dragger Publish time 20-12-2010 11:49 PM

Replydragger

cam menyeru2 bishop je ni??
razhar Post at 20-12-2010 21:53 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

taklah... knight jer... :L

akeyron Publish time 21-12-2010 01:07 AM

cam aku pakai burukband celcom yg prepaid punya..

laju..tkda prob time tgk utube..

no limit bandwith. dulu aku pakai maxis. smpai 5gb ke atas dah jd sloww..

so, skang pakai prepaid, tenang je rs sbb tk terikat dgn bil. ada duit topup...

sbnrnya, korang kena tgk coverage kt tmpt masing2 sblm langgan burukband ni..

streamyx sbnrnya ok, tp skrg ni diorg tgh menjalankan kerja2 menaik taraf rangkaian diorg..mgkn mkn masa la skitt:)

impreza_X Publish time 21-12-2010 01:56 AM

Reply 20# plainjane

nak tanya mengapa da masalah bila p1 wimax di gunakan dengan win 7
   masalahyer x dapat buke intenet explore,ym dan nak update antivirus...adakah setting d win7 yg blox

muqrisz Publish time 21-12-2010 09:01 AM

aa h ...samelaaaa..kenaper stremyx nie kdg2 hang..........sedeyyyy..raser nak Nangesss jerrr........:'(

ronan Publish time 21-12-2010 09:45 AM

kekadang,
wiring dalaman yg masalah..karat,byk joint, tak properr, pakai kabel telefon yg terlampau panjang....

kalo camtu shial tu kena atas batang hidung sendiri..

tejanurain Publish time 21-12-2010 11:10 AM

Aku pakai streamyx
kat umah = tiptop (xde problem)
Kat opis = xde problem

berukband celcom (company provide utk cek email/buat keje kt umah-semua staff dpt 1)
kat umah (area town) = cam hampeh.. 2G jer..
kat kampung aku = 3G highspeed.. hehehe..
aku duk kemaman..

imma2010 Publish time 21-12-2010 11:21 AM

Reply 22# akeyron

ye betul....diorang amik mase nak upgrade system diorang...
kalo korang duk kat tempat diorang, baru korang tahu betape susahnyer nak bg semua org puas ati...
korang kene tgk korangnyer laptop gak...
processor dsbnye....

plainjane Publish time 21-12-2010 01:26 PM

Reply 23# impreza_X

ooo .. aku pun dlu ader masalah cam ko.. tp pehtu aku terus tak gune IE lg dah,, aku tukar to mozilla jek. dh ok pun sampai skrg. kalu dh gune win7 tu, ko gune jek la browzer mozilla firefox tu seng cket. try la.

lyza2474 Publish time 21-12-2010 01:52 PM

pernah pakai celcom punya.. HAMPEH!!... skrg pakai streamyx..sonang hati :)

Ustaz_SUFI Publish time 21-12-2010 02:56 PM

Biasa kalao aq play video at YouTube (5mim;360p), laju jeh.xla laju macam UniFi, aq pakai 1MBPS jeah,so usually okay jeah.tp sekarang macam haramkejadah!saket hati aq.aq malas lak nak g komplen.aq xtao asal Streamyx ni.aq da la langgan 24bln =.='''

razhar Publish time 21-12-2010 04:20 PM

cam aku pakai burukband celcom yg prepaid punya..

laju..tkda prob time tgk utube..

no limit ba ...
akeyron Post at 21/12/2010 01:07 http://mforum3.cari.com.my/images/common/back.gif

contoh nya dengan menguatkuasakan fair Usage Policy? bila dah wat cam tu...dgn software yang kawal masih buggy....tu ramai yang jem...

pisangxxx Publish time 21-12-2010 04:33 PM

aku lak pki celcom line bruk band..
Awal dapat 3g laju gle.aku asyik dowloand you tube.guna grabber..macam2 aku download..
pastu bulan depan jadi slow...aku call.die cakap aku dah sampai limit..gua cakap aku guna sampai limit bulan lepas.bukan bulan nie..wakaka..gua sound2..la..

Last2 gua bg adik gua jer pki..gua tak gune tenet..jimat n berbaloi-baloi..
Sebab aku rasa mcm addict jer..asyik nak 24/7 bertenet..baik gua g jog usha awek..berpekdah lagik.

penyudisko Publish time 21-12-2010 04:36 PM

Dulu aku pakai stimix...pastu macam2 broadband kluar, celcom, maxis, digi dll...semua aku dah try. Cam hampeh..tup2 P1 pulak, try lagi...lama2 sakit hati, last2 pakai balik stimix, tup2 YES pulak keluar...tapi takpa, aku try jer tanpa tutup stimix dulu...malas lagi nak ke kedai tmpoint selepas mengenangkan pengalaman lama ku bersama brukband2 jenama wireless ni, pakai land line jugak terbaik...stabil jer walaupon sakit hati.
maybe lepas ni try unifi pulak...review kata ok.
ps- aku bukan org TM yer...jgn ingat aku promo diaorg pulak.

