DarkHorseNo.Six Publish time 26-6-2011 02:11 PM

POST BERSIH 2.0 MARI BERIMIGINASI DGN SENJATA

Presiden perkasam kater "macam2 boleh jadi" jika bersih 2.0 diadakan. So katerlah negara kita jadi cam libya nuh, so korang jadi ler freedom fighter jadi aper senjatayg korang nak ader lam keter korang (wishlist ler) so meh aku mola dlu

http://s1.postimage.org/ig69fc04/7_575_XROQDF_2323834689593ot1lsi.jpg

.50 Beowulf

Glock

Barret M82

M32

Meh bro tepek korang punya wishlist lak

supergripen Publish time 26-6-2011 04:33 PM

I wish it never happens.. I'll never support something that has to do with someone like Anbiga si anti-Islam ni.She can go to hell.

alphawolf Publish time 27-6-2011 10:32 AM

Bersih? Ceh...The Star punya poll pun depa kotorkan.....

shamsadis Publish time 27-6-2011 01:32 PM

aku tak pernah cuba nak bayangkan bahawa kekacauan berlaku di Malaysia...camner aku nak baca bab military kalo internet dah disekat?

kalo ko berimiginasi...ko p thread libya sana ehh....aku walaupun belajar 'Ilmu Medan Perang'...tidak sekali kali menyalahgunakan ilmu tersebut...

maaf ar...aku tak setuju thread nie...

DarkHorseNo.Six Publish time 27-6-2011 03:13 PM

hmm..... Serius lak bro2 kt cni, punahlah harapan aku nk bergaya ala2 PMC

off topic jap

agak2 korong kerajaan kita nh kuat rasuah x?

supergripen Publish time 27-6-2011 03:58 PM

aku tak pernah cuba nak bayangkan bahawa kekacauan berlaku di Malaysia...camner aku nak baca bab mil ...
shamsadis Post at 27-6-2011 13:32 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

Well said... setuju 100%

shamsadis Publish time 27-6-2011 04:29 PM

off topic jap

agak2...
DarkHorseNo.Six Post at 27-6-2011 15:13 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

ko ble masuk thread politik sana....ok

5229 Publish time 27-6-2011 04:37 PM

aku tak paham.suka bebenor org kite feeling2 cm kt mesir kt libya.

tgk org2 kita sehat2,makin senang.iphone ipad berautr2 sampai sold out.apa yg dorang xpuas hati?ke semua jenis senang kena cucuk kene hasut?

shamsadis Publish time 27-6-2011 04:46 PM

Reply 8# 5229

beselah tu politik..pelbagai cara...tak dapat cara demokrasi diaorang demo cara ganas2....nak aje aku tepek gambar kedasyatan dan kengerian perang2 di luar sana....gambar pecah kepala, gambar putus tangan kaki...;Pbaru diaorang tau kengerian perang...

5229 Publish time 27-6-2011 04:52 PM

Reply5229

beselah tu politik..pelbagai cara...tak dapat cara demokrasi diaorang demo car ...
shamsadis Post at 27-6-2011 16:46 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

aku benci dengan orang yang macam nih.pong pang pong pang..duit tetap berhabis untuk berjoli beli gajet2 yg boleh anggap mewah..bila duit dah habis salahkan barang mahal.

p/s : ni pemerhatian aku berdasarkan sikap2 orang di sekeliling aku dan sebaya dengan aku.

shamsadis Publish time 27-6-2011 04:57 PM

saper nak felfeling libyan meh masuk sini ehh...layan....tak pun bukak thread baru nama libya konflik ker...

http://www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?195079-Libyan-Conflict-Photos-and-Videos/page2

shamsadis Publish time 27-6-2011 04:59 PM

aku benci dengan orang yang macam nih.pong pang pong pang..duit tetap berhabis untuk berjoli bel ...
5229 Post at 27-6-2011 16:52 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

politik beselah....bagi aku kalo nak berperang p tempat laen jauh2 sana....aku kat Malaysia dah aman damai....senang aku nak carik rezeki....hujung minggu boleh lepak2 tengok history channel, discovery channel ker, natgeo ker......kalo rajin main paintball ker.....:lol:

DarkHorseNo.Six Publish time 27-6-2011 06:10 PM

adehX6 sakit kena hentam. Memula haku open thread kat bod MPSA nih haku hengat yg lepak kt cni semuanya jenis gun a go-go rupe2 nyer x

alphawolf Publish time 28-6-2011 09:11 AM

Kami mmg guns a-go-go tapi kami tengok cause dulu.....

