seek1u Publish time 6-6-2003 08:11 PM

" GUITAR HERO " korang..yang tempatan ?

Hehe..aku rasa setiap oprang ada idola pemuziknya..cam aku minat gitar..so aku ada pemain gitar yang aku minat...so dalam istilah muzik..dorang sebut sebagai " Gitar Hero" la..

So aku banyak gak perberet pemain gitar di m'sia ni..Antaranya ialah Hillary Ang , Joe Wiings dan Kid.

Tapi Gitar Hero aku ialah Kid Search jugak..ekekekke..aku tak tau la..tapi ab aku die bestla...

So bagaimana korang pulak....silalah bagi pendapat korang pulak sape gitar hero korang...yg tempatan sahaja...

Ace-Frehley Publish time 6-6-2003 09:48 PM

Pilihan aku Fauzi Marzuki (dalam album-album Anita Sarawak dan Erra Fazira) ... Teddy Theadaus (ex-Strollers ... dah mati bulan lepas ... yang produced album Rampage Search) ... dan juga Paul Ponnudurai.

seek1u Publish time 6-6-2003 11:17 PM

A'ah ek..Fauzi Marzuki ni sebenarnya dasat gak goreng die..

Tapi die tak gi ke line rock w/pun die berkemampuan untuk main rock..

Aku ingat lagi i/view ngan 1 majalah hiburan tu..

Kata Fauzi Marzuki..

Dia ada gak produce album2 rock ni..kengkadang die jadi sessionist dalam album yang die produce tu..tapi bila dahsiap..die kata die tak puas hati ngan bab solo yang die buat dan panggil gitaris rock untu buat semula part solo yang dia dah buat..ekekekekek..w/pun die buat dah bagus...

Yang paling akuingat.bab solo yang die buat ialah :"Antara hujan dan air mata " lagu sudirman..kalau tak salah akula..hehhe

iscol_klang Publish time 6-6-2003 11:27 PM

rafi & nan saturnine.
sebabnya, pasal diorang selalu jadik guitarist kalo m.nasir buat konsert, itu je..

seek1u Publish time 6-6-2003 11:32 PM

Originally posted by iscol_klang at 6-6-2003 11:27 PM:
rafi & nan saturnine.
sebabnya, pasal diorang selalu jadik guitarist kalo m.nasir buat konsert, itu je..

Oooooo..heheh..nan atau Aznan..Saturnine ilang terus ek..

Nan ni kalau lagu takde melodi dan melenggok2 , die sesuai la jadi lead giitar..kalau   lagu bermelodi punya solo..die hancusss..ekekekkeke

Aku ingat lagi masa die baacking Awie..die jadi 2nd je...Aidit Alfian yang jadi 1st clas..ekekekkeke

Lagu staraight forward dan tak bermelodi..mmg sesuwai nan jadi gitarist..contoh lagu "Aku dah bosan " nanyanyian Amy search..kan solo die straight je..ekekek

iscol_klang Publish time 6-6-2003 11:39 PM

tak kisah le, aku bukan tau pun selok-belok gitar nih, melodi ka, straight forward ka, straight rewind ka, itu sumer aku tak pedulik. tapi selalu sangat dia ada kat konsert m.nasir. kalo dulu masa konsert akar memang dia jadik 2nd guitarist. rafi tu jadi lead.

Ace-Frehley Publish time 7-6-2003 09:28 AM

Originally posted by iscol_klang at 2003-6-6 23:27:
rafi & nan saturnine.

Rafi is more on acoustic guitar .... playing style dia clean ... anyway, one of the best guitarists gak ler ...

Nan is more on electric guitar ... dengar citer dia ni sessionist untuk album-album artis Cina.

Ace-Frehley Publish time 7-6-2003 09:29 AM

Originally posted by 蝯z坞悬衻 at 2003-6-6 23:17:
A'ah ek..Fauzi Marzuki ni sebenarnya dasat gak goreng die..

Tapi die tak gi ke line rock w/pun die berkemampuan untuk main rock..

Aku ingat lagi i/view ngan 1 majalah hiburan tu..

Kata Fau ...

Betul ler tu .. kalau album artis Malaysia yang top selalunya Fauzi Marzuki yang main ... dia nyer influence lebih kepada jazz contemporary ...

seek1u Publish time 8-6-2003 08:57 PM

Hehehhee..utk memudahkan kowang mencari sape "gitar hero " tempatan kowang,..aku akan bagi list kat bawah..mungkin kowang dah tak ingat lagi..memandangkan insdustri muzik m'sia yang memang suram sejak 10 tahun kebelakangan..

Aku akan hanya bagi yg terbaik sahaja..melalui penilaian aku , majalah rottw dani/view ngan mpemuzik sendiri*( bukan aku i/view ma..aku baca kat majalah)
ekkekke..Ini kira refresh ingatan kowang la..hehe

1. Kid Search

2. Hillary Ang

3. Man Kidal ( Lefthenaded )

4. Sham( Kamikaze) - dia ni siap belajar kat Berkley lagi

5. Khalid Mubin ( Rusty Blade )

6. Joe ( Wings )

7. Din ( Search )

8. Shah ( Slam )

9.Izzo ( XPDC )

10. Undertaker ( Real XPDC )

11. Gitaris Utopia ( tak tau nama aa)

12. Gitaris Sweet Charity ( tak ingat nama aa )

Kalau boleh korang bagi sebab kowang minat sangat ngan gitaris ni..
Dan part solo yang dia mainkan yang buat kowang lentok babi..ekekekkeek..
Sowang je..ok.."Gitar Hero " musti sowang je.ekekekke

aBoBo Publish time 8-6-2003 09:32 PM

ermm...

yang paling laku skang nih sebagai musician dah tentu la sham kamikaze.....mmg aku rasa dia ni..

seek1u Publish time 9-6-2003 12:15 AM

Originally posted by aBoBo at 8-6-2003 09:32 PM:
yang paling laku skang nih sebagai musician dah tentu la sham kamikaze.....mmg aku rasa dia ni..

