akubaik3 Publish time 5-12-2010 12:47 PM

bagaimana nak sertai askar

salam, nak tanya,
bagaimana untuk menyertai askar
saya ada lulusan spm saja
umur 22

alphawolf Publish time 5-12-2010 02:41 PM

Tengok paper bila2 ATM boleh keluarkan pengambilan.....

alphawaves Publish time 11-12-2010 07:13 AM

Errr ko tak takut ko masuk askar ni..depa suruh makan taik tau!

akubaik3 Publish time 11-12-2010 07:16 AM

Reply 3# alphawaves

biar betol ko, ade sorang waris wawah aku masuk keje kerani maritim

alphawaves Publish time 11-12-2010 09:22 PM

hihihi..dulu ada cerita bagi rekrut..juruhlatih nak kenakan budak baru..jurulatih berak tak basuh di tandas..kemudian dia panggil semua rekrut tanya kerja siapa..sudah tentu semua takl mengaku pasal mereka tak buat. jadi sebagai denda konon..seorang2 di suruh mencelup jari ke benda kotor tersebut dan disuruh menjilatnya..hahaha..member ni cakap mau termuntah dia..

Juruhlatih ni jahat betul lah.

Nurul8001 Publish time 12-12-2010 11:24 AM

hihihi..dulu ada cerita bagi rekrut..juruhlatih nak kenakan budak baru..jurulatih berak tak basuh di ...
alphawaves Post at 11-12-2010 21:22 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

seram betul...iyeker cerita ni...:I
tak pernah dengar pulak...dulu2 mungkin ada kot..tapi sekarang tidak lagi...
apapun..saya sokong niat TT..nak masuk askar..
BERKORBAN DEMI NEGARA...{:1_141:}

alphawaves Publish time 12-12-2010 05:00 PM

Terkorban utk negara itu adalah wajib..jangan terkorban di tangan askar sendiri jer.

Dulu ada seorang Jurulatih tu pukul seorang rekrut (orang sarawak) di kepala dengan kayu keras sebesar lengantiba2 meninggal time tu juga. (tahun 93-93) kemudian juruhlatih ni gertak dan ugut pelatih lain supaya berbohong mengatakan pelatih yg meninggal tu jatuh atas pokok. Since keluarga pelatih ni bukan org kaya..maka tiada lah post mortem..dan kena bohong mentah2 jer. perkara ini sebenarnya banyak terjadi..paling penting utk kita semua ketahui ialah doktor juga berpakat dengan tentera dalam hal ini..

batu_bergolek Publish time 12-12-2010 06:02 PM

hehe dulu aku pun nak masuk askar, bila lepas SPM try apply ATMA, tapi sbb bm dapat 7 :lol::lol: jadi ditolak bulat2 walopun fizik ngan kimia dapat 1 . pada aku takde rezeki itu jer. dan ada gak hikmah bila tak dapat masuk askar.

TS goodluck dan selamat mencuba.
Pages: [1]
View full version: bagaimana nak sertai askar