malberi8 Publish time 28-6-2011 10:07 AM

off topic jap

agak2...
DarkHorseNo.Six Post at 27-6-2011 03:13 PM http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

ko dok baca yang kerajaan makan rasuah...yang puak2 pembangkang punya kerajaan makan rasuah ko tak nampak...aku dok kat selangor, menyesal gak la aku pi pangkanh PKR dulu... govt pembangkang pon macam haram jadah jugak, lebih2 lagi kat kg aku di Penang tu.. aku rasa aku bole accept lagi la tahap rasuah dlm govt BN..takde govt dalam dunia ni yang free dari rasuah...tapi tahap PKR punya rasuah lagi teruk..baru pegang penang balik abis melayu kena pijak..yg herannya ada gak melayu bangang pi dok usung bendera PKR nihh.. aku ble gerenti la pembangkang x ble menang kali ni .. dan x perlu nak buat demonstrasi atau rally Besih atau apa yang bole mengganggu kehidupan manusia lain di KL nih.....yang menentukan jatuh & menang sesuatu parti itu rakyat ... biar kami yang tentukan dan bukannya si lawyer anti Islam tuhh.. kalu ko nak berimiginasi ko boleh la uka thread baru..andai ko di libya, bukan KL ya... err sorry mod off topic

jerung10 Publish time 28-6-2011 10:44 AM

kat thread ni pertembungan mereka yg pegang senapang dalam games Xbox/PS3...berbanding dengan yang kena pergi kursus sampai hitam legam, minum air lopak sambil pegang senjata.

pada aku sebab inilah, orang awam Libya masih gagal kalahkan askar Libya walaupun mereka dapat bantuan NATO. contohnya 10,000 orang awam diberi senjata + airstrike NATO tak akan dapat tewas 1 batalion full time soldier.

(eerrr...puak2 PS3/Xbox ni mesti tak tahu kekuatan 1 batalion BIS)

shamsadis Publish time 28-6-2011 12:00 PM

budak2 maen game ni mesti tak tau kedasyatan perang...

kalo sesiapa kat sini pernah jadi pasukan benteng iaitu orang yang jadi tukang susun besi putih masa latihan menembak pasti teringat bunyi bunyian ngeri peluru bersimpang siur dengan dasyat nya...

masa first time aku jadi pasukan benteng, time first tue mmg bunyi menakutkan, tak pernah dengar sebelum nie, sarjan kesayangan kitaorang pernah cakap, "korang bayangkan perajurit kita zaman dulu dok perang, camner diaorang boleh handle keadaan dengan bunyi cam nie"....

terutama kalo peluru tue kene kat besi atas benteng tue, ngilu ada, ngeri ada menakutkan...

tapi tue 1st, 2nd and 3rd jerk....lepas dah banyak kali siap boleh larik2 kat bawah tue, bergambar, ada siap tidor...:lol:

robotech Publish time 28-6-2011 12:25 PM

Nak tekankan soal isu BERSIH 2.0 pada keselamatan dalam negara.

Sebenarnya, aku tak kisah pun. Nak join tu ada, tapi semangat darah panas mendidih orang muda zaman reformasi dulu dah lama terpadam. Aku akui aku pro-PAS, tapi tidak le perlu aku nak berdemo bagai, sebab peti undi ada.

Sebenarnya, tujuan BERSIH 2.0, kalau kita kaji dari segi pemikir strategi, amat menarik sekali.

Kita kena ingat, PAS juara demo ngan PKR. Siapa yang boleh lupa BERSIH 1.0 dulu? Gegar juga kes tu. Ketar lutut pemerintah. Bukan sangat soal rasuah ke, tak telus ke, korupsi ke,SPR ke .... ini sebenarnya perang psikologi pembangkang dengan pemerintah. Mesti ingat, pemerintah mempunyai semua saluran komunikasi. Dulu pembangkang 'conquer' dunia maya, tapi pemerintah sudah mampu 'tackle'. Jadi 'level-playing field' balik ke 'square one', Gomen still wins the information war.

That's why pembangkang reverts back to old but efficient tactic .... demo. Standard lah, setakat kena makan asap gas pemedih mata, kena bantai dengan cota FRU, kena mandi air kimia, geng2 PAS / PKR ni cukup tegar (sama cam aku). Tapi jang perhati yang tersurat, perhatikan yang tersirat. Kenapa BERSIH 2.0 diadakan dekat2 PRU .... kenapa dirancang waktu berlaku pergolakan politik revolusi rakyat di negara2 Arab?

Sebabnya sama cam BERSIH 1.0, tapi lebih efektif lagi sebab PR sudah ada sokongan meluas lebih 1/3 rakyat. Mereka nak tunjukkan 'they're a force to be reckoned with .... politically'. Sebab ada sokongan rakyat juga. Dengan 'show in force' terutama selepas tsunami politik 2008, 'Le Tour De Bersih' mampu buat pemerintah gusar.

Kalau tak gusar, kenapa sampai ATM pun nak diletakkan dalam keadaan berjaga2, padahal PDRM dah cukup.

Demo ni bukannya susah nak kontrol, ni zaman pasca Mei 1969 .... habis kuat, FRU mara, makan asap gas pemedih mata, kena balun cota, kena maki, kena angkut naik lori beramai2, duduk lokap brg 2-3 malam .... habis. Pemimpin ada masuk ISA ke atau kena dakwa di Mahkamah, kasi settle bayar denda atau tidor lokap.

