natalie3 Publish time 7-2-2012 04:04 AM

Rasenya lawyer bnyak keje lain nk buat drp gi opis org nk suh bos die gantungkn keje. Tu job scope dah lari dah tu:sleepy:

alisk Publish time 16-2-2012 01:11 PM

alisk nak tanye skit.. alisk mmg ade tertunggak ngan bank dlm 1200.. pastu org tu col katenye lawyer bank.. klu x byr die akan suh pegawai polis gi umah, tmpat keje nak siasat pastu nak amik gmbar umah utk tunjuk dlm court... pastu semue harta kite die nak tau..... klu x kene settlekan gak tp kene uat surat akuan yg mengatakan alisk akan byr sekian2 date......mmg dieorg akan uat camni ke even tertunggak skit je dan mmg x leh nak nego byr separuh ke

pu3_krizalid Publish time 16-2-2012 01:23 PM

smlm kan..ada la mai 2 eko indian man dr kudrat partner & co..dtg nak jupe haku la psl utang cc hsbc haku…tp haku takde..siap mai umah tu..adeila..malu tul haku ngn jenjiran…mintak mukan sikit2 lak tu..suh bank in 1k la..apa la..erk

awek_amir Publish time 17-2-2012 04:56 PM

UISK..Siap mai umah eh..dasat..hutang 2-3ribu pun nak wat kecohh2

tapibukanaku Publish time 20-2-2012 11:44 AM

Post Last Edit by tapibukanaku at 20-2-2012 11:49

smlm kan..ada la mai 2 eko indian man dr kudrat partner & co..dtg nak jupe haku la psl utang cc hsbc ...
pu3_krizalid Post at 16-2-2012 13:23 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

kudrat memang cenggitu.diorang memang rajin buat field visit ke rumah dan office. naik motor je berdua. tapi jenis yg mintak bank in 1K above. huh. kalau ada duit, tak payah dtg rumah pun, da tentu2 kita settle lama. betul tak?

tapibukanaku Publish time 20-2-2012 11:46 AM

alisk nak tanye skit.. alisk mmg ade tertunggak ngan bank dlm 1200.. pastu org tu col katenye lawyer ...
alisk Post at 16-2-2012 13:11 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

itu agent ok. owh makin hebat mereka sekarang, siap guna nama polis nak datang rumah. ermm..kes hutang tertunggak bukan nya kes jenayah pun. biasa lah modus operandi mereka. better u direct dgn bank officer yg u hutang. nego dgn mereka.

asudau Publish time 22-2-2012 12:38 PM

agent memang gitu...buat ugutan cara tak profesional..
nak ugut orang ngan nama polis la pulak...sengal jer...

usedpicker Publish time 27-2-2012 01:24 AM

apa yang aq leh cakap ..bank mmg suka bangkrapkan org...ada sikit tak nak amik,bila x byr langsung...guna pakar2 saiko untuk tuntut hutang.....memang salah kita pun jika x bayar hutang tapi kos hidup semakin meningkat jadi minta paham2la tapi hakikatnya bank tak diajar untuk 'berhatiperut'...sabar jerla.

pu3_krizalid Publish time 27-2-2012 01:10 PM

skng ni haku tgh nego ngn hong leong lak...adeila..siap suh issue PD cheque la...mana nak cari Pd cek tu..haku mukn nye ada buku cek bagai...pening tul..

tapibukanaku Publish time 29-2-2012 11:31 AM

skng ni haku tgh nego ngn hong leong lak...adeila..siap suh issue PD cheque la...mana nak cari Pd ce ...
pu3_krizalid Post at 27-2-2012 13:10 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

lorh knp perlu nk guna pd cek? takut cust tak byr lah tu. ermm tak bleh nego lg ke? brp lama u tak byr?

mynameisdot Publish time 1-3-2012 12:25 PM

Post Last Edit by mynameisdot at 1-3-2012 12:32

debt collector mmg suka gertak mcm tu....ko gertak la dia balik....tak logik la nak sita umah bagai hanya kerana hutan RM4k yg beriba sampai RM7k lebih tu..

