hasell Publish time 6-3-2011 02:20 AM

Novel dalam video dari saya

salam...
saya mempunyai 1 novel hampir siap dan telah menghantarnya ke syarikat2 penerbitan tapi sampai ke hari ni, tiada sebarang respon yang di berikan..

Jadi, saya terfikir untuk membuat satu revolusi atau idea baru dalam penerbitan novel yang mana dapat di baca/nikmati oleh semua golongan.

So, saya terbitkan siri video berdasarkan novel saya. Tapi ia masih dalam peringkat 'demo'. Jadi saya perlu bantuan anda untuk komen di ruangan video/forum ni untuk menambahbaikan siri2 video yg akan datang.

Siri DE FACTO saya ni hanya akan ada 'wordplay' dari novel saya dan di bantu dengan background music dan sound effect. Jadi, saya perlukan komen dari anda semua. Di harap anda dapat membantu. tq

09Gy7R50rmA

rose_liz Publish time 6-3-2011 03:53 AM

wah...menarik!! kreatif!! rasa cam baca komik lak...tapi xde gambar...dalam komik bunyi2 tu ade, tapi kena "bunyikan" sendiri...;P

hasell Publish time 6-3-2011 09:26 AM

hu3.. tu ar..

susah sgt nak published.. last2 biar saya publsihed dgn cara saya sendiri.. apapun, sila lah layari official blog De Facto Video Novel (montage tu kena tukar sikit kot.. bukan slide novel.. hu3)

more info about De facto video novel, go to official blog
http://hasellusiby.blogspot.com/

fizziany Publish time 6-3-2011 10:13 PM

kreatif siottt!!!

fizziany Publish time 6-3-2011 10:25 PM

Reply 3# hasell
aku dah tengok montage slide novel tu...
sinopsis pun aku dah baca...

Generally, pada pendapat aku;
1) idea yang tidak cliche.
2) plot yg pernah dipertontonkan dlm most films, tapi jika garapan plot kau berbeza dr yg sedia ada, novel ni memang CUN ah!
3) tulisan kat video tu kena font besar skit..utk org yg rabun cam aku...terpaksa mengecilkan mata utk baca...

i strongly believe this is outrageous ideas and it will have its own followers.
Keep moving with what you're doing now.

anabilla89 Publish time 7-3-2011 12:24 AM

GOOD JOBBBBB.....xpenah tepikiaq akan ada nvl versi mcm nie...
ok..cuma time dialog tu bg lama sket..xsempat nak baca kdg2..

hasell Publish time 7-3-2011 12:38 AM

thanks guys...

bukan pe.. tetiba dapat idea camni dan bukan mudah nak buat dia.. bila cheak balik kat tenet, tak de lagi orang buat pembacaan Novel jenis camni.. kebanyakkannya pembacaan dari buku, ebook dan Visual Novel (jenis game tp mostly kat jepun je)...

So, doakan aku berjaya dalam memberi sesuatu yang baru dalam industri pen-novel an.. ha3

p/s: dalam seminggu ni nak kumpul komen2 orang dulu, then minggu depan baru release first episode (first episode dah siap cuma nak panjangkan sesi dialog, letak efek menarik, letak gambar sikit dan edit background music kasi masyukkk sikit)...

p/s2: Korang promote2 la kat member2 korang... ni free version interactive novel ni.. support our local product ;P

hasell Publish time 7-3-2011 11:48 AM

X68OeShLVzc

hi...

ni antara efek2 yg akan di gunakan dalam slidevideo Novel saya nanti.. tak semua part tp mungkin part yg perlukan imiginasi cahaya, so, saya letak gambar/video+efek2 tertentu untuk mempermudahkan pembaca membayangkan keadaan ituw.

for more updated..
http://hasellusiby.blogspot.com

alynn23as Publish time 7-3-2011 06:39 PM

creative nyaaaaaaa~ sangat pandaaai! :D
congrets! :D

hasell Publish time 8-3-2011 01:11 AM

http://www.facebook.com/pages/De-facto-Video-Novel/188749417830985

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
official page dalam facebook.
apa2 update (pembikinan, penerangan, siri video, download versi mobile video novel etc, semua kat sini)

hasell Publish time 9-3-2011 11:49 PM

blog dah update.. penerangan tentang apa itu slide video novel (atau korang ada idea nak beri nama lain pada method of reading ni?)

{:3_98:}mai baca novel video kat www.hasellusiby.blogspot.com {:3_80:}

kekcoklatash Publish time 10-3-2011 08:19 PM

KREATIFNYA.....
sikit je lagi boleh jadi movie dah..congrats sbb dapat berfikiran kreatif macam nie..{:1_132:}{:1_152:}
masyukk beb

hasell Publish time 11-3-2011 07:07 AM

video terbaru...

nak terang, apa tu Novel dalam Video:-
_Y45lFpzMFk

untuk perkembangan lanjut, sila layari
www.hasellusiby.blogspot.com

insyallah, episode pertama akan di publishkan di channel aizverus pada 15hb ni (lebey kurang)
tq
Pages: [1]
View full version: Novel dalam video dari saya