johan3036 Publish time 25-10-2011 04:20 PM

CHRONICLE

Edited by eddlisa_uyuk at 19-12-2015 02:13 AM

Post Last Edit by eddlisa_uyuk at 11-2-2012 01:20

For the many telekinesis fans who were let down by Paul McGuigan's Push (not based on the novel by Sapphire), newbie director Josh Trank and emerging writer Max Landis present Chronicle, a new supernatural thriller that feels a little less Jumper and a little more Paranormal Activity.

The newly released trailer (found below) has that same kind of found-footage look to it that's become popular in films like Cloverfield and The Last Exorcism, and often times, these types of projects can be a crapshoot. But just looking at the clips we've seen in this teaser, Chronicle definitely shows some true potential.

Rdn2uP_BNwM

Not to mention that we finally get to see superpowers being used for something other than world domination or selfless heroics. Instead, we get some old fashioned pranks and hijinks, the way God intended! Of course, it wouldn't be much of a movie unless things started turning south...

chaoyunjie Publish time 26-10-2011 07:26 PM

mcm menarikkkk{:1_152:}

chaoyunjie Publish time 7-2-2012 05:54 PM

Post Last Edit by chaoyunjie at 7-2-2012 17:57

Filem Chronicle kuasai box officehttp://www.utusan.com.my/pix/2012/0207/Utusan_Malaysia/Hiburan/hi_06.1.jpg
Satu adegan dalam filem Chronicle, memaparkan Dane DeHaan menggunakan kuasa luar biasa untuk memusnahkan kereta di sebelahnya. - AGENSI

LOS ANGELES 6 Feb. - Kisah sekumpulan remaja lelaki yang mempunyai kuasa luar biasa berjaya melonjak filem Chronicle dalam carta box office minggu ini, mengatasi filem seram lakonan bintang Harry Potter, Daniel Radcliffe dalam The Woman in Black.Filem itu dianggarkan mengutip pulangan AS$22 juta (RM68.2 juta) daripada peminat di seluruh Amerika Utara, manakala The Woman in Black pula sebanyak AS$21 juta. (RM65 juta).Sambutan terhadap kedua-dua filem mengatasi jangkaan yang meramalkan jualan kurang memberangsangkan berikutan saingan daripada perlawanan bola sepak hujung minggu Super Bowl.Kutipan itu termasuk jualan tiket pada Jumaat, Sabtu dan jangkaan pada Ahad di pawagam seluruh Amerika Utara iaitu Amerika Syarikat dan Kanada. - REUTERSx
FROM UTUSAN

sapa2 nak review psl filem nie ke?:o

Keduarc Publish time 7-2-2012 06:10 PM

Iols tgk MTV show yesterday, katanya filem ni pasal bebudak yg ada superpower tp guna ikut rasa diaorg, beza dgn movie biasa yg kalo watak ada power bagaiii semua jadi superhero, save the world kekdahnya:lol:
Movie yg x cliche la, different dr yg biasa...mayb itu yg wat filem ni laris

hanakikan Publish time 7-2-2012 06:16 PM

review memberangsangkan... highly positive

tapi aku tgk trailer tu mcm kurengg je... tak tahu nak tgk ke tak

maybe korang yg dah tgk boleh kasi review

honam Publish time 7-2-2012 09:53 PM

Aku baru je layan citer ni,

Jalan citer okey, cam x man

Cuma pening laaaa bila citer asyik pegang kamera ni

miss_bear Publish time 7-2-2012 10:06 PM

baru tengok semalam..
quite okay la..
cuma silapnya, aku x suka movie yang rekod sendiri...
suka lagi movie yang shoot macam biasa je, ni dia rekod sendiri pakai camcorder so aku rasa tak puas hatii.
ending yang x dijangkakan {:stoneo

otai_g Publish time 7-2-2012 10:53 PM

aiyak aku pun br tgk smlm..

so far cerita ni biasa je mcm film hollywood yg lain. x de apa2 x-factor pun.

aku bg 2.5/5 star :lol:

aku x impress pun nak tau cerita ni bila dah start layan. rs mmg kosong la citer ni.

sapa2 yg blm tgk aku x rekmen tgk citer ni. hi wire rs mcm lebih berbaloi :lol:

sore_itam Publish time 8-2-2012 08:21 AM

dh tgk muvie ni jugak..

komen aku, nth laaa, nk ckp best x jugak, tp best la kot...;P
act aku suka citer superhero2 ni, tp yg ni lain ckit...nak2 yg konon2 shoot pakai handycam, buat aku pening je...tp aku suka ending citer ni...

takeshi_anwar Publish time 8-2-2012 08:37 AM

citer ni mmg bosan la....... harap last2 je best.. bullshit dgn falsafah segala ke benda katanya... bosan...

AnBulisia Publish time 8-2-2012 12:34 PM

aku bagi 2/5 bintang je...

masa aku mula tgk, kenapa sidekick dia lagi hensem dari watak utama...
rupa rupanya.... jeng jeng jeng....

sore_itam Publish time 8-2-2012 02:52 PM

aku bagi 2/5 bintang je...

masa aku mula tgk, kenapa sidekick dia lagi hensem dari watak utama... ...
AnBulisia Post at 8-2-2012 12:34 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

kann...aku pon pelik...muka mmg mcm bukan hero utama....hahaha...pastu br aku "ooooo, padan laaaa...."

citer ni kalo dh org tu mmg freak, mmg freak ke akhirnya...

AnBulisia Publish time 8-2-2012 03:03 PM

Reply 12# sore_itam

susah nak buat citer superhero ni sebenarnya..
ko kena create lawan yang setanding dgn dia jugak...dan lawan tu pun mesti diketahui jugak asal usul macam mana dia dapat powernya...

annehuda Publish time 8-2-2012 04:26 PM

filem ni pendek sgt la bg aku.... tak puas nk tgk

ke sbb aku sedut je tu yg jd pendek? :lol:

evolutionary Publish time 8-2-2012 05:13 PM

http://u.cari.com.my/avatar.php?uid=1001020&size=middle

aduh.... avatar ni paling tak leh tahan

juju_amin84 Publish time 10-2-2012 09:41 AM

ak dh tgk..tp x minat..xsuke genre citer yg pelakon rakamkan aktiviti sndiri gn kamera..sepangjang cerita lakss tu..sikit2 suda la...kesimpulannye ak kasik 2 bintang je la..

harisbee Publish time 10-2-2012 12:35 PM

filem ni slow giler....lepas tu x puas la pakai record2 ni...pakai radio biasa x leh ker...lemas je rasanya...

lil_honey Publish time 10-2-2012 06:30 PM

ADESSSHH...nyesal baca benang nih...td baru beli tiket :sleepy:

eddlisa_uyuk Publish time 11-2-2012 01:20 AM

OK LAAA citer nih, 3/5.........ada part budak2 tuh guna kuasa best tp ada kala tak yah lagi ok

chaoyunjie Publish time 11-2-2012 08:59 AM

aku plan nak tengok...coz dr review paper...
diorang kata best...tp bila bca kat cni...guna kamera gerak2...
aku terpksa fikir 4,5X...coz aku x suka....:@
risau nnt kepala aku pusing lak:$
Pages: [1] 2
View full version: CHRONICLE