arra88 Publish time 20-1-2011 07:39 PM

insan yg x puas hati

aku x puas ati ng sesetengah polis yg kadang2 menjalankn tugas dgn tidak betul...mmang ler..klu ader org yg dituduh bsalah
tetapi ditahan dgn tdk menggunakn waran tangkap mcmnerr????n naik umah org dgn memakai KASUT..utk mencari
org yg dituduh...saper x bengang..mcm x der tatasusila..n hormat pd org...aku arap polis nie dpt ubah sikap die org...
mungkin die org ingat suka ati lerr...nk buat aperr2 AJER...mungkin sesetengah dpd mreka memandang rendah dgn org yg bkn brada...aku ngah confuse klu ader org yg kna tuduh buat ksalahan adakah org yg buat laporan perlu p court jgk ker x utk bicara kes tu???

petrukdadiratu1 Publish time 21-1-2011 01:02 AM

selamat datang ke donia realiti

tampinus Publish time 21-1-2011 10:45 AM

Ni mesti kes dadah ni...
Xpun kes samseng..

dan509 Publish time 24-1-2011 12:14 AM

Reply 1# arra88

Arrest tanpa waran memang boleh buat.Kalau polis terserempak penjenayah dalam round ataupun dapat maklumat jenayah sedang atau bakal berlaku, takkan nak pi sampai mahkamah mintak waran tangkap.Dah chau lama dah by the time polis dapat waran.

Tak bukak kasut, tak salah.Terpaksa je ni.Bayangkan waktu nak gari suspek, tetiba suspek larikan diri.Terpaksa la kejar mengejar berkaki ayam.

winamp05 Publish time 24-1-2011 09:21 AM

Pasal polis naik umah orang dengan berkasut ni pernah jadi masa kat kampung dulu. Suatu hari polis menjalankan operasi pembarsihan mat mat dadah yg ada dalam kampung aku. salah sebuah rumah yg kene geledah adalah jiran rumah datuk aku yg terletak selang beberapa buah rumah dari rumah datuk. jarak dalam 150 Meter. so polis suspek budak tu melarikan diri dan menyorok dalam rumah datuk aku. dengan selamba tanpa mendapat kata izin dari datuk selepas je bercakap nak geledah rumah terus derang masuk ke rumah datuk aku. tiba tiba polis pertama yg melangkah kaki masuk kedalah rumah kene penampor dengan lajunya dari datuk aku. keh keh keh. terkejut pak pak polis yang lain.
"Hang dah tak dak adab ka masuk rumah orang lain pakai kasut ? "
"Tak dak beraninya budak dadah nak masuk menyorok dalam rumah aku nih"
"Kalau ada dah lama aku sembelih dah"

antara ayat datuk aku masa tu. Terpinga pinga polis tu mintak maap dan hanya mintak kebenaran nak pegi belakang rumah cek. keh keh keh :lol: :lol: :lol:

Periuk_api1209 Publish time 24-1-2011 03:47 PM

Pasal polis naik umah orang dengan berkasut ni pernah jadi masa kat kampung dulu. Suatu hari polis m ...
winamp05 Post at 24-1-2011 09:21 http://mforum1.cari.com.my/images/common/back.gif

kalau aku polis tu..dah masuk balai da datok ko tu.. charge menyerang dan ganggu tugas...

dato ko tu pun satu ..tak bleh ke sound jer dulu..mungkin polis tu terlupa..adrenaline tgh tinggi..

winamp05 Publish time 24-1-2011 04:20 PM

kalau aku polis tu..dah masuk balai da datok ko tu.. charge menyerang dan ganggu tugas...

dat ...
Periuk_api1209 Post at 24-1-2011 03:47 PM http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

Nasib dia sangat baik kerana tak tido balai mlm tuh. keh keh keh

arra88 Publish time 24-1-2011 06:24 PM

Reply 4# dan509

em..masalahnyer...polis tu kenal fmily tertuduh tu.....mmang ler...saper x bengang..lau pakai kasut dgn
swenang2nyer lam rumah...

dan509 Publish time 24-1-2011 09:05 PM

Reply 8# arra88

erm, masalahnya saya setuju dgn polis tu.don't misunderstood, I'm not a police (tapi scope tugas adalah yg mirip2 sikit), tapi my background (kena influence or kata lain, kena brainwashed) buat I agree with their method.Jalankan tugas takleh pilih kawan ke keluarga.

arra88 Publish time 24-1-2011 09:30 PM

Reply 9# dan509

um....itu pendapt u..i mmang x stuju...

