Darienna Publish time 3-5-2011 10:54 AM

Cucur Bawang & Kopi 'O' - Bagus!!!

Saya baru saja selesai membaca buku ini.. Susunan dan jalan ceritanya bagus. Saya tertarik untuk membacanya sampai habis.

Cuma yang menjadi kemusykilan saya adalah mengapa plot cerita ini sama dengan drama bersiri mandarin kegemaran saya, Down with Love. Yang dibintangi oleh Jerry Yan & Ella Chen.

Jika persamaannya sedikit mungkin itu secara kebetulan, tetapi plot cerita seolah-olah di adaptasi ke dalam masyarakat melayu. Ini cover version drama siri itukah?

Ini memnyebabkan saya terfikir berbaloikah rm25.90 yang telah saya laburkan sekadar untuk membaca cerita yang sama. Kesal bila hajat di hati ingin menikmati pengalaman baru yang ingin di sampaikan oleh penulis tapi ini yang di terima.

Entahlah, tepuk dada tanya selera. Cuma saya rasa seperti sedikit tertipu...

nozanoor Publish time 3-5-2011 11:40 AM

Kita nak beli la buku ni....

khayzl Publish time 3-5-2011 01:25 PM

i pun dah baca lama... tak suka sgt... mula2 jer ok... lama2 plot2 nyer seolah2 sama ngan drama... yang tak tahan tu, terlalu banyak peristiwa kebetulan dlm novel nie... sgt2 memboringkan... gaya bahasanye pun tidak matang...

Incanto Publish time 3-5-2011 01:36 PM

siapa penulis & publisher buku ni?

mijot Publish time 3-5-2011 03:53 PM

Reply 4# Incanto

penulis - hasrudi jawawi
penerbit - buku prima

http://www.bukuprima.com.my/imgCvr/165666_497638262696_105406577696_5792590_5086737_n.jpg

Darienna Publish time 3-5-2011 08:42 PM

Reply 3# khayzl

Macammana tak banyak sangat kebetulan, adaptasi terus dari idol drama.

khaly Publish time 3-5-2011 08:56 PM

ni bukan penulis buku dengan kaki novel yg org kata sama dgn citer korea ke hape ntah

crystal_grey Publish time 3-5-2011 10:27 PM

nice book...sesuai untuk ringan kan otak

asyriqa Publish time 3-5-2011 11:03 PM

yess...sebiji cedok dari cerita Down With Love... menyesal bangat beli... tapi dah terbeli nak buat macam mane kan... hadap je la... utk nak puaskan hati lagik suruh anak baca... anak pun cakap sebiji cedok dari cite tuh..... aku baca separuh je pas tu stop ... tak de ati nak teruskan bacaan lagi... kuciwaaa..:dizzy:

songketenun79 Publish time 3-5-2011 11:27 PM

saya tak pernah tengok citer down with love ni....tapi beli gak novel ni sebab terhasut dek dari forum ni jugak lah...hehehe...kira ok jugak tak terasa tertipu

tapi dok terpikir jugak kenapa BP/penerbit boleh lepaskan buku ni bukan dalam kategori ciplak/plagiat ker ???

cmf_wakanabe Publish time 4-5-2011 08:58 AM

Novel byk juga ceritanya ala-ala drama. Malah ada juga seperti laluan hidup kita sendiri. Bebaru ni MAID kakinovel pun dah mcm cucur bawang. Namun senang ke nak ciptakan ayat, ciptakan plot dan hidupkan watak dalam novel melalui cara penulisan? Cakap memangla senang tapi nak membuatnya susah. Anyway syabas kepada CUCUR BAWANG & KOPI O.

crystal_grey Publish time 4-5-2011 04:04 PM

I tak pernah tgh down with love..jadi enjoin baca..

silverstar333 Publish time 4-5-2011 06:55 PM

ReplyIncanto

penulis - hasrudi jawawi
penerbit - buku prima
mijot Post at 3-5-2011 15:53 http://mforum1.cari.com.my/images/common/back.gif

Biasa kenal buku2 Hasrudi ni cite2 seram je...
Agak dia baru nk berjinak2 genre lain....
cite2 seram dia ok je...

