CARI-HBZ Publish time 12-3-2024 11:03 AM

Sembilan Tahun Setia Jadi Duta, Nabil Ahmad Tolak ‘Offer’ Ratusan Ribu Dari Jenama Lain

https://uf.cari.com.my/forumx/mforum/portal/202403/12/110149pfy2aa4cuuxqzkyo.jpg

Pengacara dan penyampai radio terkemuka, Nabil Ahmad menyatakan dia enggan menerima tawaran menjadi duta jenama pakaian lain meskipun ditawarkan bayaran yang tinggi. Kata Nabil, dia akan setia bersama jenama Jakel sebagai tanda mengenang budi.

Menurut Nabil, tahun ini sudah masuk tahun kesembilan sejak dirinya digelar duta Jakel. Katanya, dia akan setia bersama jenama tersebut meskipun banyak pihak lain yang menawarkannya menjadi wajah jenama mereka.

Nabil memilih untuk setia bersama Jakel atas dasar kesetiaan dan ingin membalas budi mereka yang ada bersamanya ketika dia tidak mempunyai job semasa Perintah Kawalan Pergerakan (PKP) dahulu.

"Ada jenama yang menawarkan saya ratusan ribu ringgit, tapi saya tolak. Ia kerana kesetiaan, sebab saya ingat lagi masa saya tengah tiada job waktu PKP hidup saya memang huru-hara, satu-satunya klien yang telefon saya minta saya buat video adalah Jakel.

"Tak bolehlah saya nak sebut jenama yang tawarkan saya itu.

"Banyak yang mereka tawar tapi tidaklah sampai berjuta. Untuk saya ia nampak macam berlawan, kau bukan nak aku sangat, kau nak lawan sahaja nak tunjuk kau boleh beli kita."

https://www.instagram.com/p/C30HDp4BPwu/

Dalam pada itu, pengacara ini tidak menyesal kerana menolak tawaran-tawaran tinggi yang ada. Nabil menjelaskan dirinya bukan seseorang yang ‘mata duitan’ hingga ingin mengejar pihak yang dapat menawarkan bayaran yang lebih.

"Saya tidak menyesal, sebab saya rasa tiada cara lain untuk saya membalas budi dan tiada cara lain nak beritahu orang yang saya setia di sini. Saya letakkan kesetiaan pada itu, bukanlah saya letak nilai pada duit semata-mata."

https://uf.cari.com.my/forumx/mforum/portal/202403/12/110211mhh8c84k4gl1byzb.png

"Jakel sudah bagi saya pakaian Hari Raya selama sembilan tahun, bukan saya saja tapi keluarga saya termasuk orang tua saya.

"Jadi di mana saya mahu balas jasanya? Kesetiaan itu yang penting, ia bukan pada wang ringgit sebab saya bukan mata duitan."

Sumber : OhBulan

telracs Publish time 12-3-2024 11:24 AM

Ok.
Mengenang jasa tu saya setuju.
{:thumbo
Ekonomi keluarganya pun dah stabil, jadi tak perlu ada rasa tamak.
So far so good.

honam Publish time 12-3-2024 11:26 AM

betui ka elrah yg cuba tarik nabil, apa yg best sgt tarik semua duta2 ni?

babelina Publish time 12-3-2024 11:28 AM

bila dijaga baik oleh Jakel.. dh taw apa yg ko nk n xnk.. adalah lbh baik maintain jer la ngn Jakel tu..

lightheaded67 Publish time 12-3-2024 12:37 PM

alhamdulillah anak2 nye kelihatan wangi dan semenggah. smoga Allah jaga & berkati sokmo, utk smua anak2 pempuan yg ada dimana saje go girlzzzzzzzzz

kaedahnya Publish time 12-3-2024 12:51 PM

anak anak nabil ni ada potensi jadi tinggi lampai nampaknya

prettyuglybabe Publish time 12-3-2024 01:17 PM

baik la dia jaga reputasi dia as duta produk..
so far baju melayu jakel ni takde lagi orang komplen jahitan asal boleh, kain tak berkualiti ke apa..
jenama lain tu cuba check..
ada baju tangan sebelah panjang, jahitan macam bukit putus..
yang tak dapat baju langsung pun ada..

