CARI-HBZ Publish time 11-3-2024 09:25 AM

‘Usia Saya Dah 27 Tahun’ - Siti Khadijah Halim Akui Terasa ‘Sunyi’, Doa Agar Dipertemukan Jodoh

https://uf.cari.com.my/forumx/mforum/portal/202403/11/092548a8386xzp48uy488z.png

Pelakon jelita, Siti Khadijah Halim tampil menjelaskan sebab dirinya mengirimkan doa agar dipertemukan jodoh menerusi ruangan komen di Instagram (IG) pelakon, Aniq Suhair baru-baru ini.

Ketika ditemui OhBulan!, Khadijah mengakui dirinya berasa sunyi apabila melihat rakan-rakan sebaya sudah mendirikan rumah tangga.

Tambah Siti, perkahwinan juga merupakan salah satu target hidup baginya memandangkan usianya sudah menjangkau 27 tahun.

"Saya sudah pun berusia 27 tahun dan salah satu matlamat hidup saya adalah untuk mendirikan rumah tangga dan mempunyai keluarga."

"Nak kata keluarga mendesak itu tidaklah tetapi mungkin sebab saya rasa ‘lonely’ sebab kebanyakan kawan saya semua dah kahwin dan ada anak.

"Saya rasa macam, ‘Bila lah saya pula nak hantar kad jemputan kahwin saya pada mereka’."

Siti berkongsi perkara tersebut ketika ditemui pada majlis sidang media pelancaran drama-drama TV3 ‘Rara Macam Dulu-Dulu’ sempena sambutan Ramadan dan Syawal bertempat di Glamhall, Damansara.

Ketika ditanya mengenai kriteria lelaki idamannya, pelakon drama ‘Rumah Siti Khadijah’ ini mendedahkan bahawa dia mahukan seorang lelaki yang matang.

"Saya mahukan seorang lelaki yang lebih berusia daripada saya, matang serta stabil dari segi emosi dan juga kewangan."

"Tapi yang paling penting ialah matang sebab saya tak suka nak layan perangai kebudak-budakkan."

"Saya mungkin seorang yang sangat kuat bila bersendiri tetapi saya perlukan seorang lelaki lebih dominan dalam kehidupan saya."

https://uf.cari.com.my/forumx/mforum/portal/202403/11/092512ii5pp8jcpwewiixh.png

Sekadar info, Siti Khadijah memegang watak utama dalam drama ‘Wanita Syurga’ bersempena sambutan Ramadan dan Syawal ‘Rara Macam Dulu-Dulu’ yang bakal bersiaran pada 15 Mac ini.

Sumber : OhBulan

tahanie Publish time 11-3-2024 09:42 AM

Must send the message to public ikut tauladan artis senior, tak lama mesti ada jerung masuk line

ninajaybee Publish time 11-3-2024 09:51 AM

tahanie replied at 11-3-2024 09:42 AM
Must send the message to public ikut tauladan artis senior, tak lama mesti ada jerung masuk line

Gitulah dia harap. Tak pun entah2 dia minat si Aniq tu.

Umur baru 27 kelihatan begitu desperate. Takde siapa nak try sbb kau tu personaliti tak menarik.

TheRedLady Publish time 11-3-2024 10:55 AM

Pompuan ni tak lawa pun. Busuk hati pun ya jugak.

Pak.dolla Publish time 11-3-2024 11:19 AM

.
.
x payah la terbulu² ti...
si sudu lagi kertu darimu...dah pangkat emak dgn ko hahaha...
t

TerataiMelur02 Publish time 11-3-2024 11:22 AM

TheRedLady replied at 11-3-2024 10:55 AM
Pompuan ni tak lawa pun. Busuk hati pun ya jugak.

Wuuu..ada teh nak d tumpahkan ke tu?

TheRedLady Publish time 11-3-2024 11:24 AM

TerataiMelur02 replied at 11-3-2024 11:22 AM
Wuuu..ada teh nak d tumpahkan ke tu?

Takde teh apa pun. Cuma kes perli memerli dia dengan anna job tu. Dua dua ni busuk hati ye. Pasal meerqeen pun nak sindir menyindir.

kakakgarang Publish time 11-3-2024 11:30 AM

Edited by kakakgarang at 11-3-2024 11:31 AM

sheolls da putus dgn Aiman (steward AA) ?

since when putuishhh?

hati busuk? sheolls kan yg comment dlm peah bakarobah punya ig ("caption on point")

tumpah tea plissshh pasai apa?