Abobo..ko minat Sham ek..kenapa ?

Boleh bagi lagu ..yg part solo Sham yg ko minat ?

Die ni mmg educated musician..dia banyak jadi sesionist utk artis...

Die pegi Berkeley Colllege Of Music di Boston..kalau baca note ni..kacang je bagi die..heheh

Hillary pun cam tu gak..heheh

K

adam75 Publish time 9-6-2003 01:51 AM

"LOCAL HEROES"

MULA DARI DULU DULU-----A.RAHMAN HASSAN(bila aku tengok mark knoffl
                                       main gitar aku ingat A.RAHMAN HASSAN pasal
                                       depa berdua guna Fender)
                                       M.SHARIFF(dia ni allrounder..cakap saja.hindustan
                                       melayu,cina,india,inggeris,banggali semua dia tarik
                                       salah satu penyanyi macam A>RAHMAN HASSAN
                                       menyanyi sambil main gitar.
                                       JULIAN MOKHTAR(salah satu gitaris rock and
                                       blues terulung diMalaysia..pada pendapat aku
                                       sorang aja.
                                       HILLARY ANG(salah satu non-malay gitaris yang
                                       menghidupkanera rock 80an
                                       ROSLI MOHALIM(sweet charity)
                                       ISMAIL(unwanted-ritchie blackmore of singapore
YANG ANGKATAN BARU NI PON BANYAK TAPI AKU TAK TAU NAMA..MAKLUM LA ORANG LAMA.:re:

Ace-Frehley Publish time 9-6-2003 08:43 AM

Originally posted by adam75 at 2003-6-9 01:51:
MULA DARI DULU DULU-----A.RAHMAN HASSAN(bila aku tengok mark knoffl
                                       main gitar aku ingat A.RAHMAN HASSAN pasal
                                       depa b ...

A. RAHMAN HASSAN tu memang power ... KURT COBAIN pun tiru dia .. A. RAHMAN HASSAN nyer band NIRWANA kan ... heheheh ... KURT COBAIN lak NIRVANA ... album NIRWANA ialah TAK MENGAPA ... album NIRVANA lak NEVER MIND ... hehehhe ...

dragger Publish time 9-6-2003 10:27 AM

bagus tol la korang punya pengetahuan dlm bidang muzik nih...nak nak lagi si adam75 tuh... betul

gigi kuning Publish time 10-6-2003 09:35 AM

gua minat kat Opie x-bloodshed
dulu m.nasir selalu panggil dia jadi sessionist

guitarist paling babi ialah guitarist dari band2 yg main lagu2 eddie hamid

rancak Publish time 10-6-2003 12:21 PM

syok juga bila ada perbincangan tentang gitaris malaysia ni.... ada kelas....
kalau ada yang bermain simple pun... kelas juga kalau berjaya menarik perhatian. lihat eric clipton, bila part solo dia main 2 atau 3 tali saja.... tapi ok jugak....

daredevill Publish time 10-6-2003 01:16 PM

rody kot!

Ace-Frehley Publish time 11-6-2003 02:05 AM

Originally posted by rancak at 2003-6-10 12:21:
syok juga bila ada perbincangan tentang gitaris malaysia ni.... ada kelas....
kalau ada yang bermain simple pun... kelas juga kalau berjaya menarik perhatian. lihat eric clipton, bila part solo d ...

Aha betul ... lagu-lagu dalam album Unplugged tu mostly Eric Clapton main dua tiga strings jer ... Kurt Cobain pun main dua tiga string jer ... riff & solo lagu The Man Who Sold The World dia main satu string jer, sedap gak bunyi.Susah nak cari yang special breed macam ni ... mungkin tak boleh apply arpeggios kot.

seek1u Publish time 12-6-2003 01:16 PM

Originally posted by gigi kuning at 10-6-2003 09:35 AM:
gua minat kat Opie x-bloodshed
dulu m.nasir selalu panggil dia jadi sessionist

guitarist paling babi ialah guitarist dari band2 yg main lagu2 eddie hamid

Hehehe..TQ pada gigi kuning pasal remind aku pasal Opie Bloodshed..

Opie ni pun bagus gak..siap tangan kiri lagi..aku rasa Opie lagi bagus drJoe Wings.tapi jalan die saje yg buat die tak terkenal..

Dulu Opie ngan Joe Wings satu band..,masa juara2 rock 1987..Band dowang nama 'SCANDAL"...

Uniknya band ni ialah apsal 2 2 gitaris die yg 1st ngan 2nd lead main tangan kiri..Opie 1st lead dan Joe Wings 2nd lead..

Aku biasa jumpa dowang ni lepak kat Komplek Wilayah masa tu..

Masa tu Joe Wings selenge je..ekekkekekekek

Masa tu studio "Hellion" kat Komplek Wilayah tu mmg pemes dan tempat lepak kebanyakan gitaris2 m'sia yg buat album juara2 rock tu..

Aku jugak setuju ngan kenyataan gigi kuning pasal gitaris yg mainkan lagu sddei hamid tu..wkakakakakakak..betul cakap gigi kuning tu..hahhaha

king_kong Publish time 12-6-2003 02:28 PM

guitarist favorite aku locally..ialah husband ruhil tuh..ape name die tah..aku tgk die main time reherseal session..gilozz..cam paul gilbert lak aku tgk..and lagi sorang of course la kid search...ape cerita die haa??
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10
View full version: " GUITAR HERO " korang..yang tempatan ?