scarlett-jo Publish time 8-12-2011 11:29 PM

Novel Fitrah Kimiawi -Rahmat Haroun Hashim

hai suma,

novel ni terbitan DBP, mmg best ceta dia....
ade x sesiapa yg msh ada novel ni atau nak jual novel ni?sy tgh mcari novel ni
kat mana ye leh cari blik novel ni?
tq

arisa_imamura Publish time 8-12-2011 11:42 PM

Omar, seorang prodigi kimia maktab rendah sains bitara lagi bestari di Langkawi, melihat kimia dalam pelbagai rupa, buruk dan baik. Dia menggunakan proses kimia untuk memikat Cikgu Kartini, guru Bahasa Inggerisnya yang cantik. Percubaannya berjaya tetapi sasarannya tidak mengena. Terpaksalah Omar mencari penawar, secara kimia juga untuk mengelak orang itu jatuh cinta padanya. Semenjak itu Omar tahu, kimia tidak boleh dipermain-mainkan. Malah Omar juga sedar yang kimia boleh terjadi dengan sendirinya. Omar melihat dan mengalami sendiri bagaimana kimia boleh mempengaruhi kehidupan manusia, secara sedar atau tidak. Dan fitrah kimiawi yang paling mengharukan Omar, apabila Cikgu Kartini terpikat padanya walau masa dan jarak pernah memisahkan mereka. Fitrah Kimiawi menceritakan segala-galanya dan membawa anda ke alam sains dan seni dengan begitu mengasyikkan.

sinops dari dawama

hamboi sinopsis kemain lagi:o..mcm menarik jer..camna pikat cikgu guna kimia tu? guna minyak wangi cam dlm filem Perfume ke? aku cuma ade buku panggil aku melaju by the same author..tak habis baca lagi walau dah berhabuk dlm rak..

scarlett-jo Publish time 8-12-2011 11:50 PM

Reply 2# arisa_imamura

aku pun x bpe ingt sgt tp yg pastinya ceta dia best tp stiap yg blaku byk dikaitkan ngn sains
tp idok la dia pikat guna perfume cm ceta perfume tu,hahaha,haru jdnya...
aku bca dulu msa form 5 tahun 2006

cintalara Publish time 10-12-2011 02:22 AM

aku ada novel ni. masih baru kondisinya tapi aku takkan jual sebab aku suka buku ni.{:heroo

scarlett-jo Publish time 10-12-2011 09:04 AM

Reply 4# cintalara

kalo ada org nak dptkan harga yg tinggi,tanak jugak ke?
ko tau x mana dah dptkan lg novel ni?

cintalara Publish time 10-12-2011 08:59 PM

Replycintalara

kalo ada org nak dptkan harga yg tinggi,tanak jugak ke?
ko tau x mana dah dptk ...
scarlett-jo Post at 10-12-2011 09:04 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

tak mau, kecuali kau nak kasi USD1 jota. {:runo   buku ni dah kira rare. kau cuba cari kat koperasi DBP. aku rasa kat sana masih ada jual. kalau dulu ada jual kat dawama. sekarang dawama sudah lingkup!

scarlett-jo Publish time 10-12-2011 10:43 PM

Reply 6# cintalara

hahahaha,giler ko....ok2 nti aku try cari...:loveliness:

attokz Publish time 2-3-2012 11:49 PM

Sesiapa yang masih mencari dan mahu mendapatkan novel Fitrah Kimiawi ini, boleh PM saya.
Saya ada 4pcs. Naskhah baru.
Juga 1 naskhah Panggil Aku Melaju.

scarlett-jo Publish time 12-7-2012 02:14 PM

Reply 8# attokz

aku bru pasan post ko....aku nak ley?

attokz Publish time 13-7-2012 01:19 PM

Reply 9# scarlett-jo

Check PM ya..
:)

Paksu0777 Publish time 19-7-2016 07:27 PM

attokz replied at 2-3-2012 11:49 PM
Sesiapa yang masih mencari dan mahu mendapatkan novel Fitrah Kimiawi ini, boleh PM saya.
Saya ada 4 ...

Salam tuan attokz.. Saya mengakaji tesis tentang karya dari rahmat haroun hashim.Macam mana saya nk hubungi tuan?

Paksu0777 Publish time 19-7-2016 07:28 PM

attokz replied at 13-7-2012 01:19 PM
Reply 9# scarlett-jo

Check PM ya..

Salam tuan attokz.. Saya mengakaji tesis tentang karya dari rahmat haroun hashim.Macam mana saya nk hubungi tuan?
Pages: [1]
View full version: Novel Fitrah Kimiawi -Rahmat Haroun Hashim