cmf_comei Publish time 17-12-2010 11:08 AM

masalah website

maaf, aku dah post kat thread lain tapi slow pula respon sana. aku betul2 perlukan bantuan segera ni.harap otai2 kat sini boleh tlg bg nasihat:

nak mintak tolong sesapa kat sini, sesapa yg boleh tlg explain pada saya supaya xemosi & bley faham situasi dgn rasional.

kronologi kes gini:

saya ade upah org, X buat website.dah buat full payment on 19 Oct.sincesebelum ni ade upah org lain, Y utk buat (xjadi sambung pasal dia bzngan projek lain), domain name dah reg. so, bila upah X, saya masih nakguna domain yg sama, platform berbeza. jadi, dia suh bg EPP code &details lain utk keje design la.21 Oct saya dah bagi EPP code.pastuterus senyap sunyi.saya anggap dia buat keje la.agreement asal 25working days siap.

then, 8 Nov, saya htr email tanya progress.X replied kata saya akandapat guna after 11pm, 30Nov. Until 1 Dec, saya masih tak dapat papeemail. Saya htr email lagi tanya status.X kata dia akan update minggutu sebab katanya another 15% to release to server site.saya xpuas ati,saya pertikaikan tarikh yg dijanjikan & forward email X ygmenjanjikan saya dapat guna pada 30Nov. then, X replied akan update onsaturday, 11.30pm.

4 dec, X replied kata saya akan dapat banner hari ni. katanya semuainstallation kat server baru dah siap & tgh tunggu old domainprovider utk release domain name yg saya nak tu.dan pada hari yg sama,X suh saya bgtau domain provider utk setup domain dns ke server baru,katanya domain provider blm transfer pd X utk release.

saya dah mula pening & ralat sebab dah tunggu lama tapi baru haritu bgtau pasal masalah nak guna domain name lama.banner saya dapat haritu juga tapi pun tak puas ati sebab tak sama dgn contoh asal yg sayabagi.byk yg beza & saya suh tukar.sbb dari awal sblm setuju lagi,saya dah bg contoh awal2 tanya blh buat macam contoh yg saya bagi atautak.katanya boleh.tapi hasilnya sungguh saya tak puas ati.suami punkata sama.

then tade pape progress sampai la saya dapat contact Y (13 dec) &mintak tlg dia setup domain dns ke server baru. on 14 dec, Y kata dahsiap.saya inform X. keesokkannya X replied kata tgh wat trial.klu tademasalah, saya boleh guna sebelum new year.saya tanya la pesal laklambat lagi kena tunggu. katanya sebab pertukaran dns tu patutnyaselesai lebih awal utk progress seterusnya.

saya dah mula rasa bengang sebab dari awal, X tade cakap pun pasal nidari awal.dia kata bagi EPP code je. saya dah bg awal2.then bila Xmenyepi, saya ingat tade masalah la.dia tade pulak cakap awal2 suh Ysetup domain dns tu awal2 ke server baru.
salah saya ke?

bila saya tanya knp tak bgtau benda ni dari awal lagi (patutnya bgtaumasa dia minta EPP code tu lagi), katanya dia dah buat byrn utktransfer & dns sebaik shj dpt epp code. sambil menunggu, X dahinstall platform utk designer muladesign. Bila diakhirnya utk release,baru sedar yg Y x selesai lg transfer.

saya rasa sangat tak puas ati sebab saya ni meniaga online. dah janjingan dealer & customer yg website akan siap, tapi sampai skang taksiap2.design cemana pun tak tau.rugi la bila delay lama2.:'(kalau ade email progress boleh tahan juga, ni menyepi je.nak tunggu saya bunyi, baru nak reply.:vmad3:

ade tak sesapa yg pakar kat sini, bgtau saya, adekah salah saya dlm hal ni?apa yg patut saya buat? mekasih.ma

wa'ah Publish time 17-12-2010 08:11 PM

uik..lamanya dok design

should pay full ke? bukan normally pay deposit dulu.

