts Publish time 25-12-2011 03:47 AM

gps device 5inci RM299 je.
beli ni leh dapat suction holder yg melekat kat cermin depan tuh.
ada gak aksesori holder yg tepek kat dashboard tu.

takyah la beli built-in kat dvd player. kang kena rembat, naya je...kete spupu aku dah kena pecah 2 kali pasal double din display ni. 1st kena cuma skrin dvd je. 2nd time kena dgn gps (beli rm1,800 beb... )

btw, device gps ni based on windows CE.
actually kita leh install sndiri gps tu, garmin, papago, igo, mapking... kat SD/TF card. sebab nnt leh setup dlm device tu utk guna GPS (*.EXE file) yg install dari memory kad atau dari internal memory.cara2 install leh cari kat google.

batu_bergolek Publish time 25-12-2011 06:56 PM

Reply 12# bzzts

saya selalu sedut update peta dari malsingmap :lol::lol::lol:

Zep Publish time 26-12-2011 11:51 PM

Reply 12# bzzts

Gps 5" RM299? gps kat carigold ke? haha aku pun guna gps yang 299 tu. bagus jugak. walaupun made in china, tapi setakat ni bagus takde masalah. aku guna papago x8.5 dengan latest maps. mula2 aku ingat nak angkat garmin yang RM450 tu, tapi bila pikir2 balik bukan selalu pakai gps, so beli yang murah2 dah le.

Yang bagus gps 299 tu, locking cepat = especially bila reroute sebab salah masuk jalan. pantas dia locking balik. bagus, memang tak sia2 aku beli. aku bet garmin pun tak cepat mana.

bzzts Publish time 27-12-2011 02:57 AM

Reply 14# Zep

beli kat lowyat, 2nd floor.
dpt rm250 lepas less. awek cun punya kiosk :drool3:

tokbomoh Publish time 27-12-2011 04:40 PM

fuh..tadi g tanye kat Sg Dua (penang bhg island) tentang dvd player yg fit utk toyota... mamat chinese tu ckp, kalau yg 'ori' (takpayah potong wayar) Rm2800 hingga Rm3000... pastu dia ckp kalau yg bukan 'ori' (aku tnye local ke, dia ckp bukan) lbh kurang bwh 2000.. ingat aku bodo sangat ke... patut la kedai hang takdak orang, dok katok org harga tinggi... padahal dalam mudah rm 1600 sekali headrest/rooftop monitor.. garmin included... fuh. Penang~

batu_bergolek Publish time 27-12-2011 04:59 PM

Reply 16# tokbomoh

nak cari makan bang :lol::lol::lol:

Zep Publish time 28-12-2011 12:27 PM

Reply 15# bzzts

RM250 je? lagi murah. kat kedai yang mana satu ye? kedai2 lepas naik escalator byk yang 300 ke atas je aku tengok.

bzzts Publish time 28-12-2011 04:17 PM

Reply 18# Zep

tepi eskalator tu ade booth jual leptop kan? depan dia tu ade 1 ooth awek 2 orang. booth tu ade jual projektor jugak. ade GPS situ. try la nego.

takumi86 Publish time 29-12-2011 09:48 AM

fuh..tadi g tanye kat Sg Dua (penang bhg island) tentang dvd player yg fit utk toyota... mamat chinese tu ckp, kalau yg 'ori' (takpayah potong wayar) Rm2800 hingga Rm3000... pastu dia ckp kalau yg bukan 'ori' (aku tnye local ke, dia ckp bukan) lbh kurang bwh 2000.. ingat aku bodo sangat ke... patut la kedai hang takdak orang, dok katok org harga tinggi... padahal dalam mudah rm 1600 sekali headrest/rooftop monitor.. garmin included... fuh. Penang~
tokbomoh Post at 27-12-2011 16:40 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

wahh.. tok bomoh, ko pakai keter toyota ke?toyota nyer head unit (HU) slot tu besau compare to other car, sebab tu kalau ko nak beli, better yg toyota compatible nyer

btw, aku pon baru gatai tangan tukau double din wiz GPS ni.. below 1k jerrr, tapi kat selangor laaa
satisfaction... pricessless baybehhh.. hehehe :lol:
Pages: [1] 2
View full version: GPS pada DVD player kereta?