puanserama Publish time 10-10-2011 02:38 PM

mohon galakan dan nasihat, jika perlu..

assalamualaikum semua.. :)

ni first time saya posting kat cari.. saja nak minta pendapat dan juga galakan dari kalangan foremers.. saya ni sedang mengandungkan anak ke-3, baru dpt tau dlm minggu lepas, usia kandungan dalam 7 minggu gitu.. saya dan suami bersyukur dimurahkan rezeki.. cuma nya nak pandangan sket le psl nyer..

1. umur anak kedua saya baru dalam 9 bulan je.. ikutkan kan kena jarak 2 tahun utk next baby..
2. anak sulung saya umur 2 tahun 6 bulan gitu..
3. saya salu check up kat KK so kali ni pun ingat nak daftar KK le jugak

so alkisahnya, saya agak KETAQ :funk: nak p sbb kompem misi2 and doc akan leteaq, anak 2nd baru 9 bulan, dh no3 lekat pulak.. reason saya satu je, sebabnya saya ni kawin pun umo dah 28, then ingat by 35, nak tutup kedai.. (skrg ni 32..) anak lak kalo leh saya nak 2 org ke atas sbb saya adik beradik pun berdua, rasa sgt lah sunyi, nak le ramai2 kan.. tp kalo bgtau ni semua kat depa, agak2 nye leh terima ke tak.. tp by hook or by crook, kena la teruskan jugak, ye saya faham cumanya tak berapa takde confident nak pergi..

tolong la bagi galakan sket kat saya ni, sekian terima kasih.. :) :bye:

kingdom_queen Publish time 10-10-2011 02:49 PM

salam TT.. pergi jer... dorang nak berleter tu lantak dorang.... kalo dorang lebey2, TT cuma jawab, rezeki anak tu allah bg.. kalo tolak dan buang, apa nak jadi? x kan tax tau hukum kot???

hehehhe... bagi sekali bia dia ada akal

puanserama Publish time 10-10-2011 02:57 PM

macehhh kingdom_queen.. ya betul2.. kalo depa berleter byk sgt, mmg perlu saya cakap mcm tu.. :)

proteas Publish time 10-10-2011 07:11 PM

i dulu masa anak sulong 6 bln.. i dah peknen no 2.. kandungan 3 bln..
huhuhu.. misi bebel..
kita jwb blk.. "tak kan nak buang lak misi oiiii..."
hhahahhahaa...

proteas Publish time 10-10-2011 07:12 PM

i dulu masa anak sulong 6 bln.. i dah peknen no 2.. kandungan 3 bln..
huhuhu.. misi bebel..
kita jwb blk.. "tak kan nak buang lak misi oiiii..."
hhahahhahaa...

Ariys21 Publish time 10-10-2011 08:58 PM

i am the one yg fikir sama ngan doctor & misi sebab itu sgt2 penting untuk kesihatan ibu dan development anak2..

but i takkan leter kat orang yg dah pregnant, coz to me, since dh pregnant, takkan nak buang kot? rezeki jgn ditolak..i hanya akan pesan kat orang2 yg baru melahirkan anak, jarak ke..

so, pedulikan apa nurse or doctor cakap, but u jgn sekali2 mengeluh beranak rapat ke, susah anak kecik lagi ke..sbb i rasa you do it consciously..u mmg nak anak rapat sbb nak tutup kedai awal and NOTHING IS WRONG with that..okay?

enjoy your pregnancy! :D

hAzEL^nut Publish time 10-10-2011 10:06 PM

hehe gudluck, insyaallah di permudahkan-Nya..:loveliness:

cayunk Publish time 10-10-2011 10:15 PM

dorg ni mmg garang2 semua mulut pun ckp lepasss je (hihihi tp bukan semua ada yg ok ) kat klinik ibu kat area cheras nama sorg nurse tu sampai 2 kali masuk kat kosmos orang kompelin ;P tp padan la nurse ni mmg mulut boleh tahan...i pun penah terkena..x sian lngsg orang peknen ni dah la penat beratur penat lg dgr leteran dorg...

hairanaz Publish time 11-10-2011 09:05 AM

alah,takat kena bebel dgn nurse, pekakkan telinga je. masa u register tu je depa bebel, lepas tader dah.

my experience plak, anak sulung omo6 bulan saya dah pegnen lagi.... anak ke-3 omo 9 bulan saya pegnen anak ke-4 .....

akudancinta Publish time 11-10-2011 09:37 AM

lebih kurang sama je kes2 mcm ni...

pegi je..biarkan dia nk leter tp klu jenis x tahan..ada duit pegi je check klinik swasta.

cousin sy pn ank br sethn..ni br lepas bersalin..dpt ank kembar. yg first tu cser. nurse bising. dia jwb dh rezeki sy..x kan nk buang..lgpun ms tunggu ank sulung tu lama..3thn. dh ada saya terima je la

darkness Publish time 11-10-2011 10:23 AM

patutnya dorang tak boleh la buat mcmtu. Orang datang nak register, tapi kena leter lak.
Ada satu kes dulu, akak biras saya nak daftarkan pregnancy dia. PAstu bila sampai dekat klinik, kena marah lak. Abang ipar yang dengar ni terus jer sound misi ni. "kami datang sini nak register, bukan nak kena marah"
Abg ipar terus bawak bini dia register dekat klinik swasta. hehe misi tu terdiam kejap..boleh lak dia terkebil kebil..