sheolls ke yg org umpat pasal memakaiii mak esah utk dptkan job laris drama?
(tanya jeww i tak tau whole story)

pov: muka biasa2 je. macam mana bole dapat watak heroin

hanihan16 Publish time 11-3-2024 12:04 PM

tapi i suka dia belakon dalam from saga with love, lagi natural drpd sidekick dia si peah dlm cite tu. situ je lah i kenal dia, lain2 tak tau pulak.

chuols kan yg selalu komplen muka retis below par lah, muka awam lah, tak menarik lah, takde value lah, sebenarnya standard muka cemana yg menurut warga porem baru lulus jadi rentis?

kat luar negara muka lagi pelbagai bentuk chuols meletop2 jadik pelakon penyanyi mcm whoopi goldberg, bette midler, awkwardfina, lea michelle tu

ReginaGeorge Publish time 11-3-2024 12:08 PM

TheRedLady replied at 11-3-2024 03:24 AM
Takde teh apa pun. Cuma kes perli memerli dia dengan anna job tu. Dua dua ni busuk hati ye. Pasal...

Dua2 tu sapa dek? Perlu memerli di kalangan retis tu biasa la. Retis veteran usia senja lagi byk yg suka perli2. Yang tak common, perangai jatuhakn orang utk naik.

asimilasi Publish time 11-3-2024 12:10 PM

sheols macam xder xfactor... kalu jumpa kat luar pun rasanya tak tahu dia ni pelakon.... xder aura and pesona...

KakZianaZain Publish time 11-3-2024 12:16 PM

Aku suka dia berlakon
Muka below par tu susah nak komen, sbb mmg muka cantik level biasa je tak selawa macam muka acik2 forum yg level2 miss universe ni

Semoga dik siti bertemu jodoh seperti yg didoakan

Cleocatra Publish time 11-3-2024 12:45 PM

Baru 27 dek. Cer ko tengok cery berahim tu. Lama sheol menunggu jodoh, sampai senget2 dagu. Tak jugak jodoh kunjung tiba. She redooo…

stania83 Publish time 11-3-2024 12:50 PM

Edited by stania83 at 11-3-2024 12:52 PM

dia mmg plain tapi tengok lah saga with love, baru nampak warna warni character dia..sheols cantiklahhhh high cheek bone,muka penuh, bakal awet muda..kawen kerabat pon boleh jeee
okla sheols mengaku sunyiusia 27 unlike org lain yg fake, ego konon konon i dont need men last last nangis bawah shower

deebiz14 Publish time 11-3-2024 01:01 PM

Tak yah nak propah sgt la sis. Umur baru 27 jer. Enjoy singlehood. Kumpul harta sendiri dulu. Jaga family. Ade jodoh nnt kawen la. Kawen awai2 kang stress takut lakik kene sondol2. Dah la jaman skrg yg kene kecam, kene judge si binik2. Yg penyondol plak 'nmpk' suci & laku.
Tapi jgn la ko jadik penyondol plak.   

She-Ra Publish time 11-3-2024 02:15 PM

Cleocatra replied at 11-3-2024 12:45 PM
Baru 27 dek. Cer ko tengok cery berahim tu. Lama sheol menunggu jodoh, sampai senget2 dagu. Tak juga ...

hoi! hahhahahaaaaaa
kalau petik cery alhadat tu ok jgk.. iols suka cery alhadat

chill jela, jgn ikut jejak julin paus terdampar.. manjang cerita pasal lelaki
ada jodoh tak kemana.. enjoy hidup membujang tu.. kot dlm masa membujang pegi sana sini terjumpa yg berkenan dan jodoh

cikatilia Publish time 11-3-2024 02:20 PM

kah kah kah... umpan sapa tuh

Cleocatra Publish time 11-3-2024 02:29 PM

She-Ra replied at 11-3-2024 02:15 PM
hoi! hahhahahaaaaaa
kalau petik cery alhadat tu ok jgk.. iols suka cery alhadat

Anak si hadat tu walaupun suku liat, susah nak kutuk. Personality sheol menyenangkan

anilanil Publish time 11-3-2024 02:30 PM

Gi sambung study la buat master part time kalo ko byk sgt masa & lonely. Gi travel ke, hiking ke. Manatau jumpa jodoh. Kalo nak t20 gi la horse riding, golfing.

beatgirlX Publish time 11-3-2024 02:33 PM

Alaa Ti.. Ko pulun job dulu..
Aku suka bdk ni berlakon.. Dia x la cantik mix.. Tapi dia sweet... Harap ko x desperately nak ada boyprend nau2.. Jgn jd penyondol dh la Ti.. Penat ar netz nk hadammmm...
Pages: [1] 2 3 4
View full version: ‘Usia Saya Dah 27 Tahun’ - Siti Khadijah Halim Akui Terasa ‘Sunyi’, Doa Agar Dipertemukan Jodoh