CARI-HBZ Publish time 15-3-2024 05:42 AM

Ruhainies Harap Bella Astillah, Aliff Aziz Tak Berpisah - “Saya Sayangkan Persahabatan Saya Dengan Bella"

https://uf.cari.com.my/forumx/mforum/portal/202403/15/054241e6bq3bit443w4p1b.png

“Saya berharap dia (Bella) dan Aliff tidak akan berpisah.”

Demikian kenyataan pelakon Ruhainies yang berharap Bella Astillah tidak meneruskan hasrat untuk berpisah dengan suaminya, Aliff Aziz selepas rentetan kes dicekup berkhalwat dan bersekedudukan di sebuah kondominium mewah baru-baru ini.

Ruhainies atau nama lengkapnya, Nur Ruhainies Farehah Zainul Ilyas, 32, memohon maaf atas kekhilafan selain mahu berbincang dengan Bella demi menjaga hubungan baik sebagai rakan.

“Saya ingin memohon maaf kerana membiarkan perkara ini berlarutan tanpa kenyataan dan menyebabkan beberapa pihak memanipulasikan pelbagai fakta yang tidak benar dan tepat.

“Saya sayangkan persahabatan saya dengan Bella dan berharap dia dan Aliff tidak akan berpisah.

“Saya juga terbuka untuk berbincang dengan Bella apabila dia sudah bersedia,” katanya dalam menerusi Instagram.

Ujar Ruhainies lagi, dia dan Aliff hanyalah rakan yang dikenalinya termasuk ahli keluarga sejak 10 tahun lalu.

“Saya ingin menegaskan bahawa saya dan Aliff hanya kawan biasa serta bekerjasama dalam drama yang kami bintangi.

“Aliff juga merupakan rakan dan kenalan keluarga saya sejak 10 tahun yang lepas,” ujarnya lagi.

Hari ini, Ruhainies tampil membuka mulut mengenai isu dia dan Aliff diserbu pihak Jabatan Agama Islam Wilayah Persekutuan (Jawi) dan Polis Diraja Malaysia adalah bertujuan pertemuan keluarga.

Terdahulu, Bella sudah memfailkan permohonan perceraian terhadap suami, Aliff di Mahkamah Syariah Wilayah Persekutuan, Jalan Duta, Kuala Lumpur pada Isnin lalu.

Sebutan kali pertama berlangsung semalam namun kelibat Aliff tidak kelihatan kerana terikat dengan penggambaran.

Sejak minggu lalu, nama Aliff menjadi bualan hangat selepas ditangkap khalwat dengan pelakon Ruhainies di sebuah kondominium mewah di ibu negara awal pagi Sabtu lalu.

Kedua-duanya dibebaskan dengan jaminan dan bakal dibicarakan di mahkamah dalam tempoh terdekat.

Sumber – KOSMO! ONLINE

nw111 Publish time 15-3-2024 05:47 AM

I kalau blh bln puasa ni X nk la komen yg X elok..tapi bila baca ni..mmg pompuan ni sejenis sial muka tembok betul ye...

kaedahnya Publish time 15-3-2024 06:47 AM

only sorry u get caught

noor2 Publish time 15-3-2024 07:01 AM

Perempuan ni mmg licik, jahat, selfish sungguh...betul2 muka tembok...serius jahat sgt

zehra2 Publish time 15-3-2024 07:03 AM

sedih tengok anak2 comel kena hidup keberantakan begitu.

noor2 Publish time 15-3-2024 07:04 AM

Mentang2 kawan dia lembut ...bodo2 alang...bermuka2 sungguh depan kawan pura2 baik..belakang hancurkan hidup

Shayang Publish time 15-3-2024 07:23 AM

Takyah la masuk campur hal umah tangga member tu dia plak sibuk tanak bg org tu bercerai
Narsistik la ko ni
Kawan ko nk bercerai ke apa tu urusan dia,dia lebih kenal laki dia berbanding ko yg tak abis2 dgn “dah 10 tahun kenal”
Lagipun ko cuma kawan je kan, aliff dtg umah pun sbb nk mkn je kan..

KelisaSilver Publish time 15-3-2024 07:40 AM

poyo la ko kemut. acah2 je. selama ni ni ko tak pikir pulak semua tu sblm g mengatal ngan laki org tu? tepuk sblh tgn tak bunyi. bodo tu simpan sikit.

anony-mous Publish time 15-3-2024 07:43 AM

Plot twist - bella n ruhainies dah rancang nk perangkap alip ;P

asfaz Publish time 15-3-2024 08:01 AM

Edited by asfaz at 15-3-2024 08:02 AM

Cehhh...kalau kau sayangkan persahabatan dgn Bellah takdenya kau angkut laki dia masuk rumah dgn alasan nak makan2. Dah kawan lama. Org kalau betul2 baik ,dia jemput anak bini sekali Walaupun annoying ke apa bini tu.
CCTV yg bergetayangan pun bukan hari kena tangkap kan. Tu bulan 2 punya. Berapa Kali suami sahabat kau tu masuk rumah? Kali ni aje kantoi. Kalau tak kantoi,mesti seronok alipp lepak rumah kau kan? Maklumla dah lama kenal:bye:
Korang takleh tggu akak kau kat bawah? Btw screenshot wassap dgn akak kau pun takde pun kau cakap ada alipp ,takde pun akak kau cakp dia sangkut jem.

