CARI-HBZ Publish time 13-3-2024 09:03 PM

Norreen Iman Tak Dapat Tahan Sebak, Neelofa Kongsi Tips Kekal Istiqamah - "Istiqamah Itu Berat, Ringan Itu Istirehat. Tapi Paksalah Diri"

https://uf.cari.com.my/forumx/mforum/portal/202403/13/210248sb5j4adaiwwrevbh.jpg

Pengacara dan usahawan terkenal, Neelofa memberi tips untuk kekal istiqamah bagi memperbaiki diri dan melakukan amalan yang baik.

Menerusi program bual bicara MeleTOP Moreh, Neelofa dijemput sebagai pengacara dan pelakon Norreen Iman sebagai tetamu jemputan.

7345510644600376577

Semasa temubual itu, Norreen tidak dapat menahan sebak apabila bercerita pengalamannya yang terdetik hati untuk pergi menunaikan ibadah umrah.

"Kalau kita terfikir, dia sama ada kita fikir dulu baru monolog atau monolog dulu baru fikir."

"Jadi, saya dengar macam tak tahu lah suara saya yang fikir ke, dia macam ‘pergi umrah Norreen’.

"Aku rasa aku sorang-sorang dalam bilik ni. Nak dekat 5 minit juga."

Dalam pada itu, Neelofa memberi kata-kata semangat dan berpesan seseorang perlu mencari ilmu untuk kekal istiqamah.

"Hidayah Allah tu datang kepada semua orang tapi tinggal diorang nak grab atau tidak sahaja."

"Istiqamah itu berat, ringan itu istirehat. Tapi paksalah diri kalau kita nak perbaiki diri.

"Carilah ilmu kerana ilmu itu adalah kunci kepada hidayah."

Sumber: TikTok @mymeletop/OhBulan

tahanie Publish time 13-3-2024 09:08 PM

Kau manjang pakai satin. Baju siap tuck in. Kerbau pun terbang

Mizlyn Publish time 13-3-2024 09:08 PM

Baru lagi...

vee_zara Publish time 13-3-2024 09:55 PM

Jah lop ni masih tak faham ka pakaian yg tak menarik perhatian. Baju pun masih kelihatan menggoda walaupun tutup dah.

CandyK Publish time 13-3-2024 10:01 PM

vee_zara replied at 13-3-2024 09:55 PM
Jah lop ni masih tak faham ka pakaian yg tak menarik perhatian. Baju pun masih kelihatan menggoda wa ...

Si noreen nampak lagi sopan walaupun hajah terpaling berniqab. Tapi selalu pelik tengok niqab hajah ni jenis pendek ya. Banyak kali dah tersingkap niqab dia sampai nampak muka bila dia tolehkan kepala etc

Manusiabesa Publish time 13-3-2024 10:05 PM

Hrini aku dpt hidayah dr tuhan... buka ig klu naik nama jah, mamatin, jenab, is the best, hrini jdi mual meloya.. selama ni prend sbb nk stalk taik apa geng ni buat..... tp hrini dh tokleh go dh nengok kemunafikan kerabat ni aku unfollow kesemuanya...sapu bersih.... manusia riak, munafik, takbur, penipu, pengkhianat, xlyk utk jd tatapan mata aku... aku jdi bengang sgt agaknya sbb jenab buat kianat kt amy. Mmg is cancel la pemili ni. Sblum ni bole lg lyn story saradinna, tasnim, tp hrini tertutup sudah pintu hati. Nama jah disebut pun aku boleh muntah hijau.. true colour tu makin nampak. Terlalu jijik.

Queenmastani Publish time 13-3-2024 10:13 PM

Halahh halahh jah..nyebok nk bg tips..

jihah_kudat Publish time 13-3-2024 10:22 PM

hmmm okay next..

anony-mous Publish time 13-3-2024 10:25 PM

Sapa yg agungkan jah ni auto i anggap bodoh. Nnti dajal turun mesti senang terpedaya. Pakaian mcm tu pon masih nk follow???

Btw aritu nmpk jah bergmbar dgn bella kot. Lain pipi jah. Nmpk ketara tggi. Suntik ke mmg pipi dia mcm tu

phoenix_panik Publish time 13-3-2024 10:26 PM

bluwerkk

pinkzara Publish time 13-3-2024 10:27 PM

Manusiabesa replied at 13-3-2024 10:05 PM
Hrini aku dpt hidayah dr tuhan... buka ig klu naik nama jah, mamatin, jenab, is the best, hrini jdi...

Apa dia buat kat Amy?
Tumpah teh pls.

Nanas pun mcm demam last week.
Demam putus chenta kah hahaha

missbigrockstar Publish time 13-3-2024 10:27 PM

Diam lah podah.
Betul, noreen lagi sopan dlm hijrah penampilan.

Rogue98 Publish time 13-3-2024 10:27 PM

Terpaling ustazah ....tapi tetap nak pakai satin...

minahgempal Publish time 13-3-2024 10:32 PM

Neelofa tu nmpk sgt tak mampu nak tinggalkan dunia glamer..masih dlm keadaan tabarujj lgi..dah berpudah tu tinggalkan la dunia hiburan..nie masih nak handle meletop lgi dah knapa ehh..kau meniaga jek la dgn laki kau tu..laki dok cerita agama bukan main..tpi bini sendiri pun kau tak leh nak handle..tak ker masuk dunia hiburan tu hukum dia apa..malu la mcm gni penonjolan diri pada org yg idolakan korang...

slyfynx Publish time 13-3-2024 10:32 PM

Shut up la kelopak

TheRedLady Publish time 14-3-2024 12:06 AM

Perempuan munafik penunggang agama. Main mainkan purdah.

ujio Publish time 14-3-2024 12:14 AM

Nampak bentuk kaki..

kepompong Publish time 14-3-2024 12:17 AM

kenapa lah pakai purdah... masa pakai tudung pun rasa macam serba tak kena dgn pakaian perangai dia tu... Lagi elok kalau dia macam kaka dia & adik dia tu tayang rambut kepok2

tapi kalau tayang rambut kepok2 tkde la modal org nak ckp pasal dia .. tupasal kena pakai tudung, tak cukup tarik perhatian org , kena paki purdah pulak supaya org kutuk2 dia (read as: jadi sebutan orang)

tulip-rain Publish time 14-3-2024 12:24 AM

Sama je lofa dgn suami dia riz. Ckp pasal agama, psl amal ibadat berdegar2 tapi semua kelauttt.
Ckp je pandai, diri sendiri pun tak mampu nak buat spt ape yg dicakapkan.

amarakasih Publish time 14-3-2024 12:27 AM

Ittiqamah apo kau Jah? Pakaian, eyeliner, ketawa terbuka-buka tak ada pun istiqamah
Pages: [1] 2 3 4
View full version: Norreen Iman Tak Dapat Tahan Sebak, Neelofa Kongsi Tips Kekal Istiqamah - "Istiqamah Itu Berat, Ringan Itu Istirehat. Tapi Paksalah Diri"