otai_g Publish time 11-5-2012 12:34 AM

aku rs nak baling modem hitam p1 ni kat dinding.

suwey betul la pm ni. lastmonth je bil dah RM 109 tp servis mcm hampeh. nak terminate kontrak lak setahun.

so what choice?

sauffie Publish time 11-5-2012 02:27 PM

Reply 41# otai_g

Kalau stop sekarang, kena denda. Pakai je lah dulu.Bersabar bang.

akusiapa Publish time 11-5-2012 04:38 PM

Post Last Edit by aziz79 at 11-5-2012 22:23

kat umah tm-stremyx...dolu2 ok....sekarang aduss....
pakai jugak beruk band celcom..mcm tu juga dolu ok..sekarang kenapa ntah lembab semacam...
nak tukar takut takde coverage..nanti bila pindah ke kampung.

-edited by aziz79-

jgn taruk iklan ok??
kalau tak lepas ni aku cantas kredit.
thanks

otai_g Publish time 16-5-2012 07:19 PM

p1 modem hitam mmg paling x guna la....

sib baik ada wiggy ni, bleh la surfing skit walau x laju mana. kalo hrp modem hitam serius apa pun x bleh..

Nara_Gaara Publish time 16-6-2012 06:18 PM

Nara ada pengalaman guna digi bb, maxis bb and terbaru celcom bb. dari segi speed, no doubt maxis is the best. digi paling siput. memang masa guna digi tu asyik maki je coz memang teruk. last2 nara terminate.

tapi walaupun maxis paling bagus dari segi speed, tapi maxis sangatla kedekut. sebabnya once dah capai maximum usage, dia memang akan cap speed kita and asyik kluar reminder minta topup usage. nara pakai pakej 6gb (rm98), pakai dalam 2 minggu memang abis la coz asyik layan cite korea. pastu duk topup je la. 500mb dah rm8.

celcom lak nara baru pakai. ambil yg 1.5g je tapi memang berbaloi. walaupun dah capai limit, tapi celcom takkan throttlespeed kita , unlike maxis. maxis punya hampeh sampai nak layan youtube pun tak boleh. tapi celcom ni siap boleh layan cite korea tanpa perlu topup usage.

sitinur84 Publish time 10-7-2012 06:10 AM

ada ke tmnet unifi?

izzah_mia Publish time 10-7-2012 09:36 PM

YES skrg ni every month kena topup. dulu bila credit dah abis baru top up. sejak 2 bulan ni dah kena topup every month lak.aduiiiii

sauffie Publish time 10-7-2012 10:01 PM

Reply 47# izzah_mia

Value Pack atau PAYU? Kalau Value Pack, memang kena tambah nilai sebelum 30 hari, kalau Payu, tak kisah.

izzah_mia Publish time 12-7-2012 09:56 PM

Replyizzah_mia

Value Pack atau PAYU? Kalau Value Pack, memang kena tambah nilai sebelum 30 har ...
sauffie Post at 10-7-2012 22:01 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

value pack. dulu saya pakai x perlu topup setiap 30 hari. tunggu sampai credit abis baru topup. sejak 2 bulan ni baru mula...

sauffie Publish time 13-7-2012 09:28 AM

Reply 49# izzah_mia

Periksa dengan perkhidmatan pelanggan YES. Tapi memang puas hati kita pakai YES Valuepack, dapat panggilan dan mesej percuma.

Kalau pascabayar, pun untung kerana habis sahaja kuota data, kelajuan akan dipotong. Cuma tiada panggilan dan mesej percuma.

KatakPisang Publish time 22-7-2012 11:18 PM

dh lama gak pakai streamyx, nk upgrade unifi, blom smp cni lagi...sabo jela...
rase2 so far pakai streamyx pon ok gak...cuma rase slow sket la sbb kat opis pakai unifi...laju je rase...
klu nk kata streamyx x bagus, aku rase ok je...klu ada apa2 prob, aku tepon tm, cpt je depa respon and btindak...kdg2 x smp 24 jam depa dh resolved problem tuh...so, aku tak de la x puas hati sgt...
yg aku tak puashati, ada gakla setan2 yang curi kabel telekom depan umah aku niha..camne streamyx aku tak down...sib baek tm cepat buh kabel baru....
Pages: 1 2 [3]
View full version: Jenama penyedia internet anda dan komen anda .