its get complicated sebab nunggu Y men transfer la ni ye

cmf_comei Publish time 17-12-2010 09:42 PM

Reply 2# wa'ah

X yg mintak full payment.dia takmo deposit.
maslahnya X tak cakap pun kat aku yg Y kena transfer dns
dah dia kata dia nak epp code je, yg lain semua settle, aku pun paham kut lagu tu la
betul2 dah panas ati skang tapi sabor je la
klu sebut nama kang,semua org kenal
kang main report polis tuduh aku fitnah lak, website aku kang dibuat cam taik pula nanti..mmg siyut la...

wa'ah Publish time 17-12-2010 10:25 PM

tu la kan...serba salah pulak nak marah2 sebab keja org tu tak handover lagi.

AceHand Publish time 18-12-2010 12:20 AM

Wah...

maaf, aku dah post kat thread lain tapi slow pula respon sana. aku betul2 perlukan bantuan segera ni ...
cmf_comei Post at 17/12/2010 11:08 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

Sampai sini ko yer...? Heh! Heh! Heh!

Jizzz... Klong! Klong!

cmf_comei Publish time 31-12-2010 12:59 PM

bongok betul la...janji nak handover ari ni tapi alih2 bagi email kata aku dok dlm waiting list lg, tgh coding check, dateline 24 januari 2011!!! apa jadahnya kena tunggu lagi!!!! bongok betol la!!! ingat aku ni welfare ke nak dgr semua excuses dia? dah tau tak leh buat kerja byk, yg ko gi amik semua job tu knp?bodo sungguh, kenyang makan duit haram jah!!!

chuckiekey Publish time 12-1-2011 04:40 PM

asal nak sampai camnie? biasanya, kalo dapat EPP code dan log in untuk domain, boleh la transfer domain tuh, tak yah lah sampai nak masa yang panjang camtuh

winamp05 Publish time 14-1-2011 11:21 AM

bende simple je sebenornya. kerja transfer bagai tu tak sampai sehari boleh siap dah. bila dah dapat domain ngan hosting, kalau biasa biasa , install je cms software pastu boleh start upload apa yg patut dah.

cmf_comei Publish time 14-1-2011 08:02 PM

tuh yg aku naik angin! sampai skg tak dpt pape. bukannya amik pakej RM299..aduyai, mmg servis taraf longkang la!

wa'ah Publish time 16-1-2011 01:53 AM

so till now tak dapat lagi ke?

mrsakit Publish time 16-1-2011 09:18 AM

hoit haper lama sgt daa setup hosting yg simple2...ini kerja 24jam jer dah siap...mana ada menunggu hari minggu bulan dan sebagainya....mcm ler nak setup verisign bagai :P:lol:
Bukan salah ngko...salah diowang...kerja pemaleh...kalo ada owang mintak full payment..abaikan ajer cari yg lain..yg mana sanggup amik deposit...ramai yg leh buat setup hosting sekrg...

BorderManager Publish time 16-1-2011 03:40 PM

n dah settle ke belom???

winamp05 Publish time 17-1-2011 04:05 PM

suh aku buat la lagi baik. keh keh keh ;P ;P

cmf_comei Publish time 17-1-2011 09:22 PM

xsetel lg.xsiap pun.email tanya pun buat sakit ati je,bukan reply.bodo punya mangkuk!bis tu katakan la nnti nak renew domain hosting tu xnak buat dgn dia,boleh ke?klu dpt la website aku tu,aku xmo ade kaitan pape lg dgn dia.sungguh aku xhalal cara dia menipu buat kerja gini.bukan aku sorang yg terkena rupanya.cilakak!

winamp05 Publish time 18-1-2011 09:11 AM

Reply 14# cmf_comei

berapa jumlah ko dah habiskan untuk web site ko tu ?
Pages: [1]
View full version: masalah website