nawz Publish time 10-2-2011 09:08 PM

Desktop Boleh Connect Internet Tapi Wireless Tiada Connection

Sapa2 boley bantu tak? Masalah bermula apabila semalam saya telah tak sengaja tergatal tangan meng"reset" saya punya router :P . Model router Innacom W3100 (TM bagi free masa daftar Streamyx).

Honestly saya tak reti nak setup router pown :sweat3: , dan ini telah menyebabkan masalah melanda. Saya punya desktop tenet tak dak hal, cuma bila guna laptop dia tak detect wireless pun. Nak kata driver punya laptop, okey jew. Sebab dia leh detect wireless orang len. Then petang tadi saya telah call TM untuk mohon bantuan, tapi tak dapat selesaikan jugak. Customer service tu suh saya masuk kat web ni http://192.168.1.1 tapi tak boley connect,yang herannya semalam saya boleh connect dan ada la sikit godek2 setting kat situ :sweat3: . Mungkin sebab tu tak de wireless. Then CS tu suh saya bukak CMD supaya tengok default gateway saya. Meh saya tempek default gateway untuk desktop. Mohon bantuan yek, tq

contoh:
Default gateway : (Ini blank le)

http://img843.imageshack.us/i/cmddesktop.png/

nuza Publish time 10-2-2011 09:27 PM

ade pasang ntwork cable tak?
lampu LAN ade nyale tak kat modem?

nawz Publish time 10-2-2011 10:30 PM

Reply 2# nuza

Maaf lambat reply. Lampu yang bernyala hanya LAN, DSL dan Power. WLAN tidak menyala dan DATA kelip2 selang 1 minit. Router probleme kew?

nawz Publish time 10-2-2011 10:45 PM

Maaf ada edit skit. CS tu cakap sepatutnya Default gateway mesti 192.168.1.1 betul kew? Tapi masalahnya sekarang ni dekat Default gateway tu mmg tak dak apa-apa blank jew :dizzy:

nawz Publish time 11-2-2011 03:05 PM

Post Last Edit by nawz at 11-2-2011 15:07

Edit - Masalah saya dah selesai. Tadi tengah hari jurutektik TM datang selesaikan masalah tu. Cepat pulok datang eh heee. Pe pun tqvm :laugh3:
MOD thread ni leh lockkan dah sebab masalah dah settle. TQ :)
Pages: [1]
View full version: Desktop Boleh Connect Internet Tapi Wireless Tiada Connection