athlon_crazy Publish time 19-4-2007 01:37 AM

dah call...dia ckp server dia mmg ON register_Global..reason nya ada setengah2 application yg perlu ON register_global.
kalau nak OFF...kita kena buat sendiri...kena create file .htaccess sendiri.

- Ada link dlm joomla site, kalau nak settle kan problen nie, melalui script.

satu lagi problem...aku nk upload dan Install component tp x boleh...
aku upload file.zip pastu click upload & install then kuar mgs problem loading

- tengok status "system info" zlib enable = Yes
- ada sesetengah module/component yang problem. try module/component yang lain guna .
zip atau extract dulu .zip pastu browse-->install.

[ Last edited bytrunks at 23-4-2007 03:35 AM ]

siebel06 Publish time 19-4-2007 07:03 PM

Reply #50 athlon_crazy's post

thank for athlon and all CARIan suggestions.
I just try others pluginand it successfully uploaded and installed.

yang dulunye sebab tak ada file installation.

thank juga to MOD 0001 for ur ebook. mojeros amigos :lol:

[ Last edited bytrunks at 23-4-2007 08:46 PM ]

0001 Publish time 19-4-2007 08:49 PM

Ni link ke joomla documentation:

Click sini

termasuk yang berikut:

Joomla Quick Start Guide For Editors And Administrators
Joomla SEO
Joomla Database Tables
Joomla Index Flow
Joomla Administrator Manual
Joomla Developer Manual
Joomal Users Manual Combined

winamp05 Publish time 23-4-2007 01:29 AM

tengah tunggu manual joomla dalam versi melayu punya. ehehehe..........

shaifful Publish time 23-4-2007 03:15 PM

ko boleh donload yang half siap kat Joomla-my kat bahagian donload,
maaf ler tak sempat kitorang nak buat, manyak keje lor...

p/s Kalau ada yang nak integration Joomla+VM+sistem affiliate bagitau aku.
Aku dah buat kat site aku, siapa nak dapat komisen jual template boleh daftar sana.

[ Last edited bytrunks at 23-4-2007 08:51 PM ]

nakaltitude Publish time 28-4-2007 02:00 PM

Uihh aku baru jerk pakai joomla. macam mana aku nak add shout box dia asyik tulis fail to upload jerkk ada tak yang senangnye..

dimiez Publish time 30-4-2007 04:34 PM

ada yg tak kena dgn php version 4.3.9 ke atas... aku pun ada prob yg sama...

0001 Publish time 1-5-2007 05:29 PM

Reply #26 nakaltitude's post

Ko guna shoutbox mana? Shoutbox 1.1 beta 1? Kalau yang itu and ko dapat error message ni: /install_44c619b1a393c/shoutbox.class.php does not exist!

Kalau camtu, ko unzip com_shoutbox.zip tu, buang directory "__MACOSX", pastu zip semula. Cuba install sekarang.

Good luck and semoga berjaya.

syah_avx05 Publish time 2-5-2007 01:32 PM

kau guna je module wrap... ni contoh module wrap... shoutbox tuh... http://pasti-almawaddah-tk.freeweb7.com/v1/index.php

siebel06 Publish time 9-5-2007 08:51 PM

kindly help....lost admin password for joomla

Salam semua...

minta tolong pls...baru-baru ni aku nk log on joomla aku...lps click button login...sekali keluar msg "                Incorrect Username, Password. Please try again".
aku pn x sedar bila aku tukar password aku.

aku ada update password thru back door pakai SQL tp x jadi. Password yg dh di encrypt tu dh masuk tapi bila log in still kuar msg mcm kat atas. di bawah SQLnye:-

update joomla_users
SET password = MD5('password')
where username = 'admin';

ada gak aku try encrypt siap-siap ke format md5 pastu paste kat field password dlm phpmyadmin...x jalan gak.

my prelim expection is password tu x guna encryption md5 tp pakai yg lain...tp soklan nya mcm mn nk buat supaya aku bole login semula joomla aku....pls...

0001 Publish time 9-5-2007 10:23 PM

Reply #1 siebel06's post

Ni aku dapat dari Joomla forum nyer FAQ:

Q. How do I recover my admin password?

A. You cannot recover the existing password, but you can reset it to a new password.
The passwords are stored using a one-way MD5 hash which prevents recovering the password.
But you can reset the password by editing the password field in the database.
Set the password to a known value and then you may log-in using that new password.

