sutera_abadi Publish time 17-10-2011 08:59 AM

Minta kalian berhati-hati...

Salam semua....
Thread ini diwujudkan sekadar memberi peringatan kepada forumer S'pore dan memana forumer yang datang meninggah thread ini agar kejadian serupa tidak berlaku kepada kalian...
Thread ini bukanlah untuk mentup periuk nasi seseorang tapi lebih kepada memberi peringatan....
Stori nye cenggini......
Sabtu tengahari (siang-siang buta)... adik member aku telah pegi makan-makan di Singgah Selalu di Danga Bay...
malangnya kereta beliau telah dipecahkan (kecurian) semasa beliau tengah makan kat situ...
Laporan polis telah dibuat, malangnya pasukan Polis Diraja Malaysia pun tak bleh nak buat apa-apa.. hmmm
Infact, pekerja disitu pun ada memaklumkan kejadian serupa juga berlaku seminggu sebelumnya (yakni awal bulan ini)... juga berlaku kepada rakyat s'pura / kete s'pura.
tokey singgah selalu pun tak bley nak buat apa-apa.. even takut nak keluar jumpa member adik aku ni - minta maaf ke (jauh sekali)..., bagi saranan ke... (tak de lah nampaknya)..
Eniwei.. salah seorang pekerja disana cuma mengatakan dia cuma bleh bagi plastik untuk cover cermin kete yang pecah tu aje...
yang lain-lain semua atas urusan adik member aku...

So..., pengajaran dari aku untuk kalian forumer yang baca message aku ni supaya berhati-hati ye makan kat singgah selalu danga bay...
Kat tempat lain aku tak tau laa... coz so far aku / member aku blom pernah kena lagi... oleh kerana cerita ni fresh from over...
so aku nak lah kongsi maklumat ngan korang....

Anyway, sekiranya ada yang tersinggung ke, ada cerita lain kat tempat lain.. bleh lah kongsi cerita kat thread ni supaya forumer lain juga bleh ambil extra perhatian bila ke tempat itu...

Sekian, Yang Benar,
Sutera Abadi

epysha Publish time 17-10-2011 09:13 AM

tokey tu takut kena mintak ganti rugi kot...tp benda ni byk berlaku kat tpt lain jugak..even kat masjid pon ada jugak makhluk yg gatal tgn..

sherryda Publish time 17-10-2011 02:52 PM

i see....kan uols dah byr parking kereta & ada guard kan kat situ, mcamana boleh kena pecah pulak? maknanya penjaga parking tu x buat keje la...saja2 nak kutip duit parking org then buat bodo bila benda buruk berlaku kat kereta pelanggan yg makan kat situ. :@

tig_cun Publish time 27-10-2011 02:06 PM

anyway kalau boleh barang barang cam bag ke apa ke... jgn ah tinggalkan dalam keta... letak dlm bonet at least org takder sebab nak pecahkan..

Just my 2 cents

NyaiGarang Publish time 27-1-2012 10:13 PM

Terima kasih TT, atas peringatan itu. Sebenarnya bukan kat Restoran tu saja yang kereta2 Singapore harus berhati-hati, banyak tempat lagi yang harus berwaspada di JB ni. Nyai pernah kena tipu dengan sorang penyangak dari Singapore. Dia ngaku namanya Mazlan Ahmad tinggal diPotong pasir siap bagi no talipon dan alamat rumahnya. Dia dakwa kehilangan semua hartabendanya dlm bas lepas tu mintak RM50 atau SGD20. Kerana perasaan kesian dan' naluri keibuan'Nyai yg kuat gitu, Nyai pun menyerahkan RM50 padanya.Tapi ternyata semua itu sandiwara seorang conman. kejadian berlaku pada akhir tahun 2011 di Tesco Bukit Indah sekitar jam 9.00 malam. Pada mulanya berbakul sumpah seranah Nyai padanya selepas sedar diri ditipu hidup-hidup tapi bila mengingat yg dia ada mendo'kan kesihatan dan kesejahteraan hidup Nyai sekeluarga (mungkin dia ada rasa bersalah bila melihatkan kesungguhan kami menolongnya) jadi Nyai halalkan lah saja RM50 yang hangus tu.

TraderNazz Publish time 15-2-2012 01:56 AM

Terima kasih TT, atas peringatan itu. Sebenarnya bukan kat Restoran tu saja yang kereta2 Singapore h ...
NyaiGarang Post at 27-1-2012 22:13 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif
Ooooo..Nyai....saya kenal budak tuh! Dia pun ade satu kali nak try kena kan saya....time tu saya baru je parking kat luar Giant Bukit Indah JB ngan bini dan anak2 saya....nak bawak diaorg gi makan malam. Keluar kete je...mamat ni datang mintak tolong ngan muka yg kesian sekali. Dia cakap beg pouch dia kena curi biler dia ngah makan...abis duit hilang....nak balik Spore takde duit. Dia kata tinggal kat Potong Pasir....dan mintak tlg ler duit teksi. Sampai boley cakap lagi Potong Pasir ..Chiam See Tong MP nyer....janji nak kasi nombor talipon lah...address laa....nanti dah balik dia nak antar duit. So saya dengan kesian kasi dia RM20...suruh naik teksi gi Larkin sana boley naik bas balik Spore....dan cakap kat dia...takpa...ni ikhlas...saya tlg org dalam kesusahan...pas tu dia pun blah ler...

Tak tau je baru nak masuk dalam Giant...anak lelaki saya tunjuk satu tempat....dia cakap..."daddy....tengok tuh...dia bnaik motor!". Hehehe....saya pusing kepala....nampak mamat tuh ngeh pakai helmet kat tempat tepi jalan....aiseyman....menyenringgap darah saya....otak dah bunyi cam.."zzzzznnnngggg!"....saya suruh keluarga masuk Giant tunggu...pas tuh saya diri kat tengah jalan...sepi tuh...tahan motor mamat tuh....bengang giler tu jam bile dah rase saya ni di permain kan....dengan tak sengaja...saya tertendang motor mamat tuh...tersungkur dia jatuh...kena maki ngan saya...pas tuh saya mintak balik duit...tangan pun dah ringan...nasib baik ade org datang...suruh saya sabar...

Rupa2nye mamat ni dah biasa buat keje nih kat daerah Bukit Indah ni...hrmmm...

arysa Publish time 24-3-2012 09:23 PM

anyway kalau boleh barang barang cam bag ke apa ke... jgn ah tinggalkan dalam keta... letak dlm bone ...
tig_cun Post at 27-10-2011 14:06 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

letak dlm boot kereta pun tak selamat...banyak dah kejadian kereta singapore, even kereta malaysia pun, kena pecah cth kat tesco tebrau (maaf yer warga tesco tebrau..)..selalunya yg hilang brg2 spt laptop, mp3...handphone pun pernah...so better be careful..jgn tinggalkan barang2 berharga dlm kereta..

kadang2 tu bag isi brg2 baby pun dorang nak amek..haiz...

Tongga Publish time 10-5-2012 12:18 PM

sendikit nie harus d hentikn.....baru negara maju rakyat selamat....
Pages: [1]
View full version: Minta kalian berhati-hati...