prizadane Publish time 15-3-2024 08:01 AM

Kalau betul kau sayang bella, kau akan text or call Bella dulu before ajak Alep teman kau ke, masuk rumah kau ke, or angkat barang kau.
Tapi ada kau buat camtu?
N it sayang Bella, ha ajak Bella dinner sekali.
Motip ajak laki kawan dinner dengan family kau? Walaupun alep tu kawan dgn kau, tapi dia laki kawan kau. Kalau bujang tu, aku faham la jugak.
Pastu kau dah penat shooting, takkan balik rumah nak masak lak? Serious tak logik.

matjerk Publish time 15-3-2024 08:02 AM

Edited by matjerk at 15-3-2024 08:04 AM

Kenyataan kemut ni, byk sgt perlu dipersoalkan
1. PA yg konvoi bersama tu tercicir ke dlm perjalanan? Tak ikut sama?
2. Bella as sahabat yg disayangi tu, tak dijemput sama ke?
3. Brg2 shooting apa, yg smpai kena Allif berangkut sama2 smpai masuk ke rumah tu?
4. Boleh ehhh masuk2 terus tutup pintu, sedangkan hanya berdua lelaki dan perempuan?
5. Makan malam apa, yg smpai jemputan baru nak dtg, host baru tiba ke rumah? Baik korang makan2 kat kedai je?
6. Bella pun ada sekali depan rumah dgn Jawi.. kenapa kau x call bella, explain situasi? Kenapa kau biarkan bella pun tertunggu2 kau bukak pintu? Kata sahabat lama, tp mcm stranger pulak? Ke bella dtg sebab nak makan malam sekali? Dah mcm bermusuh pulak dgn bella?
7.Yg katanya penah Aliff ke situ jugak, sebelum hari kejadian, yg tu pun utk makan bersama ke?

matjerk Publish time 15-3-2024 08:05 AM

Shayang replied at 15-3-2024 07:23 AM
Takyah la masuk campur hal umah tangga member tu dia plak sibuk tanak bg org tu bercerai
Narsistik l ...

Dah 10thn kenal..tp mkn mlm x jemput bella ye?

MINNIElove Publish time 15-3-2024 08:05 AM

perangai sebijik su min dlm marry my husband.. diamlah pempuan

asfaz Publish time 15-3-2024 08:06 AM

matjerk replied at 15-3-2024 08:02 AM
Kenyataan kemut ni, byk sgt perlu dipersoalkan
1. PA yg konvoi bersama tu tercicir ke dlm perjalanan ...

Wassap dgn kakak dia pun tak bgitau pun alep ada kat rumah
Kakak kata sangkut jem,tp takde pun dalam wassap tu.
Kenapa tak tunjuk dari awal wssp kakak yg konon otw tu?
Pegawai yg Jawi yg ketuk pintu takkan tak kenalkan diri .
Duduk kondo bukan setinggan /flat yg risau keselamatan diri

Yg sebenarnya tak sangka kantoi dgn Jawi kan;P

matjerk Publish time 15-3-2024 08:09 AM

prizadane replied at 15-3-2024 08:01 AM
Kalau betul kau sayang bella, kau akan text or call Bella dulu before ajak Alep teman kau ke, masuk...

Yg 25feb ni pun... amgkut barang gak ke? Dah mcm pencacai angkut najis.. eh silap, angkut barang dah Alep ni.. PA mana?
OKU ke kemut ni, x leh angkut sendiri.. nmpk mcm kecik je brg tu... brg mcm tu ke yg nak di bawak naik tu? Or brg dlm skinny jeans tu yg tgh memuncak2 naik? Walaupun 2cm...

matjerk Publish time 15-3-2024 08:11 AM

asfaz replied at 15-3-2024 08:06 AM
Wassap dgn kakak dia pun tak bgitau pun alep ada kat rumah
Kakak kata sangkut jem,tp takde pun dal ...

Oo ada wasap proof ke? Jap nk cari..

asfaz Publish time 15-3-2024 08:14 AM

matjerk replied at 15-3-2024 08:11 AM
Oo ada wasap proof ke? Jap nk cari..

Barebow77 Publish time 15-3-2024 08:19 AM

Ibarat kau simbah minyak gas ka petrol ke api..pastu kau pon acah2 la kol bomba..sementara bomba nak sampai habis hangus rentung rumah tue..pastu kau pon acah2 tergezut..

mamapea Publish time 15-3-2024 08:21 AM

asfaz replied at 15-3-2024 08:14 AM

pkl 11 baru hbs...sampai kondo tu 11.30...make sense la kalau shooting kt tmpt lain...
setengah jam perjalanan...kalau btl2 jem mau 1-2 jam jugak...dia brp lama dok KL ni?
Pages: [1] 2 3 4
View full version: Ruhainies Harap Bella Astillah, Aliff Aziz Tak Berpisah - “Saya Sayangkan Persahabatan Saya Dengan Bella"