PopoMcGarret Publish time 2-1-2011 08:51 PM

PERIHAL BEKAS TENTERA(FORGOTTEN SOLDIER)

salam pada semua warga CARI yang budiman...mohon maaf pada admin andainya topik telah dibuka atau di bincangkan...seperti tajuk dan rujuk di atas...topik saya berkenaan dgn nasib bekas dan veteran tentera..nak bukak kat ISU SEMASA tgk mcm tk ramai askar..so saya bukak la kat wilayah ini..recently kite selalu dgr berita dan cerita yang bekas2 tentera dan veteran2 tentera menghadapi msalah dan kesukaran dalam meneruskan hidup di dunia yang fana ni..penuh pancaroba...mungkin aku saje yg dengar atau aku sorang je yang perasan..salah dan silap saya mohon jutaan kemaafan..pertama tamanya berkenaan kursus-kursus yg anngota tentera ambil dan jalani di PERHEBAT..kenapa dan mengapa sijil2 kursus tersebut tidak di iktiraf dan tidak mendpat pengiktirafan oleh badan2 syarikat swasta dan korporat? apakah sebabnya? adakah politik juga memainkan peranan?..adakah berlaku urusan undertable? sedang kan kursus2 yg dijalankan di perhebat tu sama dgn agensi2 diluar sana seperti IKM dan sebagainya..mengapa ini berlaku? tidak hairan la ramai bekas2 tentera ni asal lepas pencen atau berhenti saja jadi jaga/pak guard..bukan msalah hina atau tidak kerjaya ini, ttpi tidak bergunakah sijil2 dari perhebat tu? takkan pak jaga saja option yg ade? sebenarnya bnyak lagi masalh yg berkaitan dgn bekas tentera dan veteran tentera terutamanya skali dri golongan LLP...tapi biarlah saya ketengah topik ni dulu..jadi saya mengaharapkan agar mana2 warga CARI yang somebody kat ATM atau yang ade bintang-bintang yang menyinar kat bahu tu atau pun yang ade paku-paku bersadur warne emas di bahu tu..beri lah pnjelasan skit..kesian kat bekas2 dan veteran tentera terutamanya yang dari era kominis tu..kesian diaorg..apakah balasan untuk pengorbanan diaorg? kominis menyerah dulu kerajaan siap bagi tanah lagi..askar pencen dapat tanah ke? cukup ke setakat pingat perkhidmatan am dengan pingat perkhidmatan setia???? kesian beb:cf::cf::cf:
Pages: [1]
View full version: PERIHAL BEKAS TENTERA(FORGOTTEN SOLDIER)