The password is stored in the MySQL database jos_users table password field. (change this for your table prefix if different)
Use a MySQL utility such as phpMyAdmin or MySQL Query Browser to edit this field.
Open the table, find your admin username, and then select that row for editing.
The password must be hashed, you cannot simply enter text into this field.

Set the password to a known value
- password = "this is the MD5 hashed password"
------------------------------------------------------
- admin = 21232f297a57a5a743894a0e4a801fc3
- secret = 5ebe2294ecd0e0f08eab7690d2a6ee69
- OU812 = 7441de5382cf4fecbaa9a8c538e76783
Paste the hashed password into the field, save the change, and log-in using the new password.
Immediately change your password to something more secure!

or . . .
Set the password to your own value

Online MD5 tools - here are a couple online tools to create MD5 hashed values:
- JavaScript MD5 -http://pajhome.org.uk/crypt/md5/
- MD5er -http://www.md5er.com/
Use the tools to create your own strong hashed password.
Paste the result into the passwordfield, save, and log-in with your new password.

Free MD5 utilities - for download
- MD5 & Hashing Utilities -http://www.digital-detective.co.uk/freetools/md5.asp
- SlavaSoft HashCalc -http://www.slavasoft.com/hashcalc/overview.htm
Download and use to make your own hashed password.

Other MD5 tools
There are many free MD5 tools online and as free downloadable utilities.
Google for "MD5 hash tool" and you will find many available.

artgeex Publish time 3-11-2007 10:01 AM

Jika anda seorang designer dan coder, Joomla is not the best solution

Baru baru ni, dengan tanpa kerelaan, aku telah buat satu website menggunakan Joomla. Seperti biasa, work flow nya: sediakan mockup, client cakap ok, convert to Joomla. Jadi di bawah ni adalah pendapat aku setelah seminggu mengotorkan tangan buat betul betul website ni guna Joomla secara total.

Joomla ni sebenarnya sistem yang bagus. Nak buat menu senang, kalau nak ada effect ada JA transmenu. Boleh terus linking ke archive atau ke satu page penuh. Senang nak styling different pages. Pendek kata, bagus la! TAPI (ada tapi) Berbeza dengan Wordpress (wp jadi contoh sebab aku dah biasa dengan WP), joomla tak bagi aku full control camana aku nak display information on the page. Kenapa? Teruskan membaca hehehe

Kalau ikut user accesibility dan standard, joomla sangatla jauh ketinggalannya. Kalau lupa nak letak -2 dalam <?php mosLoadModules('');?>, dia akan automatically generate tables. Kalau korang ada baca artikel pasal standard dan accesibility, table bukan untuk letak HTML code, tapi untuk display tabular data. Itupun kalau kau letak jugak -2 tu, dia still akan generate table jugak.

Dan kelemahan utama Joomla bila aku nak guna <?php mosMainBody( );?>. Yang ni aku tak boleh letak -2 (dimana kegunaan -2 untuk generate div yang sepatutnya digunakan untuk display HTML). mosMainBody ni memang macamana kau buat pun, akan generate table dalam content. Itu satu hal. Dan table dia tu dah fix, maksud aku, kalau first content diletak dalam first row, second content akan diletak dalam second row. So kalau design kau nak first content float kiri, dan second content float kanan, tak boleh jalan la. Itu yang terjadi pada design yang aku kena convert bebaru ni. Aku nak buat first full content belah kanan diikuti dengan other content belah kiri, tapi terpaksa melupakan hasrat aku tu. Untungnya, design tu memang hak aku. Tapi akan datang, kalau client nak jugak ikut design dorang, macamana?

Jadi kesimpulannya, generate table, strict dalam chmoding, tak beri full control to designer compare to Wordpress yang cuma generate content bukan display, Joomla is not the the best solution for a designer and a coder untuk bina sebuah laman web yang complicated. FYI, website yang aku buat tu simple je. Kalau yang complicated, entah agaknya crame tangan aku ekekeke

Sekian bebelan aku pada hari ini. Kalau ada yang nak bantah dan nak beri input dan tips untuk fully utilize(?) Joomla, dipersilakan.

zacko_inc Publish time 3-11-2007 10:21 AM

ala standard la...tapi ko nak buat fully customize ikut citarasa sendiri payahla.. dah sah sah org lain yang buat so kite just plug n play.. nak cepatkan keje....

macam beli rumah gak.. nak rumah ikut citarasa sendiri beli tanah develop ikut kepala kita.. kalo beli rumah taman samada buat renovation sikit lepas tu decokan...

so far aku ngan joomla takde masalah...cume pepandai la edit coding die untuk placing content..

