blingblings Publish time 8-9-2011 11:07 PM

hmmmm, kes dua alam semesta

kitul Publish time 14-9-2011 01:44 PM

takde perkembangan askar mati hidup semula ke? ;P

Bunga74 Publish time 15-9-2011 11:19 AM

Selalu cina india ni peg.2 kot..

zuraida8177 Publish time 16-9-2011 08:29 PM

Hello...jgn ingat semua tentera tu muslim hokay.... ada rmai juga bumiputera kristian sabah sarawak. ...
AbukRokok Post at 23-8-2011 14:24 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

Betul2x.Kat sekolah anak saya kebanyakannya anak askar.Bila masa pergi n balik sekolah bertrak2 datang ambil anak2 askar ni.Ramai yg bangsa Iban dan tidak beragama Islam.

palato77 Publish time 25-9-2011 03:12 PM

kat bhg mana yang berlaku

(posted by mobile)

TheLuPikir Publish time 31-3-2012 08:19 PM

sebab tekanan kot klu btul

sok_suci Publish time 2-4-2012 10:19 PM

abg aku lari daripd tugas mjadi askar...x tahan katanye:shutup:

{:1_550:}

kumakoaisya Publish time 3-4-2012 08:21 AM

Reply 27# sok_suci

itula manusia.. bile nak... kemain yakin bole buat keje... last2 blah juga.. tp mmg keje askar ngn polis ni kalo berpangkt rendah teruk sgt2... walaupun gaji tinggi tp kerja teruk xmemadai... diorg sgt2 diperhambakan..

naufal74 Publish time 17-4-2012 03:49 AM

Reply 28# kumakoaisya

askar jer kut yg selalu tension2..sbb dpa nk bersuara lebih2 x bleh (Sbb ada kasta-kasta)..kalu itam-itam kalu putih-putih junior senior, raging2 tu biasa aaaa...tipu klu x dak..tanggapan senior terhadap junior akan ada kerana tiada raging..., junior tak reti nk respect senior n peg..kdg2 jadi kuda kayu pon ade....(jgn marah erkk.. ini kenyataan...diorg..) polis tak de pon jadi camni...sbb polis bukan cam askar... polis lebih kepada anggota yg matang,berpsyclogi,inovasi dll sesuai dgn tugas2nya, itu bezanya...polis tak de pon konsep berinti awal sprt askar 10,13,15,18..so kena sain kontrak...dulu../ polis klu nk beinti bleh berinti 24 jam..klu x silap aku lah...

apa pon aku rasa mmg dia tension dok dlm guardroom....sbb maruah/harga diri/malu/kecewa/geram/benci/dihina/kerjaya tercemar/rasa cam banduan/x sangka2 5min lewat masuk baris bleh masuk jel (cth) dan lain-lain lagi... akta ATM 1972 bleh terang details...kerana setiap kesalahan dlm ATM adalah jenayah berat walau pon...kesalahan yg dilakukan kecik...spt..kasut tak kilat masa masuk baris/tak salute peg/dll malas aku nk cerita..sbb aku pon tak tahu sgt...hihi

ermm rugi negara sbb....askar mati bukan berjuang utk negara.....moga dia selamat di akhirat.......
Pages: 1 [2]
View full version: askar bunuh diri kt kem sg besi??