coklatchip Publish time 27-4-2011 12:23 AM

surat cinta..cerpen berangkai..

Pagi..Waktu yang membuat aku rasa benci..Benci nak tempoh hari yangmenyakitkan..Kenapa kena hidup macam ni? Lepas putus dengan Haikal meninggaldunia 2 tahun lepas
aku rasa tak adamakna lagi.Aku selalu merindu ,menangis….Semua suruh aku lupakan Haikalmacam mana aku nak lupakan?! Dia suami aku ! Suami yang selaluberjanji bersama sampai tua ! Nape kau sanggup tinggalkan aku sorang-sorang?“Nasib baik kau tak de anak kalauntah apa jadi kat kau ni,” Ayat yang menyakitkan hati aku kuar dari mulut Farasemalam.Nak aja aku halau dia dari rumah aku.Aku tak tahu kenapa aku boleh jadibaran cam tu sekali.Mungkin Fara yang cakap ,kawan yang selalu tikam aku darizaman sekolah dulu.Fara selalu cuba dekatkan diridengan Haikal.Nasib baik Haikal jenis tak layan perempuan.Ntah nape 2 tahun lepasHaikal meninggal tiba-tiba dia datang balik.Lepas tu sibuk suh aku lupakanHaikal,ingat aku ni lepas putus cinta ke..?Argh..! Aku rindu Haikal ,rindu pagi-pagidia buatkan aku kopi O.Bau harum kopi yang membangunkan aku dari lena bersamasenyuman manis Haikal mengucapkan selamat pagi lengkapkan hari aku.

coklatchip Publish time 27-4-2011 12:57 AM

“Su sampai bila nak cam ni dia dahtenangkan sana tu,” mak mertua aku yang setia datang menjenguk aku tiap hujungminggu.Aku just diamkan diri je,beratmulut ni nak menjawab.“Su..Dengar cakap mak teruskanhidup Su,tak yah la sampai lupakan dia but teruskan hidup,” erat pelukan makHaikal di depan pintu .Malam ni aku membongkar semua albumgambar.Senyum sendiri aku tengok gambar kawin,honeymoon..Then aku rasa ada betul cakap makHaikal,aku kena teruskan hidup tu tak bermakna aku lupakan dia.Aku nak buat azam baru ! Yeah !Pipi aku basah bila aku tengokgambar Haikal masa sekolah.Rindu….Pagi datang lagi..Untuk pertama kali Aku bangun tanpakeluhan..Lepas je mandi aku nak buatsarapan.Kosong..Peti ais kosong..Sebelum ni kalau aku lapar akuorder Mcd je.Masak langsung tak de semangat.Aku tarik nafas dalam-dalam kena gikedai ni.Hish! cam ne ni?Enjin kereta dihidupkan,kaki terasamenggigil dah lama tak drive kereta.Tersengguk-sengguk kereta manualaku drive ni.Dah la break emergency betul-betul depan kedai runcit Rama.Matasemua tengok aku.Jalan je la..Tak banyak yang aku beli beras,roti,sawi,bawangmerah,bawang putih,cili api ngan telur je.Rasa tertarik nak singgah kedaibuku terpakai,dah lama tak baca buku.Aku selak sikit-sikit kepala agak peningnak baca semua aku pilih novel PS I Love You from my favourite writer CeciliaAhern ,main ambik je sebab dah lama nak baca tapi 2 tahun tergendala.Sampai rumah aku tak jadi masakterus nak baca novel.Selak sehelai demi sehelai walaupun tak de bau buku baruaku redha.Ngah seronok selak menyelak tiba-tiba de surat jatuh dari buku tu.

jingga007 Publish time 28-4-2011 02:19 PM

err ni cerpen ke? novel? :o
Pages: [1]
View full version: surat cinta..cerpen berangkai..