chuckiekey Publish time 11-2-2011 02:41 PM

Apa pendapat anda tentang Drupal?

Apa pendapat anda tentang Drupal?

Ada orang di sini menggunakan Drupal?

Aku mendengar Drupal adalah CMS keluar hanya ada yang akan membolehkan anda untuk menjalankan

beberapa laman web (menggunakan

berbagai template / gaya) pada pemasangan tunggal.

keprihatinan utama saya adalah:

1. Adakah mudah untuk mengemas kini cms?

2. Apa kekurangan?

3. Saya lebih suka Joomla, tapi tidak membolehkan saya untuk menjalankan beberapa laman web

pada masa yang sama.

Kamen_rider Publish time 14-2-2011 09:02 PM

takde reply ke..
meh aku reply

Drupal..yes...CMS yang paling menarik..sebelum keluarnya wordpress..pada aku la..

1. Kemaskini -> memang mudah..lelagi kalo ko ni programmer...dia punye cck ngan coding fleksibel
2. kekurangan -> agak rumit dan leceh..banyak kerja sikit nak kene buat.
3. Joomla..kalo ko dah selesa joomla..ko teruskan je ngan joomla..

pilihan aku ..
newbie - pakailah joomla...
kalo dah expert..pakailah drupal..

nak lagi senang...pakai wordpress..

kelapakomeng Publish time 15-2-2011 08:38 PM

1. Adakah mudah untuk mengemas kini cms? -> Betul, mmg mudah, mcm joomla la lebeh kurang.
2. Apa kekurangan? ->Susah nak belajar guna, mmg macam haram, gerenti ko blank 2 3 hari. Documentation pun tak seberapa membantu.

Overall, Drupal mmg powerful compare to joomla 1.5 (1.6 aku tak test lagi), kalau ko ada masa untuk belajar, test & tinker then should be ok untuk guna, sebab learning curve mmg mcm haram. Kalau ko ada dateline, better forget it.

webxcrawler Publish time 16-2-2011 04:32 PM

banyak orang cakap drupal lagi power dari joomla huhuhu... bila suruh huraikan dalam bahasa pasar.. arrr arrr arrr ...entahlah... bagi aku ... 3 taun lepas punya pendapatlah... ramai orang cakap drupal punya modul 'bersepah' tapi aku dok cari yg berkenan atau yg memang jenis nak pakai....huhuh susah.. so 2010/2011 nie xtaulah camana...xamik port dah:p

kelapakomeng Publish time 16-2-2011 09:35 PM

Before J1.6 keluar, drupal mmg power dari segi susunan content tu, dia ada built in taxonomy (mcm tag laa), tak limited mcm joomla (stuck dengan section/category), joomla kalau nak func tu, kena pakai 3rd party components (CCK). Access level func pun limited jugak. Cerita bab modul, aku rasa mcm hampeh je nak cari modul drupal. Personally, aku guna joomla je, cukup dah, kecuali client nak menda-menda yang tak dapat dibuat, terpaksalaa aku godek2 drupal tu.

schumacher Publish time 17-10-2011 11:42 AM

pening kepala dok blajar drupal nie... mahkamah kecuali sabah sarawak skrg guna drupal..
Pages: [1]
View full version: Apa pendapat anda tentang Drupal?