artgeex Publish time 3-11-2007 10:31 AM

Reply #2 zacko_inc's post

terima kasih atas komen anda :loveliness:

first of all, sebab tu aku letak designer dan coder sebagai tajuk, sebab ni berkaitan dengan kita design dan kita nak design tu diimplement dalam joomla. dan masalahnya, dengan wordpress aku boleh buat ikut design aku :L tak kira kat mana aku nak letak certain section, boleh je, sebab dia cuma generate data, bukan generate how to display the data

sebab tu aku bukak topic ni, sebab ramai orang cakap joomla ni the best cms solution, which i dont think is true. dan client yang besar besar tak nak guna wordpress sebab diorang dah set wordpress is a blog system, not a cms. tapi sebaliknya aku rasa WP ni yang the best cms solution

kalau ikut standard dia, memang senang nak coding joomla ni, kat top dan sidebar letak menu, lepas tu tengah letak content. habis cerita.

tapi ada client dia nak website dia nampak 2.0, kena ada welcome section, sebelah kena ada latest news blablabla tapi taknak guna wp, nak guna joomla jugak, dimana joomla restrictkan design tu kat situ, dengan generate sendiri table dia tu tanpa diminta (cewah)

kalau anda ada tips nak pecahkan table yang digeneratekan tu encik zacko, saya sangatla teringin nak belajar, sebab aku dah carik tapi tak jumpa, sudahnya aku ikut je la kehendak joomla nak buat dua row :L

akira_nagasaki Publish time 3-11-2007 11:14 AM

artgeex pernah gunakan ijoomla magazine atau ezine tak? kalau pakai component tu aku rasa boleh untuk kita design macam yang kita nak terutama untuk muka depan sekali tu..

pada aku plak.. mang aku suka guna joomla pasal lebih cepat dan senang nak manage content kalau berlambak2.. sebab joomla tu sendiri adaalah content management system pasal dia ada section, categories yang senang kita nak pecahkan content dan susun secara teratur :)

artgeex Publish time 3-11-2007 11:39 AM

Reply #4 akira_nagasaki's post

haah, itu kelebihan joomla, section dan categorynya teratur, aku buat menu secara automatic pun senang

tak pernah lagi dengar pasal tu, thanks, nanti aku akan tengokkan module tu

0001 Publish time 3-11-2007 03:35 PM

Reply #5 artgeex's post

Ko punya problem ni berlaku sebab ko guna existing template kemudian modify ke? Atau problem ni dari original template ko?

Bukan apa, tapi aku pernah ada problem lebih-kurang camni dulu... sebab aku amik existing template and modify tu. Client nak customise lagi dah payah lari2. So terpaksa blajar buat template sendiri - kerja delay 2 minggu sebab tu. :funk:

artgeex Publish time 3-11-2007 05:51 PM

Reply #6 0001's post

100% buat sendiri, walaupun aku takde pengalaman buat joomla punya template

sebab yang designnya aku, so kalau guna template orang kan susah nak implement

tapi bila guna mosMainBody tu la jadi masalah generate table pulak tu, aku cari dalam google, dorang cakap mosMainBody tu memang tak boleh letak -2, memang dia akan jugak nak generate table

:L

0001 Publish time 3-11-2007 07:03 PM

Reply #7 artgeex's post

Alamak... server ofis aku yang ada joomla tu diaorang tutup this weekend so aku buat ni ikut memory jer...

Ok, aku tak pasti if cara ni works but maybe cara ni boleh pecahkan tables ko... masuk ikut Administrator kat MENU. Bukak menu yang ko guna... kemudian bukak nama front page ko tu. Kat belah kanan ada PARAMETERS. Kat situ ko boleh adjust columns, links etc. Cuba adjust # columns situ.

Mintak2lah cara ni dapat settlekan problem ko. Good luck.

artgeex Publish time 3-11-2007 10:38 PM

Reply #8 0001's post

first sekali, thanksss!!!

tapi yang tu aku dah tau

maksud aku macam ni

[ ni full content ] [ ni floating related links ]

ni aku nak apply kat tempatyang guna mosmainbody

tapi sebab dia generate camni

<table>
<tr>
<td>full content</td>
<tr>
<tr>
<td>links yang berkaitan</td>
</tr>
</table>

maka aku pun terpaksa lupakan hasrat aku tu. ada cara lain tak? :(

detailsnya aku buat satu page untuk blog section. dalam tu yang jadi full content adalah description untuk section, dan yang jadi links nya adalah entries untuk sections tersebut.
Pages: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13
View full version: All About JoomLA Here