Lily_Elizabeth_ Publish time 25-7-2023 10:26 PM

Pengalaman berkawan-kawan, bukan sahabat, hanya kenalan.

Sesama kecil dah pandai ada perasaan, saya cuba berkawan kawan dengan kawan sekelas. Saya sekolah Convent masa primary school age dahulu. Setiap kali saya cuba mencari kawan baik pasti tidak akan ada. Mereka sudah ada pasangan kawan baik. Ada sekali kami bertiga kawan saya seorang tu masa darjah lima dia ke Sabah ikuti family dia. Saya berasa sedih sangat. Itu saat pertama saya kehilangan kawan, iyalah dulu manalah reti tulis surat dan tak macam sekarang, ada IG dan facebook.

Semasa saya bekerja, saya cuba mencari kawan, tetapi tidak.ada, kerana tempat kerja ramai yang elderly dari saya. Jika ada pun mereka sudah ada kawan masing masing. Yang mana agak.lima tahun tua dari saya. Saya kerja company tu masa umur saya 20 tahun.

Lily_Elizabeth_ Publish time 25-7-2023 10:31 PM

Lama lama saya memang terbiasa seorang diri. Macam tak reti nak bersembang sebab lama tidak ada kawan. Masa saya berkahwin, saya berkawan dengan seorang perempuan ada anak satu ini, rupanya dia bermain jibake dengan bekas suami saya, sampai kami bercerai, sebab hati saya rasa sakit sangat, sebab saya kenal dia, bukanlah GF bekas suami saya yang saya tidak kenal, saya perempuan yang so called kawan saya.

Lily_Elizabeth_ Publish time 25-7-2023 10:33 PM

Sebenarnya dengan peristiwa itu, buatkan saya takut nak berkawan dengan perempuan perempuan dikawasan perumahan saya. Saya serik. Sebab perempuan yang bermain jibake dengan bekas suami saya, tinggal di kawasan sekitar kawasan perumahan saya. Saya rasa fobia sangat sangat.

Lily_Elizabeth_ Publish time 25-7-2023 10:36 PM

Bila dipejabat, saya memang type buat kerja dan tak suka sembang mak lang. Saya rasa rugi sembang bahak bahak cam orang lain, sebab gaji dorang besar, bolehlah sembang gelak gelak. Saya gaji biasa biasa, rasa malu nak sembang gelak bahak bahak cam tu. Sebab itu saya suka dengan Cari Forum, boleh baca baca untuk pengalaman hidup yang orang lain punya.

green~tea Publish time 29-7-2023 11:16 PM

Jangan ada kawan yang terlalu rapat sampai cerita semua benda....

Berkawan lah dengan semua orang... luaskan networking..

yenil95 Publish time 8-8-2023 09:41 AM

TT, anda belum ditakdirkan jumpa kawan sejati. Teruskan mencari. Jangan putus asa.
Kadang kadang kawan baik ni kita yang kena mulakan dulu. Bila jumpa dengan orang yang kita rasa selesa, kita mulakan dgn berkawan biasa dulu. Bila dah rasa dia boleh dipercayai, barulah upgrade jadi kawan baik.

Berbaiklah dgn semua orang. Tak rugi pun.

Lily_Elizabeth_ Publish time 9-8-2023 06:29 AM

Maaf lambat reply. Akibat dari kenangan lampau, saya menjadi takut untuk berkawan. Not say I tak cuba. Like ada satu kawan ni, saya ingatkan dia boleh menjadi kawan saya, saya namakan dia Sherry, tengah saya seronok berkawan ada satu cik kak ni cuba untuk leraikan. At a one time tu, saya ajak Sherry untuk merendak breakfast kat bangunan sebelah sebab Boss saya tidak ada go out for meeting kat tempat lain. Sherry kata dia datang lambat so dia malu nak keluar merendek. Tup tup saya gatal gatal jugak nak turun ke cafe bangunan saya, Sherry ada tgh seronok minam kat cafe tu, saya pun peluk lah Sherry, masa tu saya tak berfikir apa apa, iyalah saya ni kan ke baik orangnya, tak suka fikir buruk sangka. Lepas beli wadeh, saya pun beramb lah sebab saya rasa no point saya duduk sama sama Sherry dengan cik kak itu, sebab dah tentu mereka mahu chit chat. Kejadian itu saya masih ingat tarikhnya 07 July 2023. Since kejadian, mula saya tak fikir sangat, tapi masa tgh saya sendirian saya basuh cawan kat office, saya baru terfikir, apalah salahnya Sherry message saya katakan dia mahu ke bawah untuk minam. Sikit tak ajak saya...