neotoxin Publish time 22-12-2010 10:32 AM

kalau kawasan rumah ada unifi, aku syorkan amik unifi je... kompem laju...
Hasil pengalaman aku guna unifi VIP5 sejak sebulan lepas:
- Intenet Laju. Upload/download sama je speed. Layan youtube takde sangkut2 pun.. AKu cuba download dari megaupload pada waktu off-peak (server), free download, leh dapat 320++ Kbps (single connection)
- ada IPTV.. mcm aku dulu siaran TV kat umah tu tak jelas kalu guna aerial (umah tersorok kot). Skang guna IPTV mmg jelas.. ssesetengah channel ada HD (tapi tv aku takde HD.. hahhaha)
- IPTV ada VOD (Video on demand) --> ble layan movie... tapi kena bayar (per movie) dlm RM6 - RM8 setiap movie. Bley gak layan series.
- Ada tepon.. wat call ke tm homeline (semenanjung, sabah, sarawak) tak kena charge. Kalu boring2 leh kol awek layan samapi berasap tinga... (dia bagi sekali DECT phone brand Panasonic). call henset seposen je seminit.
- barang yg dia bagi dlm pakej tu pun branded.. Kalu stimik dulu dia bagi Riger modem (masa aku dpt dulu modem ni bertahan 3 jam je pastu kaput.. heheh - aku tukar modem billion, tahan smpi skang). Unifi ni dia bagi GPON (mcm modem utk optical/fibre cable la) brand Huawei, STB (set tv box utk IPTV - lupa brand pe.. mcm xde brand je. hehhe), Wifi-N router brand D-Link, DECT phone panasonic. ROuter ngan DECT phone kaler oren --> tak kena ngan kaler interior umah aku.. hehehe
- buat masa ni takde lagi fair usage yg dia impose tu.. so leh download puas2
- sbb unifi ni masih baru, selalu ada wat maintenance/upgrade.. kengkadang intenet agak lembab tau tak dpt langsung... tapi tak selalu...
- ada streamyx zone.. kalu lepak2 shpping complex bley guna id/passwd yg dia bagi
- tapi yang paling hampeh setakat nih, password utk internet, email dan streamyx zone tak leh tukar... mcm siottt je... ke aku tak tau camne nk tukar???? ada sesapa tau tak????

alyssasarah Publish time 22-12-2010 10:45 PM

Post Last Edit by alyssasarah at 22-12-2010 22:48

Opis aku pakai unifi, tapi selalu cam hang ler.Laju mmg laju tapi kalo kena hang tuh......mmg bosan esp petang2.Dah lah opis aku nih sebelah menara pucuk rebung tuh jer:mad:

Broadband aku pakai celcom cos mmg org umah keje celcom kan:lol:.........tapi broadband nih masalah nyer ader kawasan coverage bagus, ada yg tak bagus......tak bagus usually masalah teknikal, cam ader pokok, byk sgt bangunan etc. Satu lagi, tower celcom kat rumah aku nih, selalu benar kecurian, ilang feeder cable, base station etc, nih wat kenkadang wa sakit hati sgt........kenaaaaaaa curik ajer.Kena letak guard kot kat tower nih nanti:mad:

tinbeskut Publish time 27-12-2010 09:09 PM

Reply 9# razhar

ada lagi satu cara yang jarang orang guna... ko pakai satellite broadband.. tak mahal... abih kuat pun rm998.00 sebulan je... :lol:

razhar Publish time 27-12-2010 09:16 PM

Replyrazhar

ada lagi satu cara yang jarang orang guna... ko pakai satellite broadband.. tak ma ...
tinbeskut Post at 27/12/2010 21:09 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

ingatkan RM1,000.00 murah nyar...mana nak subscribe?:loveliness:

tinbeskut Publish time 27-12-2010 09:20 PM

Reply 37# razhar

gi je kat link ni.. http://www.smartmalaysia.com/smart_v2/ seme ceruk rantau bley ber'brukbeng'

razhar Publish time 27-12-2010 09:26 PM

Reply 38# tinbeskut

1. What are the main benefits of Ku Band?[*]
It covers anywhere in Malaysia, even where a telephone line is not available Coverage also includes major portion of South East Asia.[*]
Broadband at low cost[*]
Provide services that brings Video, Voice and high speed Internet
to both homes and small businesses.

2. What kind of speed can I expect?

SMART offers different packages that provide you different speed levels. For Bronze the speed is 512Kbps downstream and 128Kbps upstream, Silver package the speed is 1024Kbps downstream and 128Kbps upstream, and the Gold package offers you 1512Kbps downstream and 128Kbps upstream.:'(

3. Where is SMART Ku-band Enterprise available?

Anywhere in Malaysia, even where a telephone line isnꊰ.
Coverage also includes major portion of South East Asia.
Contact your nearest dealer

4. How reliable is the service?

Applying cutting edge of Dynamic and Adaptive Modulation technology makes SMARTKu-band Enterprise highly reliable with service availibility at 95%.

5. Is SMART Ku-band Enterprise affordable?

Starting just from RM350 monthly. It is comparable if not cheaper than Enterprise ADSL packages or wireless solutions from other providers of similar technology or otherwise.

6. How does SMART Ku-band Enterprise work?

The 1 meter or smaller dish and satellite modem installed at your office or home will directly connects you to the orbiting NSS-6 and in the future Measat 3 satellite for connections to the internet via our Teleport in TPM Kuala Lumpur, for your data, voice and video applications.

metalique Publish time 28-12-2010 10:54 AM

semua tenet last2 ke backbone TM gak....... p1 ke, celcom ke, maxis ke, yes ke, no ke, amax ke.. pape je la...
Pages: 1 [2] 3
View full version: brukband apa yang terbaik ?