chandrahusin Publish time 12-3-2024 01:31 PM

adakah Nabil berada di tangan pempuan yg betul
mcm pempuan jd isteri pd suami yg betul tu laa
sbb nmpak elok terjaga family ni
wlu Nabil terbabas merepek bila host GV

noell Publish time 12-3-2024 01:38 PM

kilang mana yg jahitkan baju2 depa???acik kemboja ka camna???

KamikuP Publish time 12-3-2024 02:22 PM

Untung la kan.. reZeki melimpah ruah

lifeline Publish time 12-3-2024 02:32 PM

chandrahusin replied at 12-3-2024 01:31 PM
adakah Nabil berada di tangan pempuan yg betul
mcm pempuan jd isteri pd suami yg betul tu laa
sbb nm ...

boleh jadi la ni
bini dia pon ok ok je kan
nmpk mcm jenis bijak je

dia n tomok
bini both lawa n bijak...
tgk la both family pon terjaga elok je...
just to name a few la yer...

while si bubble madu...bini ckp kt media depasenggama time anak pi sekolah
hahhaa

and setuju juga bambil ni time jadi host GV je hauk skit asyik la mengata membahan org je
selain pada tu iols ok je dgn bambil ni

lifeline Publish time 12-3-2024 02:37 PM

prettyuglybabe replied at 12-3-2024 01:17 PM
baik la dia jaga reputasi dia as duta produk..
so far baju melayu jakel ni takde lagi orang komplen...

betul jakel ni kira pioneer la kan utk baju melayu yg style cenggini.
harga pon ok xla semahal brand lain yg gah gah tu
jahitan elok bertahun pakai pon still elok lagi jahitan n kain nya

last year tgk brand yg cap moon n starex tuh...terkejut iols tgk kualiti kain tu
kain jenis tebal keras kejung jahitan pon x berapa kemas
kakak ipar iols beli selai utk ayah..mmg pakai sekali tu je la time raya

tp yg jakel sedap
boleh buat pakai harian tmbh2 utk tarawih mmg boleh ulang2 pakai

xde lg nmpk org ulang2 pakai pi tarawih cap moon n star or el** =* sekali pon....

btw utk tahun ni iols xtgk lagi kuality moon n star tu
tp el*** mcm lagi better skrng ni

mamakoya Publish time 12-3-2024 02:39 PM

Iols dari dulu ada softspot kt bambil ni..dia nampak jujur walaupun selalu terlepas laku bila host GV..so far belum boring lagi tgk bambil

emera Publish time 12-3-2024 02:54 PM

Bagus dia mengenang budi. Patut rezeki murah. Tak tamak.

beni_nikaido Publish time 12-3-2024 04:44 PM

bagus bambil.
followbambil dari zaman raja lawak lagi.
lu pikir la sendiri!!!

AreYou.69 Publish time 12-3-2024 10:43 PM

Ni pun blh jadi cerita hangat smpi kena masuk portal eh

Ckp jela nabil ko nk make sure jakel appreciate n increase ur payment bg selari dgn offer elrah tu
.

Carcosa Publish time 12-3-2024 10:57 PM

Dia ni kira masih steady lah jgk kan. Walaupun kengkadang kelaku dia kemain huduh masa GV. Tapi dia tetap dikira "clean" lah jugak. Pelawak2 lain ramai dah terkubur terkambus menikus mampus terus.
Murah rezeki lah si HajBil ni sekeluarga.
Pages: [1]
View full version: Sembilan Tahun Setia Jadi Duta, Nabil Ahmad Tolak ‘Offer’ Ratusan Ribu Dari Jenama Lain