sparxxjb Publish time 29-1-2011 12:32 AM

x blh kata mcm 2 shabat.. maaf lah sy mencelah walapun sy bukan anggota polis pun.. jika kamu berada di tempat mereka adahkah kamu mahu bersopan santun?? mungkin kamu blh pertikaikan sikap mereka tapi mereka x dapat baca hati kamu semua... mungkin kamu 2 seorang perompak,pembunuh atau pencuri??? mereka berkerja siang dan malam perbagai jenayah yg mereka jumpa... mereka pun kalau blh x nak datang rumah siapa2 keja penjenayah ke penat dan berisiko tinggi pulak 2... kalau blh mereka nak lepak kat pejabat je ckp bln dapat gaji.. kamu mahu ke pdrm buat begitu.. itu tugas mereka x perlu dipertikaikan. mereka datang bukan makan agin atau saman orang, tapi keja penjenayah.... tentang adap 2 tolak tepi jika mereka jalankan tugas. jika nak polis beradap kamu pun blh suruh penjenayah beradab dulu baru seluruh anggota polis mahupun anggota keselamatan malaysia blh beradap sopan;P;P

cramer Publish time 29-1-2011 10:08 PM

Isu tak bukak kasut dalam .... mmg aa kalu umah aku pun menirap.. ade aku sepak je polis tu ...tapi ni more on Adab..... Adab Vs nak tangkap penjenayah.
sama macam kalau polis panggil ko Woi .... mesti ko marah punya. tapi dlm undang2 takder sebut kena masuk mahmah pun tak leh panggil woi ...   

Isu main polis main tangkap tanpa waran ... utk makluman, polis or imigresen or certain penguatkuasa mmg ada kuasa tangkap tanpa waran ikut bidang tugas yg dibenarkan undang2 .... Ini Malaysia bukannya Negara mat Salleh sama cam dalam T.V

anyway tuan rumah ada masalah ngan polis sebenarnya .... any member dlm family kena tangkap ke bro ? kes ape ? dadah ka

cramer Publish time 29-1-2011 10:13 PM

jgn salah faham dgn istilah "Seseorang itu hanya didapati bersalah oleh mahkamah" .. it just simbol of justice ... Kalu dah depan mata ko nampak org tu curi beg duit ko, takkan la ko tak tau lg sape yg curi ...

ahli politik suka la isitilah ni utk kepentingan depa .... kite sbg rakyat, must use brain la utk buat tafsiran disokong dengan ilmu yang betul

BotakChinPeng Publish time 31-1-2011 12:52 AM

Reply 5# winamp05

Hahahahaha. Elok sangat la jiran datuk ko buat macam tuh.
Kalau polis gatal nak geledah rumah aku tanpa waran pun aku penampar gak.
Apeke jadah nak cari penagih dalam rumah orang. Bodoh nyer

BotakChinPeng Publish time 31-1-2011 01:05 AM

Majoriti anggota polis malaysia sentiasa menjaga adab sopan. Hanya segelintir saja yang biadab. Jangan bagi muka dengan golongan kecil nih.

winamp05 Publish time 1-2-2011 01:06 AM

Reply 15# BotakChinPeng

Adik aku sorang sojar, sblm masuk sojar dia nak jadi polis tapi mak aku tak kasik. tapi dia ada ramai kawan yg jadi polis ni. ramai je yg berhemah dah bersopan santun. cumanya yg terang jelas poyo poyo baru habis pulapor pun ada juga segelintir. rasa megah pakai uniform polis. mula nak sombong dan mendabik dada. tak ramai la yg jenih ni. yg jenih tolong kawan kawan lepas jadi polis pun ramai. tak kiralah tolong buat beda baik atau kaver benda jahat. thehehehe.

CRT69 Publish time 18-3-2011 06:21 PM

Isu tak bukak kasut dalam .... mmg aa kalu umah aku pun menirap.. ade aku sepak je polis tu ...tapi...
cramer Post at 29-1-2011 22:08 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

Salam semua...sorry nyibuk....aku orang baru..salam 1 malaysia...untuk pengetahuan semua,pegawai polis yang telah digazetkan sahaja boleh membuat serbuan atau tangkapan pada orang yang disyaki salah/bersalah dalam rumah/bangunan tanpa waran.Pegawai itu mestilah yang berpangkat ASP ke atas.......makluman (.)

tuah_r Publish time 23-3-2011 10:11 AM

ohh..ASP sahaja....

pendapat peribadi aku plakk...kalau yg nak diserbu tuh polis tuh kenal..takleh ker hntr kawan2 polis yg lain?

BotakChinPeng Publish time 8-4-2011 08:29 PM

ohh..ASP sahaja....

tuah_r Post at 23-3-2011 10:11 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

Silap tuh.

Dia kata ASP ke atas. Bukan ASP sahaja.
Pages: [1]
View full version: insan yg x puas hati