rexa Publish time 14-2-2011 04:58 PM

trace email address

assalamualaikum,
macamana nak trace sapa yg hantar email dekat kita? maksudnya dia punya lokasi dan kalau boleh tahu siapa orangnya lagi bagus. dia guna gmail hantar dekat bos aku. email berbentuk surat layang. so bos aku nak tahu la siapa punya kerja ni.

minta tolong sangat2. terima kasih.

mrsakit Publish time 15-2-2011 12:10 AM

cuba laa guna tools kat bawah...

http://www.ip-adress.com/trace_email/
http://whatismyipaddress.com/trace-email

rexa Publish time 15-2-2011 03:28 AM

terima kasih mrsakit. aku dah try guna tapi masalahnya dia akan refer balik kat google punya email. dia pakai gmail itu yg susah sikit. kalau pakai email company senang sikit

mrsakit Publish time 15-2-2011 07:24 PM

cuba guna gmail latitude...u pun create satu email as anonymous...dr situ leh tau

rexa Publish time 16-2-2011 02:03 AM

Reply 4# mrsakit

situasi dia macam nih:
orang yg hantar tu guna gmail punya account. tapi saya yg terima ni guna account company yg menggunakan zimbra.
jadi boleh ke guna google latitude tu?

Defcon Publish time 12-3-2011 02:02 AM

Aku xsure latest technology... but kalu zaman jepun dedulu dalam 'kepala email' ada selit IP gak.. tapi satu ajelah.. kalu antor dari fix IP senang mau godek..kalu antor pakai dynamic IP a.k.a streamyx memurah etc.. huhuhu apa kata hang rasuah aku..pastu aku rasuah telco utk belek network log huhuhu tapi kalu kes dah lama gila xtaulah kalu depa dah simpan log huhuhu...

kalu antor dari fix IP ...kena pulok antor dari kompeni A... kena pulak kompeni A tu ada bagus punya firewall log atau any related network log hohohoho.. itu jam kita leh tau berapa inci monitor dia pakai... tapiiiii... itulah... kalu :p

anyway, kim salah lah kat bos hang ek.. kalu bos hang tu spesis betul.. tak kedekut..baik ati.. hari hari belanja staff makan.. sebulan sekali kasik hadiah latest enpom... abaikan aje surat terlayang tersebut...buang masa kalu nak menyalak :)
Pages: [1]
View full version: trace email address