cik_kiah Publish time 29-6-2011 12:15 AM

Reply 39# shafik72

ala..dia sedeh kejap je kot...dlm sebulan gituh:sweat3:
harapnya A x tinggalkan awk la nanti ye:P

puteri_malam Publish time 29-6-2011 12:20 AM

sy berkawan dah 3 thn dgn N, pernah berjanji akan mengahwini dia, kami sama-2 berharap suatu hari ak ...
shafik72 Post at 28-6-2011 22:25 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

berterus teranglah sesegeranya shafik72....
jgn biar lg lama nnt lg parah kelukaan si N tu....
jgn permainkan lg perasaan dia....kesian dia...

mamatarosan Publish time 29-6-2011 12:30 AM

pilih 1 antara 2 yg mana paling terbaik bagi diri tu.. kalo rasa mampu nak kedua2 sekali sebabkan alasan tersendiri, memang payahlah kalo nak buat keputusan... sampai bila2 pun takkan selesai tapi makin menyiksakan hati semua pihak termasuk diri sndri...

True-X Publish time 29-6-2011 12:57 AM

aku pecaya time nak kawen kene ikut hati kita SAYANG pada siapa... bukan KESIAN pada siapa....

dont be in denial... jgn kawen sbb sejarah lampau..... jgn sbb dah lame kenal.. jgn sbb kesian ..... jgn sbb hanye pada fizikal..... jgn sebab ske sahaja....

kadang2 yg baru kenal ni.. bile dah tido sekatil sebantal baru nampak belangnyer.....

nak suke org senang.... nak paham org tuh utk idup for a life time... belum tentu senangnyerr

kawen sbb U THINK U DESERVE THAT PERSON...

just before TT wat keputusan... pikir masak2 dulu.... solat banyak2.... semoga hati pada yg benar...

semoga xkan ade penyesalan.. tak kisah la TT kwen ngan A atau ngan N..... sbb penyesalan la yg paling teruk dalm perkahwinan.... once married... there is no turning back...

mamatarosan Publish time 29-6-2011 02:11 AM

semoga xkan ade penyesalan.. tak kisah la TT kwen ngan A atau ngan N..... sbb penyesalan la yg paling teruk dalm perkahwinan.... once married... there is no turning back...

kalo bercinta, dalam memilih pasangan tu bolelah nak wat teori mcm2 sebab bukan ikatan sah lagi...

tapi bila dah lafazkan 'AKU TERIMA NIKAHNYA.....', itu janji kita... bermakna kita dah tak menyesal dalam memilih siapa ibu kepada anak2 kita nanti...

Orange1 Publish time 29-6-2011 02:52 AM

Selamat maju jaya lah ye. Ko dah buang masa anak dara org 3 tahun last2 ko nak kawin dgn pompuan lain. Oklah nasib baik ko dpt tahu tntg perasaan ko tu sebelum kawin dgn N. Be a man, bagitahu N secepat yg mungkin tanpa terus membuang masa dia. Lepas ni jgn ko berkenan kat C, D dan seterusnya pulak. Sebelum tu kalo berutang dgn N sila pulangkan, jgn nanti dia sentiasa dtg dalam hidup ko nyanyi lagu pulangkan misha omar.

gujiwa Publish time 29-6-2011 03:11 AM

cuba kat bgtau si A.. yang kau ada si N tgk apa dia buat.. :lol:

beb! yang indah itu tak smestinya akan dtang kau bahagia.. kau buat la solat istikarah.. tenangkan jiwa.. jangan memihak pada siapa-siapa selagi takde sign yang betul jangan la buat keputusan lagi..

mungkin hari ni kecewakan orang lain akan datang kecewa lagi teruk yang kau dapat.. kenapa tak jaga hati, mata, perasaan dan jiwa pada satu je..

