axl_bach Publish time 26-11-2011 11:31 AM

Videoklip Artis Tempatan

Thread nih aku buka just utk korang berkongsi kesilapan2 yg korang notis dlm videoklip2 artis tempatan :

aku start dgn videoklip Nashrin Percaya Pada Luka :

antara kesilapan yg aku notis dlm videoklip nih :

1. Betapa sopan dan lemah gemalainya para petugas kecemasan menolak pesakit kritikal ke dalam dept kecemasan utk menerima rawatan. Ada ker tolak pesakit kritikal berjalan lemah lembut macam lalu depan ibu mertua.

2. Pesakit yg x sedarkan diri hanya dipakaikan topeng oksigen. At least letak laaa endotracheal tube baru nampak realistik.

3. Masa babak doktor membuat Defib/cardiovert, yg ni memang pengaruh cerita omputih, mana bleh 2 pad mesin defib tuh diletakkan berdekatan dan digosok2 camtuh mau meletup wad kecemasan. Lepas tuh plak defib/cardiovert dibuat atas baju pesakit pompuan tuh dah laa tu kedua2 pad plak diletakkan di bahagian bawah breast both side left and right. At least buat laa research sket tentang mesin Defib nih kawasan mana nak letak pad tuh.

adeh laaa videoklip msia nih, kalo pun bajet kecik x yah laa wat video yg menampakkan kedangkalan pengetahuan pembuat video berkenaan. Kalo tatau tanya ler kat student medic ker or MA pun tau camner nak wat defib/cardivert tuh........

so kalo korang ada gak perasan kesilapan2 teknikal dlm videoklip artis tempatan bleh laa dikongsikan mana tau ada yg baca then bleh laa derang improve sket kualiti videoklip nnt...

AzzaAzman Publish time 13-2-2012 05:51 PM

hoho bagusnye... detail jugak awak ye..

nicuya Publish time 13-2-2012 05:55 PM

hm...byk v/klip msia ni nmpk sgt cheapsale nye....yelah, bajet kurg..
hehehehehe...woopsi..yg ok nye v/klip artis nyanyi lagu mat saleh..tu yg aku nmpk la...
korg?
Pages: [1]
View full version: Videoklip Artis Tempatan