Lily_Elizabeth_ Publish time 18-7-2023 11:16 PM

Rasa diri ini like an Alien padahal hanya saya yang merasai, orang lain tidak anggap saya sedemikian.

Itu gambar Dolphin sedang cemborot kan?. Macam itulah saya rasakan. Selalu rasa cam down padahal saya tidak ada masalah duit, anak anak or kerja or suami. Cut short the story, saya bekerja di sebuah office besar. Bukan pasal kerjaya tetapi pasal penampilan diri. Mungkin pada orang lain masalah saya ini so little and so small, hek eleh masalah cam ini pun dia ini ambil put.

Hah!, Inilah masalah saya. Saya selalu rasa down sendirian diri saya. Saya suka naw naw berketerampilan. Saya free hair. Rambut hitam panjang. Suka pakai skirt seluar blouse dan baju office ordinary yang cam dalam Netflix movie ladies office worker pakai. Make up semedang, lepas solat tetap makeup lagi.

Akan tetapi, tempat office saya penuh dengan wanita yang nak pakai lipstick warna pink samar pun mereka tidak mahu.

Sambung bawah, susah lah nak type tak ada advance mod, saya pakai phone.

Lily_Elizabeth_ Publish time 18-7-2023 11:51 PM

Di tempat kerja saya all the wanitas semua berpakaian baju kurung yang dah age baju kurung tu 15 or 18 tahun punya corak, mean kain licin licin kain beli kat arkedm corak bunga bunga yang kita tahu memang corak kain lama. Or blouse labuh besar dn seluar hitam dan jugak jubah besar besar. Badan memang ramai bam bam dari saya. Pakai tudung melekap, kasut pun dah hebeh. Muka memang tak bermekap seolah baby baru lahir, tapi nampak tak presentable lah, sebab umur dahtak berapa baby, tambah lagi muka nampak lesu sebab tiada warna kat muka. Bare naked face.

Saya pula memang suka pakai accessories, baju like cardigan or blouse or seluar skirt yang ikut sesuai badan.

Kadang saya rasakan, mereka tak mahu tengok saya, bila ada kakawan mereka bercakap or bergurau sure ada sambut sambutan, kalau dengan saya bercakap pun meraka tidak mahu.

Lily_Elizabeth_ Publish time 18-7-2023 11:55 PM

Ke saya yang perasan cantik dari mereka?. Saya pula tidak suka bercakap cakap gelak terkekeh kekeh cam mereka suara kuat kuat.
Saya rasa malu nak bercakap kuat kuat.

Saya tidak ada kawan. Kawan saya hanya suami, anak anak dan kereta saya.

Saya tak reti nak tulis panjang lebar masalah saya ini.

Yang nyata saya selalu berfikir fikir, apakah sebab saya muka berketerampilan meraka tidak mahu berkawan dengan saya.
Ke, saya yang sombong dengan perasan diri saya ini cantik dari mereka mereka semua?.

girlfriday13 Publish time 24-7-2023 01:32 PM

Just be urself jelah girl. U do u orang kata. If u happy dengan urselfkan, abaikan orang lain. Let them be them. Kalau dorg happy dengan baju, kasut lusuh, siapa kita nak menidakkan? Tak begitu? Kadang vibe kita tak sama.

Mungkin juga dorang pun segan dengan u sebab u cantik sangat?

mamajawie Publish time 24-7-2023 03:45 PM

hi sis, i dulu x pnah ada pengalaman kje so hari2 i pkai baju t shirt lgan pnjang n suar jeans kaler hitam sbab i da bese pkai shirt n jeans..pastu pkai tudung hitam je manjang..i x mekap tapi i pkai lipstick je..mula2 awkward tapi lama2 i be myself je..so da jadi trademark pakaian iollss keje sme dgn pakaian iolls time berjimba..:lol:
Pages: [1]
View full version: Rasa diri ini like an Alien padahal hanya saya yang merasai, orang lain tidak anggap saya sedemikian.