True-X Publish time 29-6-2011 08:20 AM

kalo bercinta, dalam memilih pasangan tu bolelah nak wat teori mcm2 sebab bukan ikatan sah l ...
mamatarosan Post at 29-6-2011 02:11 http://mforum6.cari.com.my/images/common/back.gif

tp ade je yg berbunyi..." nape la aku kawen ngan dia ni dulu......":lol:

shafik72 Publish time 29-6-2011 08:21 AM

kate je camni....

sorry, i x dapat tunaikan janji i dulu... i da jumpe someone yang better daripa ...
kucing_kucing Post at 29-6-2011 00:14 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

it's a matter of kebahagiaan dan kasihan.
ayat ni mcm biase kucing prektikkan jer.haha

awan_kelabu Publish time 29-6-2011 08:29 AM

tq awan, i kene belaja to be that strong, skrg ni tak sampai hatiada my fren kata i ni opportuni ...
shafik72 Post at 28-6-2011 23:54 http://mforum3.cari.com.my/images/common/back.gif

yes i think you are selfish, in one way or another.

sbb N tu dah lama ada dgn ko, sbb tu ko berani ngorat / ngendeng / tackle / usha / whatever term ppl use nowadays dekat A, sbb deep down inside ko fikir, "alah, kalau x sangkut pun N still ada." sekali suka sama suka pulak dgn A tu. 2 bulan kenal, mcm2 la benda baru korg discover sama2... ada share the same interest ke, minat the same tv show ke, x suka makan benda yg sama ke etc.. ko kena ingat, x semestinya yg baru kenal yg serasi bersama tu yg akan bahagiakan kita selama-lamanya.

tapi betul jugak, x semestinya dah lama kenal, itulah jodoh ko. so ko decide betul2. tolak salah seorang secepat mungkin (kalau betul ko mmg dah nak settle down nak kawin hidup bahagia semualah). jgn drag perkara ni, timbang tara x abis2. nanti takut dua2 pun ko x dapat, or dua2 dapat tapi xleh nak berlaku adil, or salah seorang bunuh diri / mengalami masalah mental.

apa2 pun, man up. jgn nak try test sana sini nak tgk sapa lagi suka ko or sapa lagi sanggup berkorban utk ko. not cool. sampaikan hati ko tu utk melukakan hati salah seorang. ko jugak yg memulakan krisis ni kan. ko je yg boleh sudahkan.

mawarputih2612 Publish time 29-6-2011 08:37 AM

ko ni hati tak tetap.
bahaya ni bro. bahaya.
ni soal hati dan perasaan org.

want2bhappy Publish time 29-6-2011 08:46 AM

ko kawan la dgn A tu lama sikit baru tau A tu mcm mana.... dgn N jgn kasi tau dulu.... jgn nanti bila ko dah lepaskan N baru ko jadi rindu2an la... masa ada dgn dia ko tak sadar sumer tu.. dah hilang baru tua itu la intan... N ko dah tua mcm mana, A ni pulak.... jgn sebab dia sekepala dgn ko jer ko anggap dia la soulmate ko...

zuraidah1 Publish time 29-6-2011 09:20 AM

aku nah gak alami sblm aku tunang .... mamat nie keje polis suker kt aku. kuar same2...tp mase tu aku ader bf, kin sbb bf aku tentera xromantik cm mamat polis nie..aku tersuke kt dia... aku serba salah nk pilih mane satu... tentera nie aku kenal dr aku blajo g, mamat polis nie baru jer kenal aku pon xtau ati budi dia, tah2 dia nk mik kesempatan jer.....aku xsampai ati nk luka kn ati bf aku sbb dia la tempat aku mengadu bila aku susah dan senang...aku nekad putus kan hubungan ngan polis tu.. pastu aku tunang ngan bf aku n kawin...

shafik72 Publish time 29-6-2011 09:36 AM

pilih 1 antara 2 yg mana paling terbaik bagi diri tu.. kalo rasa mampu nak kedua2 sekali sebabkan al ...
mamatarosan Post at 29-6-2011 00:30 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

saya paham, pasti akan ada pihak yg terluka nnt disebalik kegembiraan yg sy kecapi.

darkcloud Publish time 29-6-2011 09:39 AM

hek eleh..:I

umor ko bape ni shapik?

ni baru jumpe A konon2 lebih baik dr N bercinta dgn A... besok2 jumpa X, Y , Zbercinta plak lagi.. :mad:

poning den :mad:

makita Publish time 29-6-2011 09:43 AM

tt ...ko cepat2 lah tinggalkan N tu..
kesian dia..
skrg ni ko cuma pikir apa yg ko rasa...apa yg ko nak...semuanya tentang ko

aku harap percaturan dan keputusan yg ko amek ni ko tak akan menyesal seumur idop...
klau ko buat istikharah pon..mmg kompom ko mimpi muka awek baru tu...sbb di fikiran ko skrg ni semua tentang awek baru tu...aaaah..indahnye bila dapat cinta baru...

