CARI-HBZ Publish time 15-3-2024 05:33 AM

Ruhainies Jemput Aliff Aziz Dinner Bersama Keluarga, Sekadar Berborak Dalam Rumah Sementara Tunggu Risteena Datang

https://uf.cari.com.my/forumx/mforum/portal/202403/15/053333oauvickka5klcuif.png

Pelakon Ruhainies akhirnya membuka mulut menceritakan kejadian sebenar yang berlaku antaranya dengan penyanyi, Aliff Aziz pada Sabtu.

Menerusi hantaran terbaharu di Instagram, Ruhainies memohon maaf atas kelewatannya memberi kenyataan berhubung isu tersebut kerana komitmen kerja.

"Saya tidak mahu terburu-buru memberi kenyataan bagi mengelakkan disalah erti atau dimanipulasi oleh mana mana pihak."

Dalam pada itu, pelakon berusia 31 tahun itu memberitahu tujuan Aliff Aziz ke rumahnya adalah untuk makan malam bersama keluarganya.

"Risteena maklumkan kepada saya, dia dalam perjalanan ke rumah saya, namun, tersangkut dalam kesesakan lalu lintas. Jadi, saya buat keputusan untuk naik ke rumah dan letakkan barang keperluan shooting saya."

"Kemudian, saya dan Aliff sempat berborak sementara menunggu dan tidak lama kemudian, pintu rumah saya diketuk.

"Saya ingatkan, itu kakak saya sebab dia cakap, dia dah nak sampai. Tapi, apabila mendengar suara lelaki, semestinya saya takut untuk membuka pintu atas faktor keselamatan."

Setibanya Risteena di rumah tersebut, dia mendapati terdapat beberapa individu di situ termasuk pihak JAWI, polis, media dan isteri kepada Aliff Aziz iaitu Bella Astillah.

https://uf.cari.com.my/forumx/mforum/portal/202403/15/053229a4uph7ss0ghoh4g9.png

"Dia maklumkan kepada mereka, dia memang sepatutnya dah sampai dan berada bersama di dalam rumah kerana sudah berjanji untuk turut serta. Tapi, disebabkan kesesakan lalu lintas, dia terpaksa ambil masa lebih lama memandangkan keesokan hari adalah hujung minggu’."

"Jadi, atas faktor keselamatan dan untuk mengelakkan sebarang perkara tidak dingini berlaku, kakak saya meminta supaya saya tidak membuka pintu dahulu."

"Setelah berbincang dan ada budi bicara agar pihak berwajib sahaja yang ada di depan pintu, barulah saya buka."

"Selepas dijalankan pemeriksaan, tidak ada apa-apa berlaku. Tetapi, hanya mengikut prosedur yang perlu dilakukan oleh pihak berkuasa, saya hanya perlu memberi keterangan sahaja. Setelah selesai, saya kembali ke rumah."

Sementara itu, Ruhainies mengakui dan memohon maaf atas kekhilafannya yang boleh menimbulkan fitnah orang ramai.

Sumber: Instagram/OhBulan

3chanceno Publish time 15-3-2024 05:42 AM

Akhirnya, tu yg nak di khabarkan. Ok kita tunggu laporan jawi pulak. Jawi boleh je mintak cctv dari condo untuk beberapa hari sebagai bahan bukti. Tak terkecusli chek msg2 yg ada kat hp masing2.

bawaku_terbang Publish time 15-3-2024 05:49 AM

sesungguhnya aku berpuasa. haritu bukan kata alep ajo niat puasa ke. oh sekali la eh

cik_ingeniare Publish time 15-3-2024 05:50 AM

Punya lama nak keluarkan statement, ni je ye hujahan balas.. takpe, kita tunggu laporan JAWI lepas ni kot kot boleh tiau dua ketoi ni:shutup:

Piramida Publish time 15-3-2024 05:51 AM

Ikutkan mcm kelakar2 mangkuk ayun je kenyataan tu.... Tp oklah side mereka kan. Bebas mereka nak defend waima apa reason pun baik lawak or bodoo.

miss_strangers Publish time 15-3-2024 05:51 AM

Standard level karangan budak tahap 1. Xde fakta, hujah yg valid n concrete. Ko ada Spm ke x ni yonis?

arffa Publish time 15-3-2024 05:52 AM

Kalau jemput makan kenapa Alif seorang? Nak elak fitnah sepatutnya jemput Bella. Apa ke bangang alasan ko. Selamat beberapa hari tunggu bagi statement ini alasan yang paling bernas ye

noor2 Publish time 15-3-2024 05:53 AM

Kata Bella kawan baik...knp ko jemput laki dia je..

Haha...#£%^*....ok..maki guna symbol jela

lolipopmanish Publish time 15-3-2024 05:54 AM

Kelakar wehhh statement dua ketol ni ;P iols yakin dorg tak sangka kene serbu maklumlah condo mewah pulak, biasenye org2 situ buat hal sendirik jeee

Yaya04 Publish time 15-3-2024 06:03 AM

Setelah behari2 brain storm dgn aliff mmg nampak statement kau 2 org ni level konar baring. Rajin naww ehh si alif jd kuli batak kau nak drop brg shooting lah.