Dah biras tu bersalin, pandai lak dia datang rumah. Padahal belum pun sempat register aritu dekat klinik tu. Siap mengugut orang lagi konon kuning baby abg ipar tu tinggi..PAdahal bila cik cuma 0.4 jer. .boleh dikatakan takder kuning dia..huhu

lalunagujiwa Publish time 11-10-2011 10:50 AM

salam kak,
g je, xda sebab dia nak leter, bukan depa yg mngandungkan budak 2...
bnyak ckap sgt geng2 2,..
sila sound tepek, ''ko tuhan ke nak halang aku mngandung??''
;;sape ko nak tidakkan kejadian tuhan, amanah tuhan, rezeki dari tuhan''

ntahlah, ckup emo dgn nurse2 yg agak kurang ni... sebab pnh kne kat kaka ipar, n una sendri yg maki nurse 2 smpai diam!! sewel lah..
haih!! aku lak yg emo!!

hemlock Publish time 11-10-2011 12:20 PM

assalamualaikum semua..

ni first time saya posting kat cari.. saja nak minta pendapat dan jug ...
puanserama Post at 10-10-2011 14:38 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

a'kum sis..ermm..alhamdullilah rezeki akak..
pg je klinik, kalo ade yg bebelkan akak..akak sound je blk..:lol:
sbb saya dulu anak 1st n 2nd gap 4 bln..dgn yg 3rd pon just 7 mons gap..(express kan..hehe)
yg 3rdbaru sy cek-up gomen..dorang tak bebel pon cume mcm terkejut sbb rapat sgt..
tp saya kate bdn masih kuat, insyaAllah boleh bawak n commit..n allhamdullilah jgk staff kat klinik takde plak yg
kerek nk sound bukan2..

yg paling penting akak sendirik kene positive, mind and attitude..takat ckp2 org..abaikan kan aje
specially yg negative2 nih. prgnnt ni best kak..kite dapat attention..hehhe

congrats n enjoy ur pregnancy kak!!

pelicano Publish time 11-10-2011 12:27 PM

Kalau depa tak leteaq pasai hang peknen,depa akan leteaq pasal benda laen pulak! ... tapi sebenarnya depa concern tu... ko kena jaga kesihatan baik2 la, anak kecit2 tu...

pehbedah Publish time 11-10-2011 01:09 PM

teruskan jer...bersyukur lah..tapi lepas ni kenalah kuatkan fizikal dan mental..anak kecik2 banyak sangat cabaran TT...mesti jaga kesihatan...ini saaaaaangat penting TT...adadalam perut lagi...aku pun dulu cam tu gak sekarang anak2 umur 11,10,8 dan 3 tahun..pas tu tutup kilang..umur dah banyak tumpukan kat anak2 yg ada...

xette Publish time 11-10-2011 01:26 PM

pegi je la....
kdg2 misi sendiri pon ada yg beranak rapat2....
dorg pon manusia gak kan...
pekak kan telinga je la
dah rezeki u...

puanserama Publish time 11-10-2011 03:27 PM

mekasih ye semua sbb bg semangat dan nasihat yg sangat2 bernas belaka. :)

betul tu, at the end, saya jugak kena kuat semangat, lebih2 lagi lepas ni utk anak2 kecik dan nak handle mmg bukan senang kan. ok saya akan fokuskan perkara2 yg lebih penting tu and bab misi nak bebel tu, insyaAllah saya akan harungi dengan tenang.. ingat lusa nak buat buku merah..

terima kasih lagi sekali utk semua.. saya sayang kamuuuuuuuu
:){:1_152:}

mek_ja Publish time 12-10-2011 09:49 AM

assalamualaikum semua..

ni first time saya posting kat cari.. saja nak minta pendapat dan jug ...
puanserama Post at 10-10-2011 14:38 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

tk pun ko jwb mcm ni if dorang berleter

takpe la nurse...sbb saya tau saya boleh jaga lah saya mengandung lagi
lagipun jgn risau saya takkan mintak duit ngan sapa2 utk besarkan ank2 saya ni;P

cucur Publish time 21-10-2011 10:03 AM

Ekekekekekkeke!!!!;P

Ada ke takut ke nurse:P.. lenkali bagi baby SUSU IBU..dah anak ada mak angkat lembu( susu lembu)tu yg jadi rapat2 tu kan TT. Ala nurse2 kalo yg sound2 tu dorang bergurau jer..jgn amik ati sgt...cakap jer kat nurse...ayah dorang yg tak menyempat kaedahnyer..lagi pun dap wooooo masa wat anak tuh..bior muka nurse tu :$

puanserama Publish time 7-6-2018 12:08 PM

hehehehe

thanks semua yg replyyyyy

saya dh selamat dgn anak no3 ni dh 5 tahun sekarang.. thn lepas dapat no4 lak.. alhamdulillah rejeki..
Pages: [1]
View full version: mohon galakan dan nasihat, jika perlu..