wickedcat Publish time 29-6-2011 09:59 AM

nak tanya skit....A tau x kewujudan si N...kalu tau n if A ni betul2 nak kan TT kemungkinan besar si A akan bersifat paling sempurna di mata TT....si A maybe akan tunjuk kasih sayang yg berlebih lebihan utk tambat hati TT nihh...yer lar, bersaing katakan...so,dgn itu,TT pun dikaburi ngan sifat2 indah si A sampai lupakan segala janji manis bersama N...dlm kes ni,N paling kesian,tatkala TT sakan bercinta ngan A, N masih setia menanti TT tanpa mengetahui kisah yg sebenar....N mesti masih ingat TT sayangkan dia padahal hati TT dah beralih arah kat org lain.....kalu ikutkan mmg x adil tapi kalu betul A tu pilihan hati TT n mmg ternyata TT nak hidup berumah tangga bersama A,elok lar cepat2 berterus terang ngan N....kalu lagi lama,lagi terluka N....ingat senang ke nak sembuh luka tuhhh....TT time tuhh dah tgh bahagia ngan A....N pula tgh bersendu sedan seorang diri....:'(

imthegirl Publish time 29-6-2011 10:16 AM

Aku pernah rasa apa yang TT rasa. Hik hik ;P

Aku kapel dengan mamat ni dari aku diploma lagi. Dia kerja biasa-biasa je, sekolah pon tak habis. Tapi mamat ni baik baik baik ya amat. Aku kata datang sekarang amik barang aku, even jam 3 pagi pon dia pernah datang. Hahaha

Tapi, lagi satu semester aku nak habis degree aku kenal lagi sorang mamat ni. Sama U, jumpa pon hari-hari. Pergi kelas balik kelas pon berjemput. Siap tumpangkan housemate lagi. ;P Indah je semuanya. Memang sebijik la macam TT rasa aku bayangkan, memang tak pernah rasa macam tu.

Tapi nye lagi, aku kenal je mamat ke2 tu terus aku terus terang dengan mamat pertama yang aku dah ada kenal mamat lain. Aku dah tak leh dengan dia. Menangis-nangis aku time tu (aku pulak yang over). Dia memang tak leh terima la, merayu-rayu. Sebulan dok depan umah aku selang 2 3 ari ada je depan umah. Tapi aku tak jumpa pon (kejam nya aku! :@)

Aku sampai sekarang still dengan mamat ke2 tu (dah 3 tahun pon) Sepanjang 3 tahun ni tak la semua nya indah. Putus pon penah sekali. Sampai sekarang tak bertunang-tunang pon lagi. Padahal masing-masing dah kerja. Hik hik :P

Dan, kisah mamat pertama sampai sekarang masih mengharap pada aku. Masih contact aku. Masih cakap dia tunggu aku :(

Kesimpulannya, cakap je terus terang sebab dari gaya kau tu memang tak kan kau maukan lagi si N tu lagi kan. Biar lah kalau kau buat solat istikarah kau dapat petunjuk si N pon aku rasa memang kau akan pergi pada A jugak. Take a risk, teruskan lah dengan A tu.Lepas tu, kalau kau putus pulak dengan A tu kalau jodoh tak panjang, jangan kau gedik-gedik nak balik ke N tu pulak. :@

B.K Publish time 29-6-2011 10:17 AM

aku faham perasaan t.t nie... yelah perempuan tu dah tunggu lama, jika dia x tunggu mungkin perempuan tu dah boleh kawen/couple dengan lelaki lain, nie dah bazir masa untuk seorang lelaki yg tiba3 x nak kawen dengan dia... so t.t rasa bersalah lagi3 perempuan tu x buat salah apa3 kan, dah sekarang perempuan ramai x kawen... :curse:

p;s: hanya lelaki faham perasaan lelaki... :lol:

imthegirl Publish time 29-6-2011 10:18 AM

Jap, setelah ceramah panjang berjela aku nak tanya umur kau berapa? Aku rasa aku boleh dimaafkan sebab masa aku buat perangai tu aku umur baru 22 :loveliness: Merancang untuk berkahwin pon takda. Hik hik
Pages: 1 2 [3] 4 5 6
View full version: Maafkan aku wahai teman