Bella tuh nak move on, kau jgn mandai2 sruh dia get back dgn alif. Puihhhhh dasar perempuan tak tahu malu.:curse:

Mimo.mimo Publish time 15-3-2024 06:06 AM

Sebab statement ni ke alep taknak seraikan bella? Kalau dah berkali2 naik rumah rurunes, takmustahil kan

asudau Publish time 15-3-2024 06:15 AM

entah la dik, kalau salah minta maaf dan bayar je la denda mahkamah tu dik. buang masa naik turun court ni sebab hal khalwat je..
banyak lagi kerja acik2 gomen mahkamah syariah tu dik nak buat...

doubleA Publish time 15-3-2024 06:19 AM

Charge deme bersekedudukan kan, dan bukan malam tu je kantoi, dah few risikan sebelum ambush kan? Laki (alep) masuk dalam rumah tak takut pulak, tiber laki2 (jawi/polis) ketuk pintu rumah takut pulak :lol:

Yelah kemut, ko dgn alip jela betul, jawi/polis/nabelah yg salah :lol:

Barebow77 Publish time 15-3-2024 06:19 AM

Eh bukan ke kak ko datang lepas ko telepon kantoi kena ambush..aku mcm ada baca mcm tue masa 1st day kena tangkap..tapi dinasihatkan beredar oleh pengurusan or jawi kalau tak salah la..

Ini dah keluar skrip nak makan2 pulak..apa training nak bersahur ramai2 ke sempena nk sambut ramadhan..awat tak ajak bella join sekali..kata bestie..

Meolls tak dok ibu kota..so nak tanya la..ibu kota mmg jammed ya walau dah tengah
malam..maaf la meolls dok desa nan permai..ada la jammed tapi peaks hour jelah..

Cuma takzabar nak dengar cite dari mulut alip pulak pasal makan2 nie..sampai hati makan tak ajak bella..punyalah setia bella kat ko..time potluck boleh terlupa bini lak..apo..:huffy

Hypothetically Publish time 15-3-2024 06:24 AM

Dah berapa ramai org di tangkap khalwat kat msia, dia ni jahil sgt ke tak tahu undang2 negara sendiri??Kalau tolong angkat kan barang, dah letak barang2 cepat2 keluar boleh tunggu diluar atau lobi, ataupun buka pintu luas2 jadi org boleh nampak korang sembang je. Apa benda berduaan kat dlm rumah, in closed door, berapa lama agaknya sblm pegawai2 tu sampai, tambah lagi 30 minit sblm buka pintu??

honeybee1802 Publish time 15-3-2024 06:25 AM

Lama betui si alep makan...3 jam..

KidiX Publish time 15-3-2024 06:31 AM

Kejadah apa ajak laki org makan balik rumah malam2 buta. Dh la sepatah x inform bini dia bestie ko tuh.Ko baik dgn bini dia, patut ko suruh dia balik awal jumpa anak bini. Dasar sundellsss x tau batas.

Manusiabesa Publish time 15-3-2024 06:38 AM

Gitu je kemut2 ni gula2kan rkyt mesia. Dia punya lembam tu mmg mcm budak blajo takat pmr je ek.
Mkn2 apa lewat mlm menghampiri pagi? Mkn batang je yg logik time2 ni. Mana ada org mentekedarah nasik time ni. Aje gile.

Mkn2 apa jemput laki besti je tp besti x hajak? Babi tol.

Yg heran tgh mlm buta minx tlg suami bff angkt brg naik rumah. Tgn dh lumpuh agaknya. Gabung pulek dgn suami besti tu nak buat.... eh bebal. Nape bkn dri dulu ko je yg kawen dgn alep bkn bella..

Xpe kemut ko rilek. Siang satgi jawi bg kterangan balas kau mendapat malu. Besok ko xkn tau dh nk letak muka kt mana. Kalini mmg btul2 ko jatuh air muka mak ko yg hodoh juga tu. Dasar anak beranak kampung baru nk merasa pekan. Eh sian...

asfaz Publish time 15-3-2024 06:45 AM

Yaya04 replied at 15-3-2024 06:03 AM
Setelah behari2 brain storm dgn aliff mmg nampak statement kau 2 org ni level konar baring. Rajin na ...

https://www.instagram.com/p/C4gEH3TyvL6/?igsh=MWRrZ2o0NXM4YmczZg==

abadi84 Publish time 15-3-2024 06:47 AM

Pagi2 buta jln sesak kat mana oii??
Pages: [1] 2 3 4
View full version: Ruhainies Jemput Aliff Aziz Dinner Bersama Keluarga, Sekadar Berborak Dalam Rumah Sementara Tunggu Risteena Datang