Darienna Publish time 5-5-2011 11:10 AM

Reply 9# asyriqa

Tu lar pasal...nyesal pun ada gaks membelinya. sebab selalunya saya beli buku untuk membaca kreativiti si penulis....

Kalau memang sedia ada itu dinyatakan cerita adaptasi..ok lar....

tu yang selalu berbelah bagi nak beli buku penulis baru ni.

Rm25.90....baik beli buku citer siti rosmizah....

Darienna Publish time 5-5-2011 11:15 AM

Novel byk juga ceritanya ala-ala drama. Malah ada juga seperti laluan hidup kita sendiri. Bebaru ni...
cmf_wakanabe Post at 4-5-2011 08:58 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

memang paham kadang kala cerita tu secara kebetulan. Tapi Cucur Bawang & kopi 'O' bukan kebetulan atau inspirasi tapi di ceduk nya bulat-bulat dari drama itu. ada ker patut?

Kalau nak ambil idea pun sikit jadi lah, lepas tu improvised ler... tak bole?
Siapa kata tulis buku ini senang, sebab itulah saya kesal apabila orang tak menghargai prinsipal menulis buku ni...

qaisara2007 Publish time 6-5-2011 03:37 PM

Saya setuju dgn kata-kata wakanabe. Bahagian novel tak semestinya dicedok dari novel lain. Bagi saya itu cume idea yg sama. Bab2 idea yg sama ni dah menimbun berlaku. Mcm cerita bollywood byk cedok dari filem barat. Mcm filem kita pun ada jugak cedok dr filem luar. Contoh cinta kolesterol sama mcm love on diet dan shallow hall. Bagi aku kalau novel sama ngan novel lain atau filem sama ngan filem lain, itu memang tak patut. Tapi kalau novel sama mcm drama itu dah lali. Sebab bukan mudah nak menghidupkan watak dan membina ayat utk jadikan novel. plot kalau tersilap sikit aje pun dah jadi tergantung apalagi jika nak wujudkan apa2 konflik dlm novel. ( terjumpa jugak novel maid tu, memang sama mcm CB&KO.)

skymania Publish time 6-5-2011 09:29 PM

dah beli dah baca..kali pertama..rasa macam ak lojik jeh..curik cekodok semata-mata..:lol: mmg ada skit2 macam down with love..tp part ngasuh anak2 tuh jeh ar..pastu sker ngan pengasuh..pastu bab cinta bersegi2..tuh mmg sngt sama..:lol:

dlm down with love - hero carik pengasuh tuk jaga anak2 buah die..pastu anak2 buah die di ambil balik oleh mak kandung derang..hero sker heroin..tp selow..pastu kawan baik rembat heroin..sbb seken heroin nak balik kat hero..:lol:

zeeghaz Publish time 7-5-2011 05:54 PM

Saya pun dah beli novel masa Pesta Buku di PWTC baru-baru ni.

Memang best. Dah ulang beberapa kali membacanya.

Ariana Publish time 17-5-2011 05:59 PM

Reply 15# Darienna

Kalau nak komplen sini je tak guna, bek gi wall buku prima kat facebook. Nak juga tengok apa kata org2 Buku Prima plak. Sbb kat sana tak sorang pun kata cedok. Tu yg pelik, saya tak tau gi, coz tak pena baca citer ni. Tak pena tengok filem tu jg.

mijot Publish time 17-5-2011 08:01 PM

Reply 19# Ariana

kekadang bila komplen kt wall FB diorg pun tak berguna juga...
sbb kekadang diorg tak boleh nak terima hakikat...
pembaca lain pun sama juga...
nanti ada lah nampak ayat fav : minat/selera lain-lain...

saya juga pernah bagi komen kt penerbit (bukan alaf dan BP)...
apa yg saya dapat adalah, makian drpd diorg dan posting saya dipadamkan...
tak semua org boleh terima nasihat...
lepas tu sy tak coret apa2 pun FB mana2 penerbit...
saya lebih suka luahkan kt forum ni...
di sini saya dapati byk komen yg lebih mendalam/bernas...
Pages: [1] 2
View full version: Cucur Bawang & Kopi 'O' - Bagus!!!