Lily_Elizabeth_ Publish time 9-8-2023 06:34 AM

Since kejadian, Sherry pun sama langsung tidak.message saya for ajak lunch or breaksfast. Sampai hati saya rasakan. Saya pun dah bertekad, bilamana dulu asyik saya je message untuk ajak Sherry lunch. Apa apa hal, sure saya yang telefon tanya khabar dia, dia langsung tak memulai call saya or so on.

Semalam saya nampak dia kat KL Sentral dgn kawan office perempuan kami.
Saya terus rasa sedih dan down amat. Saya cakap pada diri saya, apalah salahnnya now dah month August, ajaklah saya lunch. Office kami berlainan tingkat sahaja. Sampai hati betul.

Lily_Elizabeth_ Publish time 9-8-2023 06:37 AM

Adakah saya seorang kawan yang buying friends?. Saya selalu belikan kawan kawan saya hadiah, selalu makanan lah. Last saya bagi pada Sherry parfume, taklah mahal, ala parfume inspired tu, sedangkan saya sendiri tidak pernah mendapat hadiah dari kawan. Gaji saya tidaklah banyak tapi berlebih lah sikit compare dgn Sherry, kami sama umur tapi dia masih ada anak anak sekolah rendah, manakala saya anak anak saya semua dah Uni life.

Lily_Elizabeth_ Publish time 9-8-2023 06:48 AM

Saya lupa nak habaq, macam benang saya satu lagi, saya ni suka berketerampilan, cam Louvissa rantai rantai dia banyak saya beli, tidaklah gaji saya berpuluh ribu tapi mmg berlebih untuk saya, Amin Ya Rabbal Alamin syukur kepadaMu Ya Allah, saya ada duit lebih. (Tapi tak kaya lah cam MD or Director so on), setakat rantai Louvissa tu saya senang senang je beli, satu set dalam RM120. Sedangkan ramai kawan saya sama grade, still struggle besarkan anak kecik, beli pampers susu dan sekolah tadika dan buku buku dan sekolah rendah tuisyen.

Saya free hair, dan pakai baju modern, tak mahal baju baju saya, hanya beli di BOS di OU, sini baju dia up to date, baju BOS dalam RM30 or RM50. Tapi saya selalu beli silih ganti, beli cardigan pants semua skirt semua, baju saya mmg selalu baru baru, boring pakai, anak anak saya ambil pakai, sebab size sama, mereka kan dah besar besar. Saya tak malu ngaku beli baju di BOS, sebab itu sesuai dgn pendapatan saya. Saya tak beli baju BOS di Nu Sentral, nanti ramai pakai sama, baju Bos di OU lain sikit patern baju dia. Itu yang beli di BOS kat OU tu.

Lily_Elizabeth_ Publish time 9-8-2023 07:00 AM

Kawan kawan sesama umur, penampilan mereka cam ner nak cakap eh, mereka pakai tudung jenis melekap cam swimmer cap. Tidak salah pakai tudung, cuba tengok Juma, still lawa walau ting tong. Tudung tak ada sanggul, kasut pun pakai sports shoe, baju besar besar dah lama lama warna gelap dan badan mereka mmg besar dari saya chubby tembam bulat. Tak bermekap dan agak selekeh pada mata saya. Muka minyak minyak sebab tak pakai skincare dan bedak muka Sayaentahlah, bukan nak cakap, if kemana mana sure orang ingat saya Boss (haha), padahal tidak pun. If beli makan kat food court sure saya dapat dulu dari food operator sana, konon Boss beli kat parlour depa hihi. Kelakar pun ada.