dulu ada staff aku sampai ke ofis debt collector call, mula2 dia argue dgn staff aku...sekali bila phone bunyi lagi aku pulak angkat phone, tiba2 dia cakap aku bodoh....apa lagi...aku haruk la india tu.... dia ingat semua org bodo mcm dia kot... aku gertak dia balik cakap aku anak buah KPN (mohong ja :P)...ugut la kata kalau aku nak trace nombor dia balik senang je pastu aku pulak buat hidup dia susah... aku cakap nak report polis.... lepas dari tu langsung dia x call office lagi dah...lg pun tu hal personal staff aku.... aku buat style anwar ibrahim...bila dia tanya aku pulak balas dgn soalan "apsal ko nak panggil aku bodoh? ko sapa?"...banyak2 kali sampai dia tak leh tahan...

biasanya kalau ada masalah eloknya bincang balik dgn pihak Bank...jgn tunggu sampai debt collector cilaka ni menghanjeng...

sama gak la dgn celcom..kadang bill ciput je tak sampai RM200 tapi dia punya haruk serupa cilaka...

mynameisdot Publish time 1-3-2012 12:28 PM

kes sy ni laen plak.. da g bank n bncang ngan pngurus bank, da buat surat rsmi pon nk mntak byr stak ...
k-rollmobile Post at 2-1-2012 01:36 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

skim Islamik tapi tak berperikemanusiaan.. pengurus tu robot kot...

Nabi pun cakap kalau orang berhutang tu kasi kelapangan sikit ikut kemampuan... bukannya terus nak cekik mcm bank yahudi haram jadah...

tehlaut Publish time 12-3-2012 10:26 AM

just nk share... sesapa yg kena ugut... or debt kena reveal to other party...
uol leh komplin to bnmlink.. coz ada etika utk collect utang nih...
meh le kita search hak kita sebg pengguna... aku nih pun kena teruk dgn collector....
TAPI PLG CIPAN DENGAN ORG BIMB SENDIRI.... salah bg amount pastu kecoh nk aku bayar jugak...
ko yg salah, ko la bayar... suwey nye pompuan....

MARKONAH Publish time 26-3-2012 11:25 AM

saya nak share 1 masalah, harap2 ada orang bagi pandangan or jalan. macam ni, saya telah menjadi penjamin kepada abang ipar yg membeli kereta guna loan ELKDesa Capital Sdn Bhd lebih kurang 3 tahun lepas, atas dasar menolong adik beradik... Kemudian, start July tahun lepas, saya telah diganggu dgn panggilan hampir setiap dari ELK. Menurut mereka, abang ipar saya sudah tak bayar loan 4 bulan, baki lebih kurang rm2000. Mereka memaksa saya bayar dan mengugut untuk hantar surat lawyer dan naik mahkamah... dan akan disenaraihitam.. hampir setiap hari telefon dan sms, tak kira pagi petang or malam...!! mereka ELK ni tahu no. telefon dan alamat lengkap abang ipar tetapi si abang ipar saya ni tak peduli dan berkeras tak mau bayar, kereta yg dibeli dulu pun dah jual kepada kawannya. So, sekarang mereka beralih pada saya dan paksa saya bayar.. Kerana tak suka dengar dorang marah2 dan ugut, saya dah tak jawab telefon. tapi sms ugutan naik mahkamah dan di senaraihitam tu, 2 or 3 hari sekali mesti dapat...Saya betul2 rasa teraniaya dan buntu nak buat apa. the latest phone call is today around 10.. Please help:(

asudau Publish time 28-3-2012 03:12 PM

saya nak share 1 masalah, harap2 ada orang bagi pandangan or jalan. macam ni, saya telah menjadi pen ...
MARKONAH Post at 26-3-2012 11:25 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

buat tak tau je..lelama senyap la tu...

ShinJeongYeol Publish time 23-4-2012 12:25 PM

ugut2 n sms ni semua kerja debt collector...berurusan lah terus ngan bank etc tuh...kalo panggil naik mahkamah sah2 dah lama dapat surat saman mahkamah panggil dtg mengadap..dtg jer..kat situ mahkamah akan tanya brp mampu bayar and deal ngan lawyer bank tuh...

aku pun dah pernah kena...pada aku mmg lah salah sbb aku buat hutang tertunggak tp kita ada sbb masing2 kenapa kita menangguh bayar hutang kita kan...korek lah tang mana pun kalo dah tak ada duit nak bayar nak cekup kat mana...aku sampai bertekak ngan debt collector sbb dorang kata nak beku akaun aku la/sita barang la/ada report polis kat aku la..huh dahsyat btol...mcm aku hutang ngan dorang plak yg dorang pi marah2 aku...

