faeezan Publish time 17-1-2011 08:19 PM

camne nak bg broadband search laju ..

sya pkai broadband celcom .. tpi lembab sikit cm ne nak searh apa website trus kluar je .. kira-kira nya hack internet lah tlng bg tau bleh

syahpoyo Publish time 17-1-2011 08:52 PM

tuko je brdbnd maxis,nnt lajulah 2

meritokrasi Publish time 18-1-2011 02:09 AM

P1 Wimax pun boleh... :)

otai_g Publish time 18-1-2011 03:51 AM

laju ikut coverage.
kalo kat tmpt tu coverage teruk, ko buat apa pun x kan jd laju jgk.

satu lg celcom ni mcm lahanat sikit.
kalo ko nak terminate pastikan ko jgn biarkan ada baki duit lg dlm akaun.
atau dlm bhs mudahnya biarkan bil ko tertunggak baru terminate.

sbb pengalaman aku terminate tgh bulan, so baki duit aku dlm akaun burn x psl jerk.
surat ckp srh remit duit tu tp bila pergi celcom service centre lain plk jdnya.
mmg aku x halal dunia akhirat duit aku yg celcom sebat.

faeezan Publish time 18-1-2011 01:35 PM

mcm ak pkai bill bulan-bulanRM48 ..kalu kita pulangkan blik kena byar ke ak ah lbih 7 hri

sar9eant Publish time 19-1-2011 01:50 PM

laju ikut coverage.

satu lg...
otai_g Post at 18-1-2011 03:51 http://mforum1.cari.com.my/images/common/back.gif

like seribu kali..{:1_132:}

helmi_www Publish time 30-1-2011 12:56 PM

Reply 1# faeezan

next time survey coverage dulu..then compare semua telco yg ada..the baru proceed..

Senyum86 Publish time 31-1-2011 09:12 AM

RAM dengan Processor lembab... speed broadband pun lembab...:sleepy:

mrsakit Publish time 31-1-2011 03:28 PM

kowang cuba citer dgn haku sket...kat mesia nih provider mana yg kasi laju :lol:;P
kalo kat luar negara apa2 provider sumernya laju...kat mesia...haper2 provider sumernya lembab...;P

ikankalui Publish time 2-2-2011 02:23 PM

uhuk2 celcom ku pun dr 3g turun darjat ke hsdpa.....uhuk2

faeezan Publish time 5-3-2011 04:52 AM

huhu baik pkai streamyx dia pkai line bb dia wave

sony86 Publish time 6-3-2011 01:53 PM

wah...setuju

prayer Publish time 20-3-2011 04:38 PM

laju ikut coverage.

satu lg...
otai_g Post at 18-1-2011 03:51 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

Ha'ah... memang btul tu. Aku guna bb Celcom gak sblum ni. Senang citer la.. kalau ada 1001 perkataan yg tak senonoh (tak bleh la nk sebut kat sini, pepaham je dah le)... itu yang aku nk luahkan kat Celcom. 2-3 kali gak aku call center..alasannya ..adoila.. aku ingat siput sedut pun bleh ilang semangat perjuangannya kalau dengar alasan dorang... dah basi... Aku rasa apa yg ko hadapi, aku pun sama...:@

prayer Publish time 20-3-2011 04:47 PM

sya pkai broadband celcom .. tpi lembab sikit cm ne nak searh apa website trus kluar je .. kira-kira ...
faeezan Post at 17-1-2011 20:19 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

Bagi aku la.. selagi ia wireless, selagi tu la ia tak leh nak compare kelajuannya dengan yg guna cable. Jadi lebih baik tukar je ke bb yg guna cable.:)

webxcrawler Publish time 21-3-2011 10:07 AM

Last year aku call helpdesk celcom dari cakap sopan santun sampai maki hamun...dari helpdesk level 1 sampai entah berapa level semuanya customer tak betul. aku invite datang umah utk test sendiri siap lunch/dinner aku provide masih xtau... bagi aku rebat rm50 selama 3 bulan (maksudnya diskaun bayar bill rm50/bulan) kononnya dalam masa 3 bulan depan nak pacak antena baru kat area umah aku (subang jaya) ...

pastu dah lebih 3 bulan masih tahap cipan... call helpdesk balik terus skip ke top level whatever level depa ada ...depa boleh lak cakap camnie

"camnilah encik, since encik bebetul sekian lama tak berpuas hati dengan servis kami. encik terminate ajelah" (ayat lebih kurang)

Then aku tanya apa status pemancar baru ...depa bagi ayat konar baring... sana sini etc bla bla bla...

So bagi aku.. Celcom punya bisness practise memang taufu busuk betul lah.. servis tak nak improve... customer baru tetap kena sembelih seterusnya.. bila customer baru nak lama komplain then suruh terminate.. depa xrugi pepe kot coz customer baru datang balik begitu lah citernya... ini macam nenek aku pom boleh buat bisness...BONGOK!

Akhir cerita - aku terminate. aku black list celcom bukan celcom black list aku huhuhu

prayer Publish time 21-3-2011 10:43 AM

Reply 15# webxcrawler

:D Ya ya... memang semua penyedia-penyedia telekomunikasi ni berlagak nak mampus. Dorang tahu, alaa... kalau setakat 1 orang je yg tak guna, dorang tak rugi pe-pe pun. Ada berjuta lagi yg guna.. kata dorang (agaknya lah.. betul kut.. betul la tu) Kalau tak, takkan dorang layan atau jawab komplen kita dengan ayat-ayat bodoh-bodoh melampau camtu macam la kita ni semua tak pernah pergi sekolah:@ Ish.. kalau diikutkan, bukan setakat 1001 ayat tak senonoh yg aku nak luahkan, dah masuk 10001 ayat dah, terutamanya celcom broadband.:curse:

CariKnow Publish time 8-4-2011 09:22 AM

try cara ni...
1. Uninstall Broadband tu... pastu reinstall balik.. kdg2 bole..
2. Pakai cable usb panjang sket.. sambung la gitu.. pastu letak usb dongle(bodband)tinggi2.. mcm antenna..

faeezan Publish time 3-5-2011 04:22 PM

wah .. thx abng2 skalian .. .luahan hati sungguh

cippon Publish time 3-5-2012 10:20 PM

pengalaman aku pakai celcom, maxis, dan digi broadband,

digi sama mcm p1 wimax, hanya kawasan tertentu sahaja, maksudnya liputan terhad.

maxis, hanya kawasan bandar yg 3g atau hsdpa, yg lain hanya gprs,

celcom, hampir semua kawasan edge, pekan kecil 3g, bandar kecil dan besar 3g or hsdpa,

segi speed, pada aku celcom aku berpuas hatilah, sebab aku banyak travel, dan selalu guna dalam kenderaan bergerak, contoh nya bas atau keretapi. untuk stabil kan speed dan mendapat singnal yg kuat, aku guna modem air card plus dgn extender antena, so far. modem yang di bekalkan oleh celcom, pengalaman aku memang tak stabil dan speed lembab,

harap maklumat ini dapat membantu

tq

otai_g Publish time 4-5-2012 11:33 PM

pengalaman aku yg pernah pakai celcom, maxis, digi n p1.

tiada satu pun yg memuaskan hati. tp paling ok takat ni p1 la..
Pages: [1] 2
View full version: camne nak bg broadband search laju ..