hadi1978 Publish time 23-12-2010 11:06 AM

Gelombang Biru TLDM... Apa tu?

Salam,

Baru2 ni saya hadiri Majlis Jamuan Teh di Istana Alam Shah Klang sempena Keputeraan Sultan Selangor. Dalam majlis tu, ada pasukan TLDM sebagai pemain pancaragam (lagu sultan), tetapi ada pulak satu lagi kumpulan yang dinamakan 'Gelombang Biru', Gelombang Biru ni yang buat persembahan, penyanyi, penari dan pemain muzik. Namanya Gelombang Biru TLDM, tapi macam diorang x bercampur dengan anggota TLDM yang main pancaragam tu. Gelombang Biru ni betul2 artistik, tarian diorang cantik... profesional.. yang perempuannya cun, badan pun cantik.. Yang lelaki pun hensem, tapi ada yang macam bapuk.. TLDM apa bapuk ke? Mustahil.. Diorang menyanyi pun sedap... So, saya nak tau le, apa dia GELOMBANG BIRU ni? Kata under TLDM, mereka ni askar ke?

anizarina Publish time 23-12-2010 11:42 AM

sama gak macam caw lain...mcm army and airforce...mereka juga ada pasukan ala2 mcm nie jugak...rina pun tetaw sgt..tp yg pasti mmg ada... yup..mereka adalah navy( setakat yg rina tahu lah) sbb dulu masa derang training, rina sll tgk :) .. mcm polis pun ada gak mcm ni klo xsilap..cme rina tetaw namanya

jofizo Publish time 23-12-2010 12:41 PM

Salam,

Baru2 ni saya hadiri Majlis Jamuan Teh di Istana Alam Shah Klang sempena Keputeraan Sultan ...
hadi1978 Post at 23-12-2010 11:06 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

ala tu kira kombo utk anggota yg minat nyanyi boleh la masuk situ........ cth: penyanyi Ikka berasal dari Gelombang Biru jugak dari TLDM, Norshiela Amin dari Orkestra Tentera Darat........

kalau nak pilihanraya Gelombang Biru nih lain plak maksudnya tau.......... :lol:

Komrade Publish time 23-12-2010 10:26 PM

ye betui..Gelombang biru nama kombo utk mana2 anggota yg ada seni artis..slalunya diaorang ni dapat jemputan utk majlis official..

hadi1978 Publish time 28-12-2010 07:59 AM

Reply 4# Komrade

IC.. Jadi, mereka yang masuk GELOMBANG BIRU ni, x training sama dengan anggota yang lain lah ye? Walaumacamnapun, aku memang kagum dengan persembahan diorang.. profesional sangat-sangat... best.. Hassan Ali pun x berkelip mata tengok penari Gelombang Biru melentik2 menari.. Dia duduk paling depan.. kusyuk.. Apa lagi aku ni.. samalah layan..

anizarina Publish time 28-12-2010 04:50 PM

ReplyKomrade

IC.. Jadi, mereka yang masuk GELOMBANG BIRU ni, x training sama dengan angg ...
hadi1978 Post at 28-12-2010 07:59 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

sama je training je.tentersa bukannye tiap2 hari kene berkawad-lainlah klo budak2 kadet / rekrut yg baru nk masuk tentera..

Komrade Publish time 31-12-2010 02:40 AM

sama juga tentera darat dan udara, bg udara dipanggil SENI UDARA di bawah Badan Kesenian dan Kebudayaan Tentera Udara, diorang pun ada gak penari2 dan penyanyi2 yg berbakat. mereka juga tentera spt yg lain, cuma bidang kerja je lain, slalunya mereka ini diserap dari Pasukan Simpanan Tentera Udara , ada jugak dari regular..

jkkkj Publish time 1-1-2011 03:36 AM

La...aku ingat Gelombang Biru yang kat Terengganu tu:lol:;P:lol:;P

jkkkj Publish time 28-10-2013 04:20 PM

Thread ni abis kat sini saja ker?
Pages: [1]
View full version: Gelombang Biru TLDM... Apa tu?