Siyes, apa yang pemerintah takutkan? Takkanlah PDRM kokap sangat soal isu demo ni. Banyak pengalaman dah dalam soal 'crowd control' sejak zaman demo student era 70an, era reformasi 90an &, isu demo HINDRAF & BERSIH 1.0 lagi. Sudah 4 dekad. Respek aaa PDRM walaupun aku penah kena makan cota. Lu buat keje lu lah, gua ada perjuangan gua lah. Ape2 hal, esok lusa sama2 pangkah undi masa PRU.

So, risau sangat ke? Bagi aku isu BERSIH 2.0 adalah isu political-mileage PR. Standard, sebab itu saja mereka nak tunjuk deme pun ada political will. Hak deme, katapun demokrasi. Selebihnya biar PDRM setel.

BERSIH 2.0 ada elemen bahaya bila ada pihak lain yang terancam kekuasaan politikalnya masuk campur. Macam Pemuda UMNO & PERKASA. Siap nak counter balik geng BERSIH 2.0. Geng2 Pemuda UMNO & PERKASA ni lah yang bakal tambahkan provokasi sedia ada. Geng BERSIH 2.0 adalah 'highly charged crowd', semua siap siaga jadi benteng makan asap, cota, mandi air kimia, pukul tendang FRU .... sebab mereka 'know the risks & prepared for it', macam biasalah .... tapi kehadiran geng2 Pemuda UMNO & PERKASA yang akan dibarisi geng2 PEKIDA seperti barisan 3 line dan sewaktu dengannya adalah 'unknown risks'.

Mereka inilah bakal jadi faktor kekacauan. Sebab tengah panas hati, tak kisah la BERSIH ke, PERKASA & Pemuda UMNO, sepatah makian boleh berkelahi ooooo .... tambah pula sesama Melayu (Melayu bab gaduh sama bangsa cukup resmi & resamnya).

Masa tu, pening geng FRU nak 'crowd control'. Sah2 dah geng BERSIH tu memang musuh utama azali, ni karang terpukul sauk geng PERKASA, Pemuda UMNO, PEKIDA, mula2lah puak2 ni melalak sampai ke Menteri .... susah hidup PDRM kena pulak jadi kambing hitam .... stendettttt ....

Kalau 'two cornered fight' cam usual, FRU & PDRM cukup mahir soal mem-bersih-kan perhimpunan BERSIH, reformasi, demo politik dll dengan jayanya. Ni bila ada third party pulak masuk campur, three-way corner fight memang menyusahkan semua orang dan negara.

Aku bukan apa, skeptikal ngan juak2 parti memerintah yang mengada2 nak join counter political rally pembangkang. Geng2 yang belum teruji kekentalan dalam menghadapi highly charged mass demonstration against the establishment. Yang belum keluar keringat, air mata & malah darah serta maruah dalam perjuangan prinsip demokrasi. Yang jenis gengster kampungan. Soal kena hantam FRU tu perkara lumrah, alah bisa tegal biasa, memang within accepted risks. FRU menjalankan tugas diorang, so they will do it with extreme prejudice!

Kepada geng2 nak join BERSIH 2.0, good luck makan asap gas pemedih mata, mandi air kimia, dapat belaian 'mesra' cota FRU, naik trak PDRM beramai2 cam PATI, & tidur lokap. Hati mau cekal maaaaa ....

Kepada geng FRU, kasi praktis muka garang, ketangkasan & taktik crowd control. Pukul mesti kena, tangkap mesti dapat, tembak gas pemedih mata kena sampai target, kena tebalkan telinga makan maki hamun dari mula demonstrasi hingga angkut geng2 ni tidur lokap. Kepada budak2 FRU yang baru masuk perkhidmatan, masa ni le kita panggil 'baptism of fire', leh praktis betul dengan cota serba baru yang belum makan perusuh lagi. Good luck, happy hunting!

Geng PERKASA, PEKIDA & Pemuda UMNO .... kalau korang kena bantai ngan FRU, jange jerik kat mok bapok seghupo ponde! Ni ada masalah dengan PDRM, sikit2 repot kat Menteri, suruh kenakan PDRM. Duduk senyap2 dah!

lkick2113 Publish time 29-6-2011 08:26 AM

bagi aku, tutup je thread ni mod.......tak perlu ada rally2 semua ni, we r different from those middle east country....tak payah nak ada demo vs counter demo bagai, anak jantan kalu tunjuk kat kertas undi.........ni thread military, nak politaik kalu, bukak kat CI/LP....

{:1_141:}

robotech Publish time 29-6-2011 10:12 AM

Actually, thread ni takyah tutup pun. Sebab ada kena mengena dengan keselamatan dalam negeri.

Cuma, berhemah sket la dalam posting, kena gentleman, bukan macam CI ke bod politik ke yang jenis 'free-for-all' tu.

Kalau nak bergaduh pun .... mod tau le nak cantas kedit atau kasik banned itu forummer tak reti bahsa.

Bagi aku, thread macam ni sesuai kalau bincang taktik anti-riot control, gear for anti-riot dsb. Buat perbandingan antara riot control negara lain dengan Malaysia. Baru betul ada pekdah thread ni.

Tapi kalu masuk bau2 politik, memang molek benar la ditutup aje.
Pages: [1] 2 3
View full version: POST BERSIH 2.0 MARI BERIMIGINASI DGN SENJATA