Lily_Elizabeth_ Publish time 9-8-2023 07:04 AM

Ke sebab mereka semua tak mahu berkawan dgn saya sebab saya over berketrampilan, padahal sama umur dan pangkat lebih kurang?. Saya ada rank sikit dari dorang. mereka still tak promoted walau dah 20 tahun kerja.

Ke saya yang rasa rendah diri saya rasa saya ni Alien sebab suka berpakaian lebih sikit.

Ke saya je berperasaan sedemikian?.

lady_bonia Publish time 14-8-2023 09:29 PM

Erm macam mana nak cakap ye.. Awk berkawan je dengan semua orang tapi jangan harap orang tu jadi kawan baik awk.. Kawan tu ajak awk keluar, awk join lah.. Kalau mereka tak ajak awk.. Awk buat lah hal sendiri.. Pergi makan sendiri.. Saya pon pernah rasa apa awak rasa.. Tapi sudahnya saya bergerak semua sendiri je takde tunggu orang ajak ke apa ke.. Orang nak berkawan dengan kita berkawan lah.. Taknak berkawan takpe.. Bila awk x ramai kawan, lagi aman hidup tau.. Ahahaha.. Buat apa berkawan tapi penuh dengan toxic people, lagipon saya rasa kawan2 awk maybe tergugat awk lagi pandai bergaya, pandai bekerja & lagi cantik dari mereka agaknya.. Hihihi.. Just enjoy your life jela sis.. Happy2..

Page88 Publish time 21-8-2023 12:13 AM

Nowadays no one wants to talk anymore to another person let alone be friends or just pals.

amon_79 Publish time 21-8-2023 07:49 AM

Lily_Elizabeth_ replied at 9-8-2023 07:00 AM
Kawan kawan sesama umur, penampilan mereka cam ner nak cakap eh, mereka pakai tudung jenis melekap c ...

salam uols.. ada kat mana? jom lepak2 turun shah alam...

midori888 Publish time 21-8-2023 11:24 AM

Lily_Elizabeth_ replied at 9-8-2023 07:00 AM
Kawan kawan sesama umur, penampilan mereka cam ner nak cakap eh, mereka pakai tudung jenis melekap c ...

dari kutukan manja cuols kat ofismate cuols sendiri, maybe itu salah satu sebab mereka tak suka nak berkawan dgn meols. Maybe masa lepak sama2 diorg, mulut cuols ada menguris hati mereka tanpa cuols sedar. Mungkin cuols kena muhasabah diri.
Meols tak rapat dgn kawan2 ofis, slalu jer pergi makan sendiri...some ppl diorg ada mcm geng lunch or bfast diorg, meols takde. Tapi kalu ofismate meols nampak meols duduk sorang2 makan, diorg akan dtg join meols...

cycra Publish time 21-8-2023 12:51 PM

dah 11 tahun iols keje..mmg makan sndri..tapau almost everyday..lagi senang ikut tekak sndri..pernah join kwn makan, tp meols x enjoy laa..gi makan lama2..pastu bau kedai lekat kat tudung..ewww..

kalau ada hari yg ada event, iols ok2 ja duduk tegur smua org,,11 tahun keja ada 2 org je rakan sekerja yg iols rapat,,tp doesnt mean kami kena kuar makan sama2 tiap2 hari..sebulan sekali gosip thru phone..2 bulan skali hari jumaat baru kuar sama makan..

iols x rasa lonely atau perlu org justify iols sbg kawan diorg..sbnrnya payah kalau org tau kita rapat dengan sesiapa..diorg boleh gunakan org yg rapat tu nk korek cerita kita..

office politik sangat nasty..better buat hal sndri..at the same time being friendly tegur2 org, borak2 sikit2 camtu
Pages: [1]
View full version: Pengalaman berkawan-kawan, bukan sahabat, hanya kenalan.