pikir balik...senang mana nak beku akaun org nih...banyak prosedure nyer..org bankrupt pun masih dibenarkan bukak satu akaun bank sahaja..kalo akaun bank kena beku tang mana nak bayar balik hutang2 tu...pastu kalo ader polis report konon kita buat jenayah perdagangan sbb menipu tukar nombor contact kita sampai gagal dihubungi, dah lama dah kena cekup ngan polis...ni awatnyer bukan polis sendiri yg cari kiter, debt collector plak pi bgtau kiter pastu bleh ckp kalo bayar settle bleh cancel case...ingat dah jadik kes polis bleh settle mcm tuh je ke...

so penyelesaiannya...kalo hutang bank, pertimbangkanlah ke akpk. tp bila dah commit akpk ni kena la commit sampai sudah ngan konsistennyer sbb akpk ni peluang sekali seumur hidup jer. ko fail jugak ko kena la tanggung sendiri. kalo hutang kat courts mammoth ke, aeon ke, telco ke, etc...contact balik dorang n cari sapa jaga akaun kiter n buat deal mcmana nak bayar balik. drpada dorang tak dapat apa2 langsung baiklah lagik bila customer nak deal n bayar walaopon sket, janji dapat gak. yg ugut2 n sms tuh debt collector yg dilantik. dorang ni tak diberi arahan pun mcmana cara nak collect dr customer tp kalo dorang dpt collect tentu dorang pun masyuk kan.

pengajaran paling penting...lps ni jangan berhutang n kalo berhutang jugak jngn lah lalai nak bayar.

Andy47 Publish time 24-4-2012 04:56 PM

Exactly sama dengan my friend punya case. Tertunggak around rm700 but suddenly dc call minta rm3k. The best part is, memula call cakap dari bank. Then keep bugging sampai ke ofis the whole day. Siap gertak sita dan mcm2 lagi. Kenapa diorg kelam kabut?..Boleh rasa tak diorg kelam-kabut nak minta payment?...

Jawapannya, kadang-kadang ada staff bank yang pegang portfolio orang yang berhutang ni yang baik hati. Biasanya diorg ni tolong dengan cara u all bayar jumlah outstanding dan diorg akan secepat mungkin batalkan job si dc ni.

Dari segi perundangan, let say tertunggak 3 bulan, then u all bayar sebulan atau 2 bulan punya amount outstanding, tuduhan akan jatuh sebab amount yang dia dakwa kita outstanding dah berubah......Let say pertuduhan kata anda gagal bayar rm700, sedangkan anda da bayar rm5, jadi pertuduhan terbatal kerana amount tu dah salah. Jumlah semasa outstanding adalah rm695. Ini contoh je. jgn betul2 gi bayo rm5 je. bayo la 2 bulan punya amount at least.

opie5662 Publish time 24-4-2012 06:20 PM

takde mane nye sampai sita2 rumah....bkn nye die declare bankrap pon..kat mesia nih klu utang melebihi 30k baru leh bankrap and proses tuk freeze akaun & aset tuh amek masa yg sgt lame sebenarnye...nk declae bankrap pon amek mase...ase kawan aku name die merata bank kene blacklist..utang dekat 10k..tp still tak bankrup & masih boleh keluar negara...tak perlu takut ngan ugutan mereka...tp utang mmg la kene baya..hehhe...tp maklumla zaman skrg nih kekadang2 ade masa agak smepit

punchup Publish time 29-4-2012 10:35 PM

dc mmg teruk, ada kwn aku lak, dc kol ofis dia time dia kat oversea, siap ckp nnt tak blh balik mesia, mengugut tu mmg dc nyer keje.....advise aku g akpk....n citer semua, dc tak kan kol lagi pas tu

tapibukanaku Publish time 30-4-2012 12:19 PM

ugut2 n sms ni semua kerja debt collector...berurusan lah terus ngan bank etc tuh...kalo panggil nai ...
ShinJeongYeol Post at 23-4-2012 12:25 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

agreed!!..{:1_132:} i pernah pergi briefing untuk DMP program kat akpk. macam2 jenis orang i kenal dan macam2 masalah yg i dengar dan berkongsi. Kadang2 bila kita tertekan dan kita rasa kita satu-satunya yg ada masalah sebegitu teruk, tapi ingatlah masih ada lagi yg lebih teruk dari kita. dan di situ kita rasa sedikit lega.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12
View full version: Hutang RM 4K tapi sampai nak sita rumah,freeze account dan gantung kerja