takeshi_anwar Publish time 21-2-2011 11:23 AM

COWBOY & ALIEN

Post Last Edit by eddlisa_uyuk at 15-8-2011 02:10

Citer2 alien dan UFO ni salah satu genre yg aku suka hehehe

http://www.youtube.com/watch?v=zH7KZD5vGBY

sekngucing Publish time 21-2-2011 07:33 PM

koboi vs alien? tema yg sungguh pelik sekali

takeshi_anwar Publish time 22-2-2011 09:15 AM

masa zaman koboi pun dah ada alien......

HaMiZiE Publish time 26-2-2011 01:33 AM

Post Last Edit by HaMiZiE at 26-2-2011 01:35

masa nak menonton I m no. 4 petang tadi, ada kuar trailer movie ni time iklan...

cam best jerrr... pelakon pun bukan calang2 pelakon... bakal ditayang pada bulan july 11

Starring:
Daniel Craig - Jake Lonergan

Harrison Ford - Col. Woodrow Dolarhyde

Olivia Wilde - Ella

Sam Rockwell - Doc

shawlife Publish time 11-8-2011 09:05 PM

bump up!

sape dah tgk sila kasi review..worth it tak nak tgk bulan2 posa ni :sweat3:

HaMiZiE Publish time 12-8-2011 07:55 PM

tak dok orang tengok lagi ker...??? :mad:
plan nak tgk wayang malam nie... ingat nak baca review dulu... huhuhuhu

kalo tak best, nak nengok citer APES 2nd round huhuhuhu

HaMiZiE Publish time 13-8-2011 12:43 AM

hu hu hu .. tak dok orang bagi review lagi ker??? ;P

Oki ar ... baru jer balik dari menonton movie nie tadi....

My overall review:

Okie ar citer nie... tak impressive bangat dan tak lak buat aku rasa obsses nak nengok balik tapi amat menghiburkan. Jalan citer dia tak ar heavy sesangat, tapi memang ada banyak dimasukkan unsur humor... unsur lawak yang disampaikan secara spontan... Starting agak slow tapi semakin pantas biler ke penghujung. Penampilan alien dalam movie nie ditonjolkan secara sedahana... sesuai untuk ditonton oleh segenap lapisan masyarakat dari yang muda sampai ke yang tua...

Overall... aku kasi 7/10 ...

sekaing terima kasih :P

shawlife Publish time 13-8-2011 05:40 PM

hu hu hu .. tak dok orang bagi review lagi ker???

Oki ar ... baru jer balik dari menonton movi ...
HaMiZiE Post at 13-8-2011 00:43 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

ada adengan bugil2 tak? atau adengan yg boleh mengurangkan pahala puasa ni? nak tgk tp risau sebab trailer dia tunjuk oliver wilde londeh pakaian

HaMiZiE Publish time 13-8-2011 07:02 PM

ada adengan bugil2 tak? atau adengan yg boleh mengurangkan pahala puasa ni? nak tgk tp risau seb ...
shawlife Post at 13-8-2011 17:40 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

trust me... no at all...
tapi romance2 sket tu ada ler...
tapi nak wat cam ner... dah nama citer omputih..
kalo dah ada adengan bugil..sah sah dah kena ban :laugh3:

krxzaqy Publish time 14-8-2011 10:57 AM

dah tgk smlm...

tak best:mad:

chgchksg128 Publish time 14-8-2011 12:46 PM

http://mydeal.com.my/affiliate/scripts/click.php?a_aid=chgchksg128&a_bid=22c7052e

tiket tgv 2 hanya RM16

annehuda Publish time 14-8-2011 09:32 PM

aku dah tgk dah citer ni. oklah 7 dr 10 bintang....layan la gak...

cuma kalau korg expect citer ni kisah aksi dari awal smpi akhir, sbnrnye tidak.ada skit kejutan la gak di pertengahan citer.

daniel craig nampak sama kertu ngan harrison ford la plak :lol:

takeshi_anwar Publish time 15-8-2011 07:52 AM

Post Last Edit by takeshi_anwar at 15-8-2011 07:53

aku dah tgk dah..... overal biasa je la... a bit draggy plot2 tak perlu.
cuma aku tgk version 2D (jrg tgk versi ni) gambar terang gila termasuk la subtitle.....
Cerita ni tak berat sgt. Yg kelakar tu, nak tanggalkan bende alah kat tangan Daniel Craig kena cium baru boleh tanggal sbb kalau nak tanggal "jangan fikir apa2" hahaa... simbolik sgt.... lebih kurg macam Super 8, alien curik manusia, utk tujuan apa x ingat plak aku haha... tapi alien dtg nak curik emas kat bumi (kalau Batle LA, alien dtg bumi nak curik air. Pasni hollywood buat citer alien datang bumi nak curik kelapa sawit lak... hahahaha)

Overal citer ni biasa je 3/5.

daiman Publish time 16-8-2011 06:58 PM

tak best ke....so,tak jadila nak tgk

whitedove07 Publish time 16-8-2011 10:02 PM

yg penting cite ni tak meleset

archilless Publish time 16-8-2011 11:07 PM

dengar tajuk mcm jenis b-movie jek..
tp sbb pelakon hebat2.. aku gi tgk gak..

cerita dia ok la.. boleh tahan..
& takde banyak cgi sgt..

AnBulisia Publish time 19-8-2011 03:08 PM

aku dah tgk sebabnya teruja tgk trailer...dan yang kedua sebab ada harisson ford
komen aku...
tak berbaloi lah tgk citer ni
simple sangat...jalan citer str8 dan mendatar...

dah macam super8 pun ada, alien tangkap manusia kumpul kat satu tempat,pastu hero datang selamatkan...

5/10 sajorkkkkkk

awta Publish time 24-8-2011 01:48 AM

ye ke...baru ingat nak tgk.. tak jadik ler..mmg byk review yg tak berapa best utk cite ni

bluezink Publish time 14-11-2015 12:00 AM

haha da tengok tadi kat channel 5...okay ceritanya pasai makhluk asing yang datang ke bumi untuk mencuri emas. Di dunia makhluk asingini emas juga berharga sama seperti di bumi. Dalam usaha mencari emas, mereka juga menculik manusia untuk menkaji kelemahan manusia supaya senang untuk menewaskan manusia. Alien yang datang in iadalah skuad peninjau sebelum rakan2 mereka yang lain menyusul.

Hero James Bond punya makwe pong kena culik dan Indiana Jones punya anak pong kena culik. Mahu tak mahu mereka terpaksa join menentang alien ini .Dalam cerita orang putih kalau tak der pompuan mana sah, pada masa yang sama ada awekyang beri-ria ingin membantu mereka. Rupa-rupanya awek ni iadalah alien(err alien baek laa tuu) yang bangsanya telah dimusnahkan oleh alien tersebut. Dia ingin membalas dendam terhadap alien ini. Akhirnya mereka berjaya melepaskan manusiayang diculik manakala awek alien tu terpaksa korbankan diri dengan meletupkan kapal angkasa makhluk asing tersebut.
The end
Pages: [1]
View full version: COWBOY & ALIEN