MariaClara Publish time 31-1-2011 03:18 PM

RHB

sape2 yg ade xperience mcm aku tlg la bagi idea or solution mcm mane nk kasi settle..

thn lps dlm bln 9 mcm tu aku dpt call dari rhb bank & katenye aku ade bill credit card tertunggak dlm 3k..so aku mls pening2 aku ckap kat dia bagi aku skit mase utk buat full settlement.actually aku mmg nk buat settlement tgu bonus je. dh kbetulan dia kol aku pun tanye la bape full settlement lps tolak discount.bincang punye bincang dia bagi la kau rm2698 dari 3k.ok la tu kn aku pon stuju nk buat byran melalui maybank (mcm transfer balance sbb aku dh byr lebey kat maybank) dan aku mmg nk gune satu card aje. aku pon ckap kat rhb staff tu cancel card aku on the spot lps maybank buat full payment kat dia.lps sign surat/form kat maybank aku pon biar jela bank2 buat keje.tetibe dlm bulan 11..rhb call aku lg kate sila byr balance bayaran lg.aku btol2 bengang.aku ckap aku dh buat full settlement.pastu ok la dia dh senyap aku igt dh ok..then bln 12 dia kol lg ckap aku ade balance rm4k blom jelas dh tertunggak n last aku byr rm200 end of november 2010.aku punye la terbakar aku jerit kat bdk tu suh dia gi check btol2 akaun tu n kol aku balik.pastu tau tak ape jadi..org lain plak call ckap staff dia slh ckap..what???? bole pulak main salah2 ckap kann..then dia kat e bkn 4k tapi rm400 bil tertunggak..aku mmg dh hangin satu badan kalo dia ade depan aku...aku mmg nk tumbuk dia.tp aku try la slow talk baik2..explain balik dari awal sampai abis.baru la dia paham dan kate dia nnt la try ckap kat bo sdia suh mansuhkan 400 tu tp sampai skang xde berita dan yg paling aku sakit hati statement tetap hantar sampai sekarang ni...

tlg la..aku dh tak tahan...aku x nak byr extra 400 tu...sape2 yg tau or pekerja rhb tlg la bagi aku idea...

dzila_87 Publish time 31-1-2011 03:50 PM

sila pergi terus kat rhb tu dan bawak slip pembayaran.xsettle sila report kat badan berkenaan

leylapple Publish time 31-1-2011 04:04 PM

len kali kalo isu yg melibatkan bank dan wang ringgit nie, jgn buat by call jer...pls do follow up ur transaction..esp kalo jenis yg hutang kredit card....kalo dah buat full settlement, mintak surat or resit yg sahkan transaction nie...

mcm beli perabot jugak la...tak kira la bayar cash or hutang samada di court mammoth, time bayar upfront, pastikan duit tu dah deduct dari resit, balance bila dah bayar kena chop paid..kang ada plak terjadi pekerja tu amik duit, then masuk poket...yg berhutang nya kita..nama kita, and ic kita...

oneders Publish time 31-1-2011 11:40 PM

memang dah betul cara ko tu untuk tutup dan bersihkan nama ko dari segala hutang yang ada account credit card tu, cuma apa yang tak betulnya, ko tak sign satu surat pengesahan penutupan credit card yang biasanya surat tu boleh didapati dari mana mana branch RHB bank.

ku pernah buat penutupan credit card rhb, prosedur pun mudah, pihak bank akan hubungi dan mereka sendiri yang akan bercakap dengan operator card credit sehingga pada langkah pengesahan, dia beri pada ku untuk bercakap dan mengesahkan maklumat. lepas tu, ku akan isi dan sign satu borang pengesahan penutupan dikepil sekali dengan card yang dah dipotong dan staff bank tu siap buat salinan borang dan kepilan card tadi untuk simpanan ku jika ada apa apa masalah timbul pada masa hadapan...

dan jika ko melakukan perkara ini mengikut prosedur yang betul, ko takkan terima masalah seperti ini... dan apa apa yang melibatkan duit, sila jangan mengharapkan orang lain dan mengangap semua itu selesai sepenuhnya...

//kita hidup dalam dunia kapitalist, mereka akan cuba sedut duit kita selagi daya. lain kali, berhati hatilah...

medangmru Publish time 1-2-2011 11:57 AM

kes yg sama pernah jadik kat aku.....dah lama dh dalam tahun 2004...dengan EON card credit.....aku tutup akaun bulan April tahun tu ..siap pergi branch EON lagi....dapatkan pengesahan....tandatangan....lepas tu Fax ke HQ....siap dpt surat rasmi yg akaun dah fully terminated.....alih2 dapat statement 6 bulan kendian ( bulan Oktober 2004cakap ada baki tertunggak dalam RM300+.....siap aku fax balik segala mcm dokumen dan terus senyap...

medangmru Publish time 1-2-2011 11:58 AM

len kali kalo isu yg melibatkan bank dan wang ringgit nie, jgn buat by call jer...pls do follow up u ...
leylapple Post at 31-1-2011 04:04 PM http://eforum6.cari.com.my/images/common/back.gif

setuju...inilah yg sepatutnya dilakukan...tak kira kad kredit...semua yg melibatkan WANG dgn pihak Bank..:D

oneders Publish time 2-2-2011 02:12 AM

Post Last Edit by oneders at 2-2-2011 02:16

Reply 5# medangmru

betul, apa apa yang melibatkan wang, pastikan ia betul betul settle dan simpan bukti adalah perkara yang terbaik untuk masa depan... nasib ko ada bukti, kalau tak, sebulan belanja minyak kereta pergi balik kerja tu... ekekke
dan padaMariaClara, jumlah tu anda perlu bayar melainkan kalau ada bukti yang jelas dapat disertakan pada pihak bank tentang penutupan dan discount bayaran yang dah di buat. tak bayar nanti lagi susah masa depan.

kayzack79 Publish time 6-11-2015 07:28 PM

Saya ingin brtanya.saya ingin memohon pinjaman bank tetapi permohonan saya todak diluluskan disebabkan nama saya tersangkut kt bank negara disebabkan pinjaman asb dengan easy rhb .pinjaman rhb trsebut tlh lama saya lunaskan iaitu pada tahun 2011.tetapi saya masih tidak dpt surat sentlement daripada bank rhb.ini menyebabkan saya tidak dpt memohon kad kredit atau pinjaman lain.bgmana saya nk dptkan surat sentlement trsebut?adakah mengambil masa untuk bank rhb menyediakan surat trsebut?saya amat memerlukannya dengan segera.

kodokbawang Publish time 7-11-2015 12:26 PM

kayzack79 replied at 6-11-2015 07:28 PM
Saya ingin brtanya.saya ingin memohon pinjaman bank tetapi permohonan saya todak diluluskan disebabk ...

mintak RHB kuarkan surat settlement ....

kayzack79 Publish time 8-11-2015 12:22 PM

Adakah ianya mengmbil masa atau seharipun boleh dpt?saya nk cepat surat tu.
